Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom mert nem fogyok ugy...

Nem tudom mert nem fogyok ugy ahogy azt kepzeltem?

Figyelt kérdés
Szoval az a helyzet, hogy minden egyes nap szamolom a kaloriabevitelt, hogy ne lepjek tul a hataron. 19 eves vagyok 173cm, 67kg. Naponkent, mikor ,hogy, 800 es 1200 koruli kaloriakat hasznalok, de valahogy nem sikeres a fogyasom. Probaltam, hogyha 800 alatti kcal a bevitelem pl 500,600 csakis akkor kezdek fogyni (ezt kb 2 , 3 hetig probaltam) de ha megfelelo kcaloriaval probalom mint pl kb 800, 1200 kcal (amit 1 honapig tartottam naponta), szinte csak hizom. A szamitasaimmal nem lehet gond, mert nagyon odafigyelek ra. Kiemelnem meg azt is, hogy nem szoktam sportolni, deh minden nap mozgok a hazimunka ellatasaban, kint es bent, meg mikor adodik idom setalni. De megis mi lehet az oka, nem ertem, mivelhogy a teli,tavaszi idokben 800 es 1200 koruli kaloriabevitellel sikerult 21kgtol megszabadulnom, most mert nem sikerul egyaltalan? Velemenyek? Csak oszinte es komoly valaszokat legyszi!
2012. okt. 5. 20:28
 1/4 anonim válasza:

"Az Ön testtömegindexe: 22,39

Kategória: normál

Kedves Hölgyem! Gratulálunk, az Ön testtömeg-indexe az ideális tartományba esik! Sem fogyókúrára, sem hízásra nincs szüksége. Csak arra kell vigyáznia, hogy ezt az eredményt meg is tartsa. A normált testtömeg-indexű emberek várható élettartama a leghosszabb, a táplálkozással összefüggő krónikus betegségek kockázata pedig a legkisebb. Sportoljon, mozogjon minél többet, táplálkozzon egészségesen, és tartani fogja normális testsúlyát. A legtöbb hölgynek ilyen idősen még normális a súlya, ám ez az évek előrehaladtával sajnos romlik. Ha sportol valamit, ne hagyja abba, ha pedig még nem tette volna, a legjobb időben van, hogy elkezdjen valamilyen rendszeres, egészséges mozgásformát!"


Miért akarsz fogyni?

2012. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A BMI egy baromság, semmit nem vesz figyelembe.


Kerdező, az a gond, hogy koplalsz, a szervezeted átállt raktározó üzemmódba, mert "fel", hogy nem kap elegendő kaját a jövőben. Emiatt szepen egy reszet elraktázza zsírkent abból, amit beviszel. Honnan vetted ezeket a kalóriamennyisegeket? Ugyanis egy felnőtt nőnek nagyon nem kene 1200-1300 kalória alá mennie.

Növeld meg az etel mennyiseget, számold ki mennyire van szükseged, millió kalkulátort találsz, es aszerint etkezz. Szerintem 1500 kalória is simán kellhet neked, de ezt így látatlanban nehez megmondani.

Es eletmódot válts, ne dietázz átmenetileg, mert ha visszaállsz a korábbi szar kajálásodra, mindent visszaszedsz hetek alatt.

2012. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már 21 kilótól szabadultál meg, akkor nem gondolsz arra, hogy a szervezeted már nem tud 67 kilónál lejjebb menni ennyi kalória bevitelnél? Ha MÉG kevesebb kalóriát vinnél be, akkor tudnál tovább fogyni, de szerintem ezt már nem lenne szabad. Valaki 2000 kalória mellett 54 kiló, valaki meg 800 kalória mellett 67.
2012. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Kedves 1-es valaszado, hat tudja en azert szeretnek meg fogyni, mert nem erzem igy meg jol magam, egyszoval meg mindig eleg ducinal latom magam es azert szeretnek megszabadulni meg kb olyan 7 kg-tol.

Kedves 2-ik valaszado! A kaloriamennyiseg bevitelet a fogyashoz, a netrol olvastam, kulonbozo fogyokuras lapokrol, amit ugyhittem, hogy megfelelo szamomra a fogyashoz!


De ha onok is igy gondoljak, hogy megfelelo a testsulyom, akkor a tanacsukat megfigyeloen, elterek a plusz lefogyas gondolatatol, es megprobalok arra oszpontositani, hogy tartsam a testsulyom. Es pluszba megprobalok az itholi munkak mellett, egy rendszeres mozgast is bevezetni a napjaimba, a tanacsukat megfogadva! Koszonom!

2012. okt. 6. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!