Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én ezt nem értem már, azért...

Én ezt nem értem már, azért kezdtem el enni ert anorexiás voltam 35 kilo és 170 cm de mostmár felhíztam 55 kilóra de nem érzem jól magam 35kilóval jobb egészségi állapotom volt de miért? Mi történik velem, mi ez, másnak is van ilyen?

Figyelt kérdés

most lelkileg is sokkal jobban kivagyok látom hogy hízok, zabálok mert éhes vagyok folyamatosan zabálom a sok cukros sz@r gyümölcsöt, zsírban tocsogó olajos magvakat, sok kenyeret rizst, krumplit, a sok húst, tojást, joghurtot és halat is, zöldséget is persze de azt eddig is

nem vagyok jól ha reggelm eszek normálisan 11 felé már szó szerint rosszul vagyok szédülök, elsötétül pár másodpercre vagy 1 percre minden, rettentően fáj a hasam ha meg eszek utána puffadok, hányingerem van nem tudok leállni ha kell ha nem eszek és még akkor is éhes vagyok

és irtelen olyan érzés kap el mintha pánikbeteg lennék hogy úristen kaja muszáj enni mert nem kapok meghalok ilyenkor kiver a víz dobog a szivem foldoklási érzés kap el, a gyomrom csak korog és korog pedig tele vagyok

mi ez az egész


2012. okt. 20. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy ki ajánlotta, hogy kezdjél el zabálni, de mint látszik, szart se értet hozzá. Már ez elején rosszul kezdted, szépen lassan kellet volna növelni az adagokat és akkor nem lett volna ilyen. Ilyenkor nem tudom mi a helyzet, hozzá kellene szoktatnod magad a minden nap egy időpontban való étkezéshez, vagyis ne egyél össze-vissza mindent, és elvileg javulni fog. De erről kérdezz meg egy szakembert, ezek csak a saját tapasztalataim.
2012. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Ezektől az ételektől vagy rosszul.

Húst, halat, tejterméket, kakaót, kávét, zöldséget, levest kéne enni.

2012. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
szerintem túl sokat foglalkozol a kaja témávan, ha folyton ezen jár az agyad, nem veszed észre a tested valódi akaratát, hogy mikor, mennyi, és milyen tápanyagra van szükséged, hogy jól érezd magad. ne próbálj meg se hízni, se fogyni, tereld el valami mással a figyelmedet, keress valami hobbit, ami érdekel, olvass, sportolj tök mindegy. a szervezeted majd beállítja magának a helyes étrendet, anélkül, hogy észrevennéd.
2012. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

be van szűkülve a világod saját magadra.

csak az evéseddel,meg a testeddel tudsz törődni.

közben meg ellentmondásos is vagy,mert miközben az egész napod elképesztő nárcisztikussággal,és totális önzőséggel önmagadról szól,mellette meg gyűlölöd magad.

ezen amúgy már a pszichiáter sem tud segíteni amúgy,max begyógyszerez,vagy elmélyíti benned a betegség tudatot.

vagy abbahagyod a hülyeséget,kilépsz belőle és kész, fejlődsz,testileg,lelkileg,vagy megmaradsz ebben a csapda életben örökre.

2012. okt. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
átmentél stresszevőbe. Ne egyél szemét kaját. A szervezted régóta ki van éheztetve, viszont ha szemétkaját eszel, akkor a szervezeted továbbra is éhezik (küldi a jeleket és ettől vagy éhes) viszont a beküldött kajával nem tud mit kezdeni, a tápanyagokat nem találja mg benne, viszont az éhezés programjának megfelelően elraktározza. Ez biztos hogy benne van az éhségérzetedben. A másik a stresszevés. Anorexiás voltál pszichikai alapon, most meg stresszevő vagy ugyanazon a pszichikai alapon. A harmadik, ami a fájdalmaidat például okozhatja, hogy a stressztől beszedhetsz egy refluxot , amitől folyamatosan égő érzést érzel gyomortájon, és ez evésre késztet Rendes kaját kellene enned, fokozatosan növelve az adagot, és naponta többször keveset. A refluxot meg a pszichés részt igény szerint ki kell vizsgáltatni. A súlyoddal jelenleg amúgy nincs semmi probléma.
2012. okt. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

"Ezektől az ételektől vagy rosszul.

Húst, halat, tejterméket, kakaót, kávét, zöldséget, levest kéne enni."


kávét??? Mi van? Mi a francnak? Tudod hogy milyen ártalmas a kávé nyakalása?

2012. okt. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Most szerintem is átestél a ló tuloldalára, és ettől kezdve már csak rosszabb lesz, bárhogyan is erőlködsz.

Keress segítségül egy táplálkozási szakembert, vagy legalább egy orvost, aki ebből az "inga-helyzetből" beállítja neked a napi rendszeres táplálkozás szerinti étrendet, mennyiséget, minőséget. És majd amikor azzal sikerült helyrebillentened a táplálkozási egyensúlyod, utána még mindig ott lesz a lehetőséged a további fokozatos visszatérésre.

Azt mondom, egyedül, szakember nélkül mostmár ne nagyon próbálkozz, már eléggé elrontottad eddig is!!!

2012. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gyógyultál ki az evészavarból még ugyan úgy a kaja körül forog minden. Szpichológushoz jársz? Tényleg nem jó hogy egyszerre sok mindent eszel, fokozatosan kellett volna növelni az adagokat a normális mennyiségig.

Vagy....van olyan betegség amikor az ember pukkadásig is tele eheti magát akkor is farkas éhes épp valamelyik nap láttam róla egy műsort bár arra már nem emlékszem mitől alakul ki

2012. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy bírom, hogy az emberek még akkor sem képesek SZAKEMBERHEZ fordulni, ha az életük van veszélyben...

Tessék elmenni egy étkezési tanácsadóhoz, vagy egy olyan helyre ahol ilyen emberekkel foglalkoznak mint te! Tönkreteszed magad. Eddig kiéheztetted a tested most meg leterheled egy csomó kajával! Fokozatosan kéne visszaszoktatni magad, és de nem csak úgy kútfőből! És az, hogy te még mindig ott tartasz, hogy el ne hízz az elképesztő. Örülj inkább, hogy nem haltál bele az anorexiába. Ha beállt már normálisra a súlyod, kezd el sportolni, és nem fogsz meghízni. De ehhez szintén egy megfelelő étrend kell, hogy elég energiád legyen majd hozzá. Mindenképpen keress fel valakit, mert segítség nélkül csak még rosszabb lesz a helyzeted.

2012. okt. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Csak fix időpontokban egyél fix mennyiséget (azt meg terveztesd meg egy táplálkozásszakértővel), mert úgy látszik ha az ösztöneidre halgatsz kinyírod magad!

Egyébként ne a mérlegnek higgy, az a lényeg hogy jól érezd magad a bőrödben, meg inkább azt mérd mennyit bírsz futni, hány felülést tudsz csinálni meg ilyesmiket!

2012. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!