Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokan írják, hogy este hat...

Sokan írják, hogy este hat után nem esznek semmit, legfennebb isznak. De hánykor fekszenek le?

Figyelt kérdés
Mert én pl. éjfél előtt szinte soha (nem is tudok korábbi lefekvésre átszokni, próbáltam már), de addig éhenhalnék, ha nem ehetnék semmit. Próbáltam többször is, de este kilenc tájban olyan éhség fog el, hogy képes vagyok elájulni. Eleve alacsony a vércukrom, úgyhogy ezzel nem szoktam szórakozni. Van valamilyen ötletetek, hogy mit ehetnék, amivel csökken az éhségérzetem, de nem hizlal? Gyümölcs, egészséges müzli (gabonapelyhek) otthoni gyümölcsjoghurttal? Lefekvés előtt hány órával szabad még enni?
2009. aug. 9. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Annyi a lényeg, hogy lefekvés elött 3 órával ne egyél semmit, vagyis ha éjfélkor fekszel le akkor 9-kor legyen az utolsó vacsorád, ami fehérjékből álljon ha lehet, mert az nem is rakódik le!
2009. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató! :)
2009. aug. 9. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez látod nehéz kérdés! De örülök legalább értelmes :D. Tehát bármikor ehetsz bármennyit egyszerre a lényeg, hogy ne lépd át a kalória mérleget. Tehát tegyük fel ahhoz hogy fogyj 1600kcal-t kell megenned. Azt elméletileg mindegy mikor eszed meg csak ne lépd túl. Ha te most reggel eszed meg az egészet akkor reggel ha este akkor este. Persze érdemes több étkezésre szétosztani de lényegében mindegy. Viszont gyakorlatban már nem ilyen egyszerű. Alvás közben lassul az anyagcseréd hiszen nem mozogsz, tehát több energiát raktározol el, de ez szerintem ez elhanyagolható. A másik, hogy alvás előtt 2-3 órával érdemes vacsorázni mert teli hassal nem a legjobb aludni. A harmadik pedig az edzés, ha edzel érdemes utána is enni egy minimálisat. Én pl.: 2 után már nem eszek, mert 3-kor elkezdek edzeni, hatkor végzek. Amikor végzek megyek megfürdök mert az esik utána a legjobban, de ekkor már nem tudnék semmit sem enni, egyszerűen annyira fáradt vagyok. Ezért viszem be a napi kalória mennyiséget 2 óra előtt.
2009. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem mindegy, hogy mikor eszed meg.

Főleg, ha baj van a vércukroddal.

Lehetőleg naponta 5-6-szor étkezz, kis adagokban, mert a hormonrendszer így termeli az inzulint.

Akkor esik le a vércukor, ha túl sok az inzulin, mert nincs cukor a vérben, amit lebontson.

Elvileg 7-kor lenne az utolsó étkezés, de ezt ketté lehet venni.

Reggeli 6-7 óra körül, tízórai 10-kor, ebéd 1-kor, uzsonna 4-kor, vacsora pedig 7-kor. Nekem így mondta az orvos a szénhidrátszegény diétát. Legfontosabb a reggeli.

2009. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fogynom elvileg nem kell (163 cm, 55 kg), inkább feszesedni szeretnék, meg gerincbántalmaim vannak, úgyhogy úszni járok. Szaladnom és súlyoznom nem szabad a gerincem és az ízületeim miatt, de az úszás mindenért kárpótol. :)
2009. aug. 9. 13:08
 6/9 A kérdező kommentje:

13.06-os,

ezek szerint a szervezetem mégsem teljesen bolond. :) Ugyanis reggel vagyok a legéhesebb, és naponta többször eszem kis adagokat. A hagyományos háromfogásos ebédeket sosem tudnám végigenni, nem is főzök így. A reggeli hat óra nem fog menni, ugyanis mivel éjfél után fekszem, általában a tízórai idejére szoktam felkelni... Itthonról dolgozom, ezért megtehetem. A szénhidrátszegény diétáról adnál valami hasznos linket?


És köszönöm mindenkinek a válaszokat, jöhet még tanács, ha van.

2009. aug. 9. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

még akár közvetlenül lefekvés előtt is ehetsz, csak az utolsó 1-2 étkezésed már ne tartalmazzon szénhidrátot. Tehát fehérjét + zöldséget ehetsz akár hajnali 1-kor is ha akkor fekszel le.


A 6 után nem evés elv baromság, és káros!

2009. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok, akik éjszaka nem esznek retardáltak és fogalmuk sincsen arról, hogy miről beszélnek.

Mindig van egy nagyokos, aki jobban tudja, hiába hozol neki különböző (HITELES, nem nők lapjás, meg horoszkópból kiolvasott) cikkeket.


[link]

[link]

[link]

[link]


Az is hülyeség, hogy mindegy mit és mikor eszel és a napi kalória bevitel számít. Nem és nem.

Napi 5+ kisebb, egyensúlyozott étkezéssel sokkal többet érsz, mint kevés nagyobb étkezéssel. Az sem mindegy, hogy mit viszel be. Léteznek makro és mikrotápanyagok, amiket meg kell adnod a szervezetednek és a legtöbb ilyen okádék áltudományos diéta alkalmával, amit itt a fórumozók többsége használ ezen az oldalon ezeknek a tápanyagoknak a töredékét sem adjátok meg a testeteknek. Építőkockák nélkül pedig a test nem tud javításokat végezni, nem tudja ellátni a feladatát.

Lefekvés előtt akár percekkel is nyugodtan ehetsz, csak ne szemét kaját, ne unalomból és ne túl sokat.

Aki mást mond, az táplálkozástanilag egy tíz éves szintjén van.

2009. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket! Szemétkaja nálunk nem dívik, bár néha lecsúszik egy-egy pattogatott kukorica (otthon pattogtatva).
2009. aug. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!