Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 34 nap alatt 16 kg-t fogytam...

34 nap alatt 16 kg-t fogytam és már 3 hónapja tartom ezt a súlyt. E szerint a "jojó-effektus" nem létezik?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, 172 cm. Már 5-6 éve szép lassan szedtem fel a kilókat, 78 kiló volt a max., de 34 nap alatt sikerült 16 kilót leadnom még a nyár elején (iskolaidőben kezdtem). Így vagyok most stabilan 62 kiló. Ha létezne a sokak által híresztelt "jojó-effektus", akkor már vissza kellett volna híznom a leadott 16 kiló nagy részét? nem nyúlt meg a bőröm, nem lettem rosszul.


A fogyókúrám abból állt, hogy nem ettem többet 600-700 kalóriánál naponta (és ezt nagyon szigorúan be is tartottam). Reggelire 1 almát ettem + 1 bögre tejet. Ebéd után (14:00 után) már nem ettem semmit, viszont naponta 3-5 liter tiszta vizet ittam meg. Egyszer sem ettem semmilyen édességet, cukrot, kenyeret (még barnakenyeret sem).



A kérdésem: miért félnek annyian az ilyen "drasztikus" (számomra egyáltalán nem volt az az eredményt látva) fogyókúrától? Ha hetente csak 1 kg-t fogytam volna, akkor még novemberben is csinálnám a fogyókúrát; e helyett 1 hónap alatt elértem a kívánt célt.


Nekem ez így sokkal könnyebb volt, nem szívesen szenvednék hónapokon keresztül a fogyókúrával, inkább megerőltetem magam és 1 hónap alatt leadok 16 kilót. Ismétlem még egyszer: a leadott 16 kiló hónapok elteltével se jött vissza, nem nyúlt meg a bőröm, ténylegesen a zsírt híztam (has, toka, comb), nem pedig az izmot. Néha kicsit szédültem, de soha nem lettem rosszul.


A jojó-effektus ezennel törölve a szótárból.


2009. aug. 14. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
csak nyugi a szervi problémák később fognak jelentkezni és ha még kórházba is kerülsz, akkor majd fekvő betegként visszahízod. A testeddel nem lehet ilyen módon bánni, főleg nem büntetlenül, de ne legyen igazam.
2009. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na de 3 hónap elteltével semmi bajom... majd 90 évesen a fájó hátam fogjam erre a fogyókúrára?
2009. aug. 14. 11:33
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Szijjja!Nekem is kb 16 kg-ot kellene fogynom, hogy az egészségügyi problémáim elmúljanak...(gerincprobléma, lúdtalp) privibe elküldöd nekem, hogyan sikerült lefogynod???? Ismerve magam vagyok annyira elszánt, hogy ha leirod nekem lépésről lépésre, hogy mit, hogyan csináltál és milyen fajta féle ételeket fogyasztottál és mik azok amikre igazán oda kell figyelni, biztosan véghez tudnám vinni!Valóban inkább megerölteti magát az ember mint hónapokon át küszködni... :) Előre is köszönöm!
2009. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Egy fiatal szervezetnél a jojo effektus később jön elő, de életmódváltozással -amit talán észre se veszel_ el is maradhat


Lehet hogy sokkal többet mozogsz, mint előtte.

Egyébként sem 15-20 éve meglévő súlytöbbletet kellett ledobnod, az is sokat számít.


A jojo effektus sem mindíg egy-két hónap, a télen valószínűleg vissza fog jönni minimum a fele, ha visszatérsz a korábbi életmódodhoz.

2009. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szia,



Leírom inkább ide, hogy mások is felhasználhassák:



nagyon fontos, hogy a fogyókúra alatt semmilyen édességet, vagy kenyérfélét se ettem. Még 1 fél kocka csokit se fogadtam el. Nem lehet azt mondani, hogy "ugyan már, mi az a fél kocka csoki", mert akkor szerintem lelassul a fogyás. Szóval tényleg zéró édes dolog, zéró kenyér.


Reggelire 1 almát ettem meg és körülbelül fél bögre tejet. Azért almát, mert az negatív kalória (pl. banánt sose ennék fogyókúra alatt).



Tízóraira 1 müzliszelet (max. 100 kalóriás).



Ebédre mindig húst ettem főzelékkel, de valahogy úgy számold, hogy 10 dkg csirkemellben van 150 kalória, szóval max. 15-20 dkg-ot egyél. Főzeléket nyilván rántás nélkül lenne a legjobb és abból se egyél teli tányérral... krumplit, kenyeret, rántott húst, stb. kerüld és mindig csak csirkemellet (fontos minden nap a hús, hogy a szervezeted ne az izmodat égesse el, hanem a zsírt).


Úgy 5 körül ettem még valamilyen nyers zöldséget (leginkább répát) egy pohár kefirrel.


E mellett pedig minden egyes nap leerőltettem 2-3 másfél literes szénsavmenetes ásványvizet.



Szerintem a sikerhez az nagyban hozzájárult, hogy tényleg nem "vétkeztem" (minimálisat se). Az első másfél héten mindig nagyon éhesen aludtam el, de aztán már kezdtem hozzászokni az "új étrendhez" és csak néha éreztem éhséget.

2009. aug. 14. 12:32
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Plusz gondold el, hogy ha tartani akarod ezt a súlyt hosszú-hosszú éveken át, akkor ezután az általad leírt "étrend"-nél alig ehetsz többet!!!
2009. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Min írtam, már 3 hónapja tartom ezt a súlyt (kereken 62 kiló vagyok 3 hónapja) és ma már 2000 kalóriát eszek. Azt a 16 kilót napi francia drazséval, földimogyoróval, pisztáciával szedtem fel :) Csak ezekről mondtam le, de már normális adag reggeliket, ebédet, vacsorát eszek. Igaz, mindig 5-kor vacsorázok, az után már semmit se eszek.
2009. aug. 14. 12:38
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Látod, magad írod, hogy a drasztikus fogyókúrád után sem tértél vissza a mértéktelen kalóriabevitelhez, sőt..


úgyhogy ez a mondatod

""" Ha létezne a sokak által híresztelt "jojó-effektus", akkor már vissza kellett volna híznom a leadott 16 kiló nagy részét? ""

okafogyott,


a sikeredhez gratulálok!

2009. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A jojó-effektust a legtöbben úgy használják, mintha az egy automatikus folyamat lenne a drasztikus fogyókúra után. te pedig azt írod, hogy nem az. Ha sokat nassolsz, akkor persze, hogy elhízol, függetlenül attól, hogy a fogyókúrád hónapokon/éveken át tartott, vagy lerendezted 1 hónap alatt.
2009. aug. 14. 12:58
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Te megtehetted ezt a drasztikust, örülj neki, együtt örülünk veled, de egy 40-50 éves nő nem fogyhat le 16 kilót egy hónap alatt,akármennyire is szeretné mert a szervezete, bőre, stb. már nem olyan toleráns, mint egy 18 évesé.
2009. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!