Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 34 nap alatt 16 kg-t fogytam...

34 nap alatt 16 kg-t fogytam és már 3 hónapja tartom ezt a súlyt. E szerint a "jojó-effektus" nem létezik?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, 172 cm. Már 5-6 éve szép lassan szedtem fel a kilókat, 78 kiló volt a max., de 34 nap alatt sikerült 16 kilót leadnom még a nyár elején (iskolaidőben kezdtem). Így vagyok most stabilan 62 kiló. Ha létezne a sokak által híresztelt "jojó-effektus", akkor már vissza kellett volna híznom a leadott 16 kiló nagy részét? nem nyúlt meg a bőröm, nem lettem rosszul.


A fogyókúrám abból állt, hogy nem ettem többet 600-700 kalóriánál naponta (és ezt nagyon szigorúan be is tartottam). Reggelire 1 almát ettem + 1 bögre tejet. Ebéd után (14:00 után) már nem ettem semmit, viszont naponta 3-5 liter tiszta vizet ittam meg. Egyszer sem ettem semmilyen édességet, cukrot, kenyeret (még barnakenyeret sem).



A kérdésem: miért félnek annyian az ilyen "drasztikus" (számomra egyáltalán nem volt az az eredményt látva) fogyókúrától? Ha hetente csak 1 kg-t fogytam volna, akkor még novemberben is csinálnám a fogyókúrát; e helyett 1 hónap alatt elértem a kívánt célt.


Nekem ez így sokkal könnyebb volt, nem szívesen szenvednék hónapokon keresztül a fogyókúrával, inkább megerőltetem magam és 1 hónap alatt leadok 16 kilót. Ismétlem még egyszer: a leadott 16 kiló hónapok elteltével se jött vissza, nem nyúlt meg a bőröm, ténylegesen a zsírt híztam (has, toka, comb), nem pedig az izmot. Néha kicsit szédültem, de soha nem lettem rosszul.


A jojó-effektus ezennel törölve a szótárból.


2009. aug. 14. 11:21
1 2
 11/20 anonim válasza:
55%
És mellette tornáztál valamit??Mert valami ilyesmit csinálok én is olyan 500kalória körülit eszem 1 nap,már hozzá is szoktam ezzel nincs gond de 3 hete csinálom s most úgy látom megállt a fogyásom pedig van még vagy 15kg feleslegem!!Tornázni nem mindíg bírok mert pár éve műteni kellett volna a térdem csak nem szántam rá még magam!!!
2009. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ja igen, kb. 15 percnyi nagyon intenzív (a végén ömlött rólam az izzadtság) cardio edzést csináltam.
2009. aug. 14. 13:24
 13/20 anonim válasza:
42%
Az általad leírt kajákban hosszabb távon nem találja meg a szervezet a szükséges természetes vitaminokat. A diétád nagyon drasztikus. Az biztos, hogy eredményt értél el vele, de a szervezeted hosszabb távon ezt nem fogja tolerálni, mert kiürülnek a tartalékai. Ráadásul nagyon fiatal vagy, ahhoz hogy megtartsd a súlyodat, az egészséges étkezésnek életformává kell válnia. Milyen életforma az, ahol évekig majd csak ilyen kajákat eszel ?
2009. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ide miért ír ennyi analfabéta? A fenti étrendet azalatt a 30 napig követtem, amíg fogyókúráztam. Már hónapok óta visszaálltam korábbi, normális étrendemre és NEM híztam vissza.
2009. aug. 14. 13:33
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

"Ja igen, kb. 15 percnyi nagyon intenzív (a végén ömlött rólam az izzadtság) cardio edzést csináltam."


15 perctől?? :D


Szerintem, Te csak egyszerűen provokálni akarod a népet.

2009. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%
szerintem egy férfi/fiú ne azzal kérkedjen hogy koplalással lefogyott :) ez olyan kislányos. egy férfi menjen el sportolni!!!!
2009. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Igen, pontosan úgy van minden, ahogy leírtad. Amikor valaki 1000 kcal alá mer menni ezen a fórumon, rögtön jönnek habzó szájjal, hogy abba te bele fogsz dögleni, de legalábbis kórházba kerülsz, de ha az sem, akkor a végén biztosan visszahízod a kétszeresét (miért mondja mindenki épp a 2-szeresét? ezt monjuk sose értettem...).

Nem, én is épp azt csináltam, mint te. Szigorú, gyors diéta, de én úgy álltam vissza a normálra (NEM arra, amitől elhíztam), hogy 5 naponta növeltem 200 kcal-val a napi bevitt mennyiséget. Természetesen nem híztam vissza, ahogy kórházba se kerültem, tudtam gondolkodni, tanulni a diéta alatt.

Igen, vissza lehet hízni a kétszeresét, HA visszaállsz arra az életmódra, amitől elhíztál, HA 3 kg plusz után sem veszed észre, hogy le kéne állni, HA akkor sem kapsz észbe, amikor már nehezebb vagy, mint amikor elkezdtél fogyózni.

Részvétem annak, aki nem tud ilyen hamar fogyni, mert idős. De a "kétszeresét visszahízni" náluk sem indok.


17/L

2009. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Csak sporttal nem lehet fogyni. Nem az lenne a kislányos, ha egész életemben a kalóriákat számolgatnám? Én inkább nem ettem egy hónapig és lejött 16 kiló. Ennyi.
2009. aug. 15. 09:08
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
Hát igen! (én vagyok az a válasszoló aki megkért hogy küld el privibe hogyan fogytál le) ne foglalkozz a sok s*ggfejjel!Azért irogatnak analfabéták mert irigykednek hogy a gép előtt ülnek a hájas s*ggükkel és óránként teszik fel ugyanazokat a kérdéseket kicsit átfogalmazva melynek a lényege: Hogyan fogyjak le xy kilóval!Nevetséges!Igazad van inkább 1-2 max 3 kemény hónap (attól függően mennyire elhízott vki és mennyit szeretne fogyni/ vagy mennyit kéne, minthogy évekig ebbe a jojó-effektusba szenvedni.... :) Gratulálok és köszönöm, hogy leirtad neked hogy sikerült :) És egyébként is gondolj bele..amíg nak sokan azzal van elfoglalva, hogy miként oltogassanak te addig mínusz 16 kg-ot mondhatsz magadénak...de ők? :) mellesleg vissza sem jött ;) amihez külön gratula :) bár nekem is sikerülne :( nah elkezdem azt majd meglátjuk :P
2009. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

utolsó: sikerült lefogynod?

kérdező: el sem tudod hinni, mennyire jobb kedvre derítettél azzal, hogy ilyen gyorsan lefogytál és jól érzed magadat! :) azóta is jól érzed magad? nem híztál? tudod tartani súlyod? ja és GRATULÁLOK a kitartásodhoz és a fogyásodhoz! le a kalappal előtted! :)


18/L

2010. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!