Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fél év alatt...

Hogyan lehet fél év alatt ennyit fogyni?

Figyelt kérdés
10kg-ot életmódváltással esetleg? Hogyan változtassam meg a dolgokat?
2012. nov. 17. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Én a következő irányelveket betartva fogytam le 3 hónap alatt 8 kilót zsírból:


Javaslataim:

Reggeli: szendvics pár szelet teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól.

Hozzá kávé vagy tea mehet, de természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozzarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.


Tízórai: Natúr joghurt (amiben nincs cukor) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, nagyon sok benne a gyümölcscukor. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor keverd össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, édesítheted mézzel, nyírfacukorral.


Ebéd bármilyen sovány hús, de a legjobb a panírozás nélküli csirke, pulyka és hal, de még rántva is elmegy. Salátával vagy párolt zöldséggel, illetve csalamádéval, kovászos uborkával. (Saláta öntete általában hízlal, szóval abból keveset tegyél rá. Esetleg öntet helyett használj natúr joghurtot, amelybe fűszereket aprítasz, vagy reszelsz bele sajtot, uborkát. A majonéz hízlal.)

Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. Nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel fogsz - ezzel szemben ha 2 szeletet eszel, az elég, és nem is hízlal. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni.

Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd. Főzelékhez lehet húst enni.


Uzsonna: Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne, ami túlzott mértékben káros. Ugyanakkor fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.


Vacsi: mint az ebéd, csak kevesebb hús. Salátából bármennyit lehet. Hús helyett lehet 1-2 virsli, 5 deka nem zsíros sajt, sonka. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, tükörtojás), csak kenyeret ne egyél hozzá este. Kenyeret csak reggel lehet, és csak tk vagy rozskenyeret. Ha magok is vannak benne, még jobb.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozzarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.


A jó zsírok (olívaolaj, magvak) kellenek (mértékkel) a zsírban oldódó vitaminokhoz.


Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden dobozos gyümölcslé, és minden, amiben hozzáadott cukor (fruktóz, glükóz stb.) van. Mesterséges édesítőt ne egyél, mert az is káros. Használj ezek helyett nyírfacukrot, az egészséges és természetes. Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős. Olajban sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

2012. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a 6 után nem egyélt könyörgöm felejtsük már el...LEFEKVÉS ELŐTT 2-3 ÓRÁVAL legyen az utolsó étkezés, különben reggelre belassul az anyagcsere az éhezéstől.
2012. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a belassul is furcsa dolog, mert ugye ez egy kis böjtölésnek számít, múltkor olyat olvastam hogy éjszaka termelődik a növekedési hormon, és ha a reggelit kitolod akkor tovább termelődik, vagy ilyesmi, persze ezzel nem akarom mondani, hogy ne egyél 6 után, mert pl én is szoktam.


Ki kell próbálni kinek mi működik a legjobban.

2012. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

én 102 kiló voltam két hónappal ezelőtt és most vagyok 78.

Én a csirkemell-rizs diétát folytattam, semmi mást nem ettem. Napi 1 dl aloe vera gélt ittam mellé és ennyi. Ha megéheztem akkor este 11-kor is ettem. Emellett napi 3 órát sportoltam. Vagy teniszeztem vagy konditerembe futottam a szalagon. A húst paníroztam, a rizs pedig tök mind1, hogy barna vagy fehér volt. Semilyen kenyeret nem ettem és a sajt is kimaradt az étrendből.

Izomból nem vesztetem semmit. Nem gyengültem le stb.

Elég drasztikus diéta, akaraterő kell hozzá, főleg a családi ebédeknél, vagy szülinapozásnál amikor az egész család a szemed előtt eszi a dobostortát. De amikor 102 kilósan a tükörbe néztem, nem én néztem vissza magamra. Motiváció is kell.

183cm és 78kg vagyok most. 27/F

2012. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a barnarizs talán annyiból jobb, hogy később leszel utána éhes, mert lassabban szívódik fel. reggelire a natúr zabot tudom ajánlani, lidl-ben fél kiló 200 forint, ez 0%-os joghurttal jó reggeli, és egyébként nagyon sokat tudnak segíteni a fehérjekészítmények is, mert szálkásító diéta mellett min. 2 g fehérjét meg kéne enned testsúlykilogrammonként, szénhidrátból pedig maximum 2 g-t. akkor jó a diétád, ha heti 1 kilónál több nem megy le, mert akkor már nagy a kockázat, hogy izomból is vesztesz. én 4 hete kezdtem el ezt a diétát, 66 kilóról indultam, most 62 vagyok. mellette futok heti 5x 1 órát.
2012. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első ír okosságokat, de hülyeségeket is bőven. Estére ne egyen húst?? Helyette virslit??? A virslit a legrosszabb minőségű, legzsírosabb, maradék húsokból trancsírozzák össze. Ez miért jobb, mint egy grillezett csirkemell? Vacsira az az egyik legjobb választás. Estére már csak fehérjét kéne enni. Sovány túró is jó lenne.
2012. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!