Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért készítenek és árulnak...

Miért készítenek és árulnak minden felé szinte csak olyan ételeket, amelyek egészségtelenek?

Figyelt kérdés
Akárhová mész pl. egy reptéren vagy bevásárló központban, nem találsz olyan helyet, ahol normális kaját lehetne venni. Eszembe jutott, hogyha az emberiségnél már ekkora gond az elhízás, miért árulnak ennyi egészségtelen ételt? Miért nem lehet kiiktatni teljesen az ilyen ételeket és csak egészségeseket árulni? Szinte sehol nem kapsz normális kaját. Az emberek miért nem tesznek azért, hogy ne szemetet egyenek? És ezalatt nemcsak a gyorséttermekre gondolok. Miért van mindenhol cukrászda, pékség, kocsma, McDonald's stb, de semmi olyan hely, ahol tudnál anélkül enni és inni, hogy híznál? Miért esznek az emberek édességet, ha tudják, hogy nem jó nekik? Egyáltalán miért gyártják? Erre lennék kíváncsi. Jó, tudom, hogy a profit számít, de nem az emberek egészsége árán kellene hasznot csinálni...
2009. aug. 17. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Két oka van:

1. Az étkezés már nem létfenntartás. Azért élünk, hogy együnk, nem azért eszünk, hogy éljünk.

2. Az egészséggel való nemtörődömség.


Ez a két ok eredményezi azt, hogy meg tud élni egy gyorsétterem, egy cukrászda. Mert igény van rá. Nagyobb igény, mint az egészséges életmódra, a tápláló, de nem hízlaló, nem adalékolt ételekre.

2009. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkodtam már: miért olyan fontos az embernek, hogy többet egyen, mint kellene? Magamon is meglepődöm néha, hogy miért akarok édeset enni, mikor tudom, hogy nem lenne rá szükségem.
2009. aug. 17. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
most itt meg kell, hogy védjem a mekit... mert persze árulják a a zsíros hamburgereiket, de mellette lehet különböző salátákat is enni, amik finomak és a városban kevés olyan hely van, ahol, ha napközben csak néhány perced van bekapni valamit, tudsz valami egészségesebbet is enni.
2009. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Azért ez nem ennyire igaz. Az emberek nem egy cukrászsütitől, szendvicstől, egy pohár sörtől híznak el. Ezeknek a mértéktelen fogyasztása, és a mozgásszegény életmód tesz elhízottá. Egy átlag ember nem minden nap megy reptérre, és nem kötelező a pékségben sem minden nap a legédesebb sütit választani. Egyre több helyen ott van az egészséges lehetőség is, csak tudni kell vele élni. Alkattól függő gyakorisággal ha eszik valaki hamburgert, édességet, nem feltétlenül hízik el. Szerintem a mértékletességen kéne hogy legyen a hangsúly. A McDonald's-ban is lehet enni salátát, inni narancslét, a pékségben sem kötelező megenni 5 péksütit, egy darab reggelire még egészséges is! A cukrászdai egy szelet süti pedig lehet élvezeti cikk, ami ha egy héten egyszer lenne akkor nem is lenne gond. Ezek az ételek finomak, és élvezetet nyújtanak, de tudni kell önuralmat gyakorolni.

Azzal viszont én sem értek egyet, hogy tele vannak az üzletek tartósítószeres, színezékes, adalékos szarokkal!

Az emberek jelentős része azt hiszi, hogyha megeszik egy gyümölcsjoghurtot akkor egészségesen reggelizett. Pedig ha ránéz a dobozra kiderül hogy egy nagy adag ízfokozós szinezett szart evett! Ez rengeteg étellel van így! Ezeknek a gyártását, fogyasztását kéne betiltani!

2009. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!