Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ötleteket kérek, nincs időm...

Ötleteket kérek, nincs időm mozogni?

Figyelt kérdés

Szóval reggel 6-kor kelek, a fiamat és a páromat készítem, fürdés, fiamat bölcsibe viszem 3/4 8-ra, majd fél9-től kb. 18:00-18:15-ig dolgozom. Hét körül hazaérek, átveszem a kicsit, vacsorát készítek, vacsorázunk, fürdetem, mese és elalszik 21:30-kor. Ez az a pillanat, amikor a nap végén először tudok leülni úgy, hogy semmi égető nincs- a lakásban még semmit nem csináltam, edények nincsenek elmosva, stb.

Ezt egy héten 5x.

Délelőtt megiszom 2 kávét, délben húst zöldkörettel, vacsorára virslit sajttal, vagy valami szénhidrátmentest.

165 centi vagyok és 73,6 kiló. 15 kilót hogy fogyjak le, ha ebből a kajából már nem tudok leadni semmit és nincs időm mozogni?

Most kicsit kétségbe vagyok esve, de szerintem érződik a kérdésemen :(


2012. nov. 25. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A férjed nem tudná átvenni egy kicsit a terhed? Reggel-este te ügyelsz a kicsire.
2012. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő is dolgozik és utána minden nap a fiunkra vigyáz, amíg haza nem jövök, este 7-ig. Addigra ő is elfárad szegény.
2012. nov. 25. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:

540 forintért marha szívet, 400 forintért kiló májat, 200-300 forintokért zöldségeket lehet venni.


Ezekkel (és hasonló kajákkal, csak a hús valamivel drágább de direkt olcsókat írtam) 1. rögtön több energiád lesz. 2. nap közben lehet például guggolni. Megértem, hogy valakinek nincs 15 perce egy bodírock tv-s erősítést megcsinálni, de 2-3 perc sprintelésre, vagy 3-5 perc guggolásra már csak akad. Lehet pisilni lovaglóállásban, időtakarékos kis edzéske.


A többi meg a leírt táplálkozáson múlik. Olyan edzést, ami az egészségedet fejlesztené nem írok, mert el kell menni edzőhöz, mondjuk egy jóga oktatóhoz. Edzeni kell egy órát, haza kell menni.. meg lehet tanulni otthonra is, de egy QiGong gyakorlatsor ott indul, hogy 20 perc ha végig csinálod, és akkor még nem használtál el időt arra hogy megtanuld.. szóval marad az erősítés, az csak pár perc, naponta néhányszor.

2012. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a férjeddel, hogy mostmár nagycsoportos lett és nem kell reggel készíteni, este meg vigyázzon már a gyerekre ha szexi feleséget akar, nem csak te csináltad magadnak!


Kávéba cukrot ne rakj, édesítőt még annyira se, magában tanuld meg élvezni magával a kávéval nincs gond. Déli étkezésed tökéletes amit ne ronts elm, esti viszont no comment. Tudod hogy mi az a virsli? Soha többet, tiszta zsír meg hulladék az egész akárhány forint.... Sajt meg hááát... 2 nap érlelésű valamik általában, túró, feta jobb választás, de nem akarom annyira bántani a sajtot mert én is szeretem :) De azért este zsírt zsírral eszel tudod-e? ezek mellé cserébe hiányoznak a minőségi szénhidrátok pedig szénhidrát nélkül nem lehet fogyni, kell minőségi, mértékkel és kész.

2012. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy minőségi szénhidrátot a Földön még senki sem talált.


A legrostosabb de magas keményítő tartalmú kaja is nagy glikémiás telítettségű lesz, nagy inzulinszint emelkedést fog okozni! Az egészséges keményítő csak egy teória, és nagyon sok minden bizonyítja az ellenkezőjét. De úgy látom a zsírokkal kapcsolatban is régi elméleteket ismer. Csak ajánlani szeretném az új irányokat, amelyek (gyakorlatban is jól látható eredmények miatt) a zsírfogyasztást nagyon fontosnak és egészségesnek tartják, a fogyást abszolút segítőnek. A minőségi osztályozás szerint a telítetlen (növényi) zsírok általában gyulladásfokozó hatásúak, az omega3 bevitele ellenkezőleg hat, gyulladás csökkentő és szív védő, a telített állati zsírok pedig fontosak, hogy elég zsírt tudjunk bevinni nap mint nap. Az elhízásban a megevett zsírnak semmi szerepe nincs, hacsak nem a gyulladást fokozó omega 6-nak, de ez más kérdés. Nem eszünk sok növényi zsírt, remélhetőleg.



Az esti virsli + sajt kombóval én sem értek egyet, a tejfehérje és az általában húsipari moslékok miatt. Leírom, hogy 540 forintért marha szívet lehet kapni (szín hús) 400 forintért egy kiló májat, amik összehasonlíthatatlanul jobbak a legtöbb adalékos húspéphez (virslik, párizsik) képest.


Reggelre viszont kell a zsír, az stimulálná az emésztést, indítaná el megfelelően az anyagcserét. Az epehólyag ürülését, az emésztő enzimek kiválasztását. Fontos.


Ezeket betartva elindul a fogyás is, hússal zsírral zöldségekkel minden fölös kiló lemegy, ha nem tartunk fent pajzsmirigy problémát például kenyérfélékkel, tejtermékekkel.

2012. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, be fogom tartani főleg utolsó étkezési és a napközbeni mozgásra vonatkozókat.


kösz még egyszer!

2012. nov. 25. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!