Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezt nagyon elszurtam?

Ezt nagyon elszurtam?

Figyelt kérdés

Híznom kell 2-3kilot sürgősen ezért mivel nem egészségtelenül szeretnék és nem szeretnék elzsírosodni ezért ma megettem majdnem 250g brazil diot...mert tudom hogy nem eszem elég zsírt. Nagyon elszúrtam ezzel? Vagy jól csináltam?

Reggeli: 30dkg zsirszegeny cottage cheese

Tizorai: 10dkg brazil dio

Ebed:krumpli,csicseriborso,hagyma leves

Uzsonna: 10dkg brazil dio

Vacsora: natur csirkemell, parolt kaposzta, keves barna rizs(50g)

Uto: 3-40g brazil dio


2012. dec. 15. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem találom helyesnek a rizsevést (esetleg alkalmanként) és abszolút tolerálhatatlannak tartom egészségügyi hatásai miatt a tejtermékeket.


Kb. átlagosan ettél, mondjuk nem túl sok szénhidrátot, jobb mint az átlagos magyarok étkezése, mondjuk.


A brazil dió mehet, de zsírtól nem fogsz hízni. Ahhoz a tejtermék kell és szénhidrát. Ha a rizst etted volna együtt a tejes cuccal, az zsírban segítette volna a hízást.

Izomtömeg gyarapodáshoz pedig edzeni is kell. Zsírból hízni meg többnyire értelmetlen. Általában.

2012. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem volt valasztasom a rizzsel...hidd el nem ettem volna meg maskulonb... de akkor ez azt jelenti hogy ezzel nem artottam magamnak? olyan 2500 kcal korulire saccoltam a mai adagom csak az aggaszt hogy tul sok volt a zsir bevitel nem terheli meg nagyon a szervezetem?
2012. dec. 15. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:

A zsír sosem terheli meg nagyon a szervezetedet.

Legfeljebb a sok omega 6 a növényi olajokban, kevés omega 3 fogyasztás esetén gyulladásokat okoz, de ez az egészséges táplálkozás egy kifinomultabb kérdése. Alapvetően a zsírok jók, a sok zsír is.

Főleg állati zsírokban gondolkodunk, nem étolajban, illetve napi 250g olajos mag is ritka, nyilván.. Transzzsírokról nem beszélünk, az kivétel a zsírok alól, azokat valaki kitalálta, belekerülnek minősíthetetlen kajákba, és valóban nem jó zsírok. A dióddal nincs különösebben semmi gond.

2012. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
trans zsirt egyaltalan nem fogyasztok mivel semmilyen mestersegesen eloallitott etelt nem eszem... altalaban csak zoldseget tonhalat csirkemellet es tejtermekbol csak turot es cottage cheeset (attol fuggetlenul hogy te ezeket is mellozod) emellett gabonabol keszult termekeket sem szoktam fogyasztani rizst sem de jelen esetben sajnos nincs valasztasom orulok hogy megusztam 50g mal a mai nap a lenyeg: Akkor ez most milyen hatassal lesz a szervezetemre? Minden fele szempontbol kerdezem?
2012. dec. 15. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyedül a tej ami problémás.


Mivel mindenféle szempontból kérdezed, ezért felhívom a figyelmed az olajos magvak fitát tartalmára. A fitinsav megköti az ásványi anyagokat, nyomelemeket, ezeknek rontja a felszívódását, ezért az olajos mag fogyasztását ésszel ajánlják csak az okosok. Én alkalmanként eszem olajos magvakat, 100-200g-ot simán, de érdemes tudni erről a dologról, elvégre te is figyelsz az egészségedre.

2012. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom nem surun szoktam olajos magvakat enni (sajnos) mert ritkan tudok csak hozzajutni minosegihez viszont nem tudom hogy felszivodasilag baj e ha egyszerre eszem meg az egeszet...a fitinsavas dolgot leszamitva
2012. dec. 15. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!