Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves fiú vagyok és fogyni...

13 éves fiú vagyok és fogyni szeretnék. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagy 170 cm 83 kg (szerintem ez így nagyon nem jó) szeretnék kicsit fogyni légy szíves segítsetek!!!!
2012. dec. 15. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm szénhidrát. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojásfehérje. Szénhidrát: Zab, barna rizs, zöldség, teljes kiőrlésű kenyér. Étkezz gyakran, 5-6-7 étkezés is simán belefér. Vacsorára csak fehérjét egyél. Igyál 2-3 liter vizet.

Végezz legalább fél óráig tartó aerob edzést(futás, gyors séta, biciklizés, ugrókötél, lépcsőzés) heti 4-5-ször.

Hetente max. 0,5 kg fogyás a normális, több, mint 1 fogyásnál már izomveszés van.


Így a leghatékonyabb a testen lévő zsír leadása, elvileg így kéne csinálni. Gondolom, 13 évesen még nem tudsz ennyire figyelni az étkezésre, meg kis mérleggel méregetni, hogy hány grammos a csirkemell. Az a lényeg, hogy egyél sok fehérjét, kevesebb szénhidrátot, semmi cukrosat, fehér kenyeret, szemét kaját. Végezz minél több aerob mozgásformát. Bár így télen nem igen tudsz biciklizni/kocogni menni, a sulidban biztos van valami sport, amire beiratkozhatsz.


Hajrá! :)

2012. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

13 évesen nagyon magas is vagy, de a 83 kiló azért sok.

habár szerintem neked semmi képpen sem fogyóznod kell hanem elkezdeni mozogni.

kezd el sportolni vagy táncolni. amire figyelj ha elkezdesz igazán sportolni akkor éhesebb is leszel, ekkor kell nagyon oda figyelned hogy ne egyél többet mint elötte.

2012. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sokan írják, hogy mozogjak én rendszeresen mozgok heti 3x járok vízilabdára 1,5 órát.
2012. dec. 16. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiri (király).

Az elmúlt millió években még senki sem fogyott le mozgástól :D

2012. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!