Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyám olyan idióta diétákat...

Anyám olyan idióta diétákat csinál, hogy a fejem kettéáll. Hagyjam szó nélkül?

Figyelt kérdés

170 cm-hez 100 kg, de nemhogy normálisan étkezne és sportolna, ő tök idióta diétákat csinál. Egyszerűen a saját tapasztalataiból sem tanul, nem veszi észre, hogy hiába fogy le 5 kg-t, ha utána visszajön 15...

Most épp nem eszik szénhidrátot, de nem fogja fel, hogy ezzel nem tud hosszabb távon élni, hiszen szüksége van rá egész életében...


Annyira h*lye szó szerint, hogy az már fáj...


2012. dec. 16. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Látszik hogy a neten meg a magazinokból szedi ezeket az idióta diétákat, neten vannak normálisabb oldalak is amik ezzel foglalkoznak csak időt kell rá szánni hogy megtalálja. Én 120 kg voltam 3 éve, az brutálisan sok volt igaz 180 cm voltam de akkor is, én is próbálkoztam már mindennel a suli miatt sportolásra nem volt lehetőségem meg nagyon a kajámat sem tudtam megoldani. Amikor végeztem a sulival akkor azért jobban foglalkoztam a diétámmal jártam utána suliba de az csak heti 2-3 alkalommal volt és bőven volt időm a diétára. Én elmentem orvoshoz aztán dietetikushoz ott kaptam több lehetőséget is. Azt javasolták hogy mindent vegyek vissza, de módjával tehát egyek több zöldséget, rostot, gyümölcsöt, kevesebb cukrot, szénhidrátot, és zsíros kaját, de ne vegyem le nullára csak csökkentsem, mert valamennyire szükségem van rá. Persze ez még semmi nem volt mert ezzel csak pár kiló ment le, de javasolták még a sportot is, mivel én akkor eléggé túlsúlyos voltam mondták hogy ne erőltessem meg magam, kezdjem hosszabb sétákkal mert az alapból sokat számít, illetve ússzak meg bicajozzak mert az mégis megmozgat mindent de mégsem hajtom túl magam, és az ízületeimet se rongálom le hirtelen vele. Amikor már 100 kg körül voltam akkor már többet sportoltam, változatosabban, vettem konditerem bérletet, egy ismerősöm írt nekem edzéstervet és heti 3-4 alkalommal csinálgattam mindent szépen amennyire bírtam. Most vagyok 85 kg fél éve mondta a doki hogy most álljak le vele, az étrendemet tartsam úgy hogy többsz9r kevesebbet és változatosabban étkezzek, meg egy alapvető mozgás legyen meg, ne erőltessem túl magam, de az 1 óra könnyű kellemes mozgás legyen meg.

Jól érzem magam, munkámban sem szakadok meg mert nem fulladok ki hamar, betudom osztani az erőmet, állóképességem is sokkal jobb lett. Ezt így ahogy van muttasd csak meg neki, de nem biztos hogy neki ez a fajta módszer jó lesz, mert nem lehet tudni hogy van-e valami betegsége, esetleg szívproblémája, vagy emésztési gondja, mert akkor már megint más módszer kell, menjen orvoshoz az majd fog segíteni.

2012. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress neki a neten cikkeket, amiben leírják, hogy mi hol miért.


A shop.builder.hu-n nagyon sok jó cikk van hülyeségek nélkül.

2012. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Próbálj meg más stílusban beszélni vele. Ha eléállsz, hogy "anyám, te annyira hülye vagy, hogy az már fáj", akkor nem csoda, hogy nem fog hallgatni rád.


Itt a karácsony, egész jó ajándék lehet neki valami fogyókúrás könyv, de valami értelmes persze. Vagy mittudomén uszodabérlet, vagy amilyen sportot szeret. Ha már az első lépés megvan, talán könnyebben rászánja magát ő is.

Esetleg ami nem is annyira elborult ötlet: ha tud korcsolyázni, kapjon koribérletet! Arról nem is az üvölt, hogy "anyám, irány sportolni", hanem az, hogy a korcsolyázás egyben jó szórakozás is :)

2012. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Lepődj meg! A szénhidrátok, bár számos hasznos anyagot tartalmaznak, önmagukban nem nélkülözhetetlen tápanyagok. Az Atkins-diéta, amely egy működő fogyókúrás étrend, lényegében elhagyja az étrendből a szénhidrátokat. Talán éppen ezt végzi anyukád. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb diéta, de azért nem is a "hagyd abba, mert meg fogsz halni" kategória.
2012. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de hogy a p.csába lehet elhagyni a szénhidrátokat?? Még a kereszt és mikroszűrt tejsavó fehérjékben, izolátumokban, hidrolizátumokban is van 30 grammonként 1-2 gramm szénhidrát!

Gyakorlatilag mindenben van. Na jó kivéve a disznózsír. Az csak zsír. De nem hinném hogy azzal tartaná be valaki ezt a szénhidrát nem evést... Hogy mennyi hülye ember van...

2012. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
És a szénhidrát mégis milyen számos hasznos anyagot tartalmaz?? Pusztán energiát szolgáltat, különféle egyszerű cukrok, keményítő vagy cellulóz.... ennyi. Ezekből mik azok a számos hasznos anyagok??
2012. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100 kg-nál én már dietetikushoz fordulnék.. Nyilván nem csak 5-10 kg-ot szeretne fogyni. Jó lenne szakemberre bízni.. Lassú, de biztos fogyás kellene neki.
2012. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Te jo eg, nagy az Isten allatkertje. A szenhidrattal teljesen leallni egyreszt nem lehet, masreszt, ha nagy erofeszitesek aran sikerul is, mar kezdheted is szamolni a hatralevo napokat. A napi bevitel 60%-nak KELL szenhidratnak lennie, letfontossagu!!! Anyukadnak probald ezt nyugodt hangnemben megmagyarazni es keressetek egyutt optimalis dietat. (SZVSZ 100 kg eseten mar orvossal is konzultalhatna.) Egy egeszsegugyis voltam.
2012. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azért 100 kg, mert lefogy 5 kg-t és visszahízik 20-at. Múltkor olyan diétát csinált, aminél csak napi fél litert lehet inni, és olyan boldog volt, hogy fogyott kb 10 kgt, de amikor újra napi 2-3 litert ivott akkor meg visszajött...

Hát istenem... Hihetetlen, hogy nem érti meg!


Annyiszor magyaráztam már el neki normálisan, de mintha a falnak beszélnék.

2012. dec. 16. 16:44
 10/19 anonim ***** válasza:

azért csinálja ezeket,mert valójában esze ágában sincs lefogyni.

a különböző diétáival a környezetének mutatja,hogy tesz a dolog ellen,foglakozik a témával,tudja magáról,hogy néz ki.

ennyi.nekik szól az egész.

amúgy meg amit most csinál az lehetne akár jó is,ha nem drasztikus lenne a ch csökkentés,hanem fokozatos.

de mivel neki alapból nem célja a testzsír csökkentése ezért a teljes megvonás jobban kihangsúlyozza a mártíromságát a dolognak.

ezért döntött így.

2012. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!