Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igy mit érek el?

Igy mit érek el?

Figyelt kérdés
ma nem reggeliztem mert elég későn kelltem. ebédre túrós csusza volt egykét kanállal ettem belőle mert nem voltam éhes. vacsira ettem egy francia piritost(300kcal) meg egy kit-katat (200kcal) ez így 800kcal, napi 2000et kell megennem. így most fogyok vagy ez most mire jó? mert ugyebár kevesebb mint amennyi kell de mégsem olyan fogyókurás..

2012. dec. 22. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez valóban nem fogyókúrás, ez koplalós. Ha huzamosabb ideig csinálod, azt éred el vele, hogy zsír mellett izmot is veszítesz. De ez a legkisebb baj. Meg is betegedhetsz, vagy éppen elájulsz az utcán.
2012. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi *500kcal. félre ment.
2012. dec. 22. 21:14
 3/8 A kérdező kommentje:
igen tisztáva vagyok vele. nem is szoktam én ilyet csinálni. az lenne ezzel a kérdésem hogy így is fogyhatok? hogy csokit ettem meg kenyeret de bőven 2000kcal alatt?
2012. dec. 22. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb kalóriát biztosítasz a szervezetednek, mint amennyire szüksége van, fogyni fogsz, akármilyen táplálékot fogyasztasz. Mivel gyerek vagy, én nem javaslom számodra a fogyókúrát. Ha mégis mindenáron fogyni akarsz, kérj tanácsot hozzáértőtől.
2012. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
már fogytam 13 kilot odafigyeléssel és sportal. de most elkezdtem ezt a kaloriabázist használni és csak azért kérdeztem:)
2012. dec. 22. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, fogyni fogsz. Csak nem javarészt zsírból hanem izomból.


A test akkor kezdi lebontani a zsírraktárokat, ha a glikogénraktárak (szénhidrátot alakítja át a szervezeted glikogénné, ezt elraktározza. ha energia kell - cipekedés, sport, stb - akkor innen vesz energiát a sportolás első fél órájában kb. attól függ mennyire telítettek.

Na, szóval akkor kezdi lebontani a zsírt a test ha a glikogénraktárak üresek (szinte teljesen). Mert a zsír az másodlagos energiaforrás. A glikogén az elsődleges, fehérje (izom,) a másodlagos

Diétánál azért ajánlják az ajánlott fehérjebevitel 1,5szörösét mert így elkerülheted hogy a tested a másodlagosat (vagyis az izmodat, mert az izom az voltaképp fehérje) bontsa le.

Így a test a harmadlagos energiaforráshoz nyúl: a zsírraktárakhoz!


Nyilván ha sportolsz és figyelsz a ch bevitelre (tehát alapból kevés cukrot, keményítőt, kenyeret tésztát ) eszel akkor a glikogénraktárak nagyon alacsony szintre lemennek rövid időn belül => megkezdődik a zsírból való energianyerés!


Ha nem sportolsz, hosszabb ideig tart majd a fogyókúra, hiszen annyira gyorsan nem merülnek le a glikogénraktárak.


Na, ez mind igaz ha sok fehérjét zöldséget eszel. De ha a kalóriákat csokiból (ergó cukorból, ch-ból) és tésztából biztosítod meg pirítósból akkor soha (vagy nem nagyon) fogod elérni hogy a glikogénraktáraid üresek legyenek...

De az energia az hiányzik. Hiszen csak 500at viszel be... mihez fog nyúlni a test?

Hát nem a harmadlagos zsírraktárhoz...

az elsődleges után jön a másodlagos, vagyis a fehérjéből származó energia, az izmok lebontása!


Persze, lehet diétázni csokival is. Ehetsz egy nap 500 kcalt és tényleg fogyni fogsz: veszítesz vizet és IZMOT.

így azt éred el, hogy még aránytalanabb súly-izom arányod lesz vagyis még plöttyettebbnek fogsz látszani... mert kevesebb lesz az izmod.


Mondjuk 10 kg veszteség ilyen diétával:

3,5 kg víz

1,5 kg salakanyag (béltartalom)

3,5 kg izom

1,5 kg zsír


míg ha fehérjedús, zöldségekben gazdag és chban kevés diétát csinálsz: - 10 kg veszteség

3,5 kg víz

1,5 kg salakanyag

kevesebb mint 0,5 kg izomveszteség

kb 4,5 kg zsírveszteség

2012. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert a zsír az másodlagos energiaforrás. -> elírtam a zsír az a harmadlagos
2012. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) nem szándékoztam csokival csak most ez a nap így sikerült:) de így már értem:)
2012. dec. 23. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!