Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta hány felülést/hasprést...

Naponta hány felülést/hasprést érdemes csinálnom hogy látszódjon a hasam fogyása?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Lokális fogyás nem létezik.

Kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit felhasználsz, és ekkor látható fogyás. A gyakorlatok pedig az izomzatot fejlesztik.

2012. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nagylzs ***** válasza:

A hasad nem a haspréstől fog lefogyni. Helyi fogyás nem létezik. (Kivéve a sebészi eljárást, azaz a zsírleszívást.)


Akkor fogysz, ha több energiát égetsz mint amennyit fölhasználsz. Nem te döntöd el hogy honnan fogysz, hanem a szervezeted.


De nem kell aggódnod, ha rendesen sportolsz és diétázol akkor a hasadról is fogyni fogsz.


Viszont a "rendes sport" azt jelenti, hogy a legnagyobb izmokat (az úgynevezett fő izomcsoportokat) kell elsősorban edzened. Ezek: mell hát váll kar láb. Elsősorban a mell és hátizmokat kell edzeni, valamint a combodat. Azért, mert ezek a legnagyobb izmok, és ezekkel lehet a legtöbb kalóriát elégetni.


Ha igazán fogyni akarsz, akkor vedd komolyabban. Ne ilyen helyeken kérdezősködj, hanem vegyél egy testépítőknek szóló könyvet és olvasd végig.


És mielőtt eszedbe jutna hogy te nem akarsz testépítő lenni, elmondom hogy az ilyen könyvet nem csak annak érdemes elolvasni aki testépítő akar lenni. Hasonlóan ahhoz ahogyan autót vezetni is inkább egy forma egyes versenyzőtől tanulnál, és nem a szomszéd bácsikától. Az alapokat kell megtanulni.

2012. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert sikerült leadnom már 10 kg-ot de a hasamból nem ment le semmi.. és ez aggaszt engem.:(
2012. dec. 26. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor olyan a genetikád, hogy a hasadról később megy le a zsír. Az előttem válaszolók szépen leírtak mindent, de azért én is bemásolom ide, amit szoktam:

Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm szénhidrát. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojásfehérje. Szénhidrát: zöldség, zab, rizs, teljes kiőrlésű kenyér. Étkezz gyakran, 6-7 étkezés is simán belefér. Vacsorára csak fehérjét egyél. Igyál 2-3 liter vizet.

Végezz legalább fél óráig tartó aerob edzést(futás, gyors séta, biciklizés, ugrókötél, lépcsőzés) heti 4-5-ször.

2012. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy korábban írta a másik válaszoló, sajnos nem te döntöd el, hogy mikor miből fogysz. Ne hagyd abba a mozgást, és idővel a szervezeted számára nehezebben elérhető forrásokból is apadni kezd a zsír =)

Kitartás!

2012. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem:) Én nyáron fogytam le 10 kg-ot és szeptember óta nem jött vissza.:) csak nem tudom hogy csináljam tovább mert akárhogy próbálkozok már nem akar csökkenni a súlyom..(
2012. dec. 26. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
egy próbát sztem megérne a ketogén primal étrend sztem. alacsony szénhidrát sok zsír, és elég fehérje. ilyenkor, mivel a szervezet átáll arra, hogy zsírból nyeri az energiát, a hasadon levő zsírhoz is hozzá fog nyúlni :)
2012. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem kezdetben nap 30-30,hetente 10-zel emeltem a,amikor elértem a 100-at más gyakorlatokat csináltam

azt írják hogy nem létezik helyi fogyás,de lehet egy adott részre összpontosítva tornázni,nem nagyon izgat hogy ez nem lehetséges,nekem működött:)

2012. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nagylzs ***** válasza:

A leadott 10 kilód egy jó része akár víz is lehet. Iszol te eleget?


Ami a ketogén diétát illeti: az már eléggé haladó módszer, és az a probléma vele hogy sokkal nagyobb akaraterőt igényel mint egy normál, szénhidrátszegény diéta. Szó nincs arról hogy ketogén diétában sok zsírt lehet enni. Éppen ellenkezőleg - mivel a zsírban kétszer annyi energia van (azonos tömeg mellett) mint a szénhidrátban, ezért "érzésre" a ketogén diéta sokkal keményebb, és több akaraterő kell hozzá.


Kedves kérdező, ha még nem csinálsz naponta 60 perc aerob/anaerob mozgást (például: egy óra folyamatos bicajozás megszakítás nélkül, 130-tól nem sokkal kevesebb pulzusszámmal), akkor itt az ideje hogy elkezd! Ha még nem végzel súlyzós edzéseket, akkor TALÁN azt is ideje elkezdeni. És ha még nincs előre eltervezett étrended, akkor csinálj! (És azt hiszem ezt kellett volna elsőnek mondanom, mert ez a legfontosabb.)


Ha megálltál a fogyásban, annak számtalan oka lehet. A fentieket mind végig kell venni, és ki fog derülni hogy hol a hiba.


A nulladik pontba meg be lehetett volna írni, hogy TANULJ MEG DIÉTÁZNI. Amíg nem tudod hogy kell, addig biztos lehetsz benne hogy nem fogod jól csinálni, és nem fog jól összejönni. Ha kíváncsi vagy hogyan kell csinálni, akkor vegyél erről egy testépítős könyvet. Nehogy sztárdiétásat! Kizárólag olyat, amit testépítők írtak!


Vagy például, látogasd meg a builder.hu -t, regisztrálj, és kezd el olvasni az ott található anyagokat. Nagyon gyorsan (max. 3 nap) eleget fogsz tudni ahhoz, hogy hozzákezdj.

2012. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!