Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 50-55 gramm szénhidrát/nap,...

50-55 gramm szénhidrát/nap, ennyi a napi szükségletem. Mi teszi ezt ki?

Figyelt kérdés

Én ehhez nem értek. Ennyi a szükségletem. "Testtömegének csökkentéséhez szükséges napi kalóriamennyiség: 1533 kcal."

Mit lehet így enni?


2013. jan. 2. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
23%

50-55g ch, ez nagyjából jó.


Bármilyen zöldségből bármennyit ehetsz, ahogy bármilyen húsból, zsírból is bármennyit. Az 1500 kcal 'határ' nem veszi figyelembe, hogy 2000kcal, 3000 kcal fehérje és zsír elfogyasztása nem okoz zsírosodást, ellenben abban igaza van, hogy ha sok szénhidrátot eszel (egy szelet kenyér tekinthető tömény szénhidrátnak) az olyan hormonális hatásokat vált ki, ami az elhízás alapja.


Ha csak zöldségekkel viszel be szénhidrátot, az mindenképpen kevés lesz, ergó -> krumpli, kenyér, édességek (ezek mind szénhidrát források) helyett zöldség (nyersen, párolva..) mellette nyilván húsokat, gyümölcsöket eszel, ahogy kívánod.

A tejtermékekkel ajánlott figyelni, mert bár a szénhidrát és kalória korlátozás ezekről sem beszél, de ugyan olyan hormonális hatást váltanak ki a marhából származó hormonok, mint a szénhidrát fogyasztás. Ugye hizlalni kell a borjat.

2013. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem 150?:O XD
2013. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!