Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fenékből fogyni...

Hogyan lehet fenékből fogyni ha sajnos a súlyfeleslegem 90%-a itt található?

Figyelt kérdés
2008. máj. 31. 00:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Úgy vélem 4-5 kg plusz van rajtam, volt már amikor sikerült leadnom (sporttal illetve diétával) azonban a fenekem csak kis mértékben változott a mellem pedig teljesen összement :(

Hogyan lehet célirányosan fogyni?

2008. máj. 31. 00:58
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen problémám van nekem is: először a karjaim és a mellem fogy anorexiásra, aztán beesik az arcom, a derekam is vékony lesz, de a fenekemből egy fél centi sem akar lemenni. Ráadásul amilyen szerencsétlen, úgynevezett "atlétikus" testalkattal rendelkezem, nekem nagyon gyorsan nő az izomtömegem sportolás hatására, viszont a zsírréteg nem akar lemenni.


Azt mondták nekem, hogy a zsírleszívás segítene egyedül, hiszen már így is birkózó-combjaim vannak, a további sporttal pedig teljesen aránytalanná válna a testalkatom.

Ha nálad is ez a helyzet, akkor már ketten vagyunk. :)

2008. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az együttérzést!

Ugyanilyen problémám van nekem is. Ha fogyok a felsőtestem alapján anorexiásnak nézek ki, viszont a fenekem és a combom is hatalmas marad :(

Ja és izmosodni nem szeretnék, mert én is elég "nagydarab" vagyok, a felesleges zsírrétegtől szeretnék megszabadulni csak.

Zsírleszívásra viszont nem szeretnék menni :(

2008. máj. 31. 11:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ez genetika főleg, hogy ki hová hízik ill. honnan fogy le először. Úgy gondolom, hogy nálatok a hormonális rendszer sem megfelelően működik. Ugyanis aki nő létére izmosodik a sportolástól, annak a szervezete túl sok férfihormont termel.

Ezt vérképből meg lehet állapítani és könnyen orvosolható is.

Normális esetben a nők nem tudnak izomtömeget növelni, mert nem elég magas a tesztoszteronszintjük (nőkben is van teszto., mint ahogy a férfiakban is valamennyi ösztrogén.)

Mindenképp orvosi vizsgálatot javaslok kezdésnek.

2008. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyes válaszoló (vagy inkább válaszra váró?) vagyok: alapjáraton nőies alkatom van, nem vagyok szőrös, rendben van a menzeszem, csak éppen furák a testarányaim: 170 centi magas vagyok, 62 kiló, csakhogy a méreteim 82-69-97. A karjaim hosszúak és vékonyak. Viszont a combom kerülete 58 centi, pont, mint Roberto Carlosnak. :P Azt mondják, hogy mikor az ember sport nélkül, csak diétával fogy, először csökken az izmok tömege. Nálam ez nincs így: egyszerűen nem tudok izmot veszíteni! Mégis hogy lehetséges ez?
2008. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

O.K. Csak találgatni tudok.

Egy orvos biztos többet tuna mondani egy kivizsgálás után.

Szervezetünk termel egy katabolikus (lebontó) hormont, a kortizolt, ami stresz hatására termelődik (pl edzés)

és lebontja az izomszövetet. Diéta alatt ez még hatékonyabban van jelen. Mi testépítők ezt a hormont gyógyszerekkel blokkolni szoktuk a receptorokon, tehát a vérben jelen van ugyan, de nem tud kötődni sehová, így nem hat.

Az is elképzelhető, hogy nálad ezek a receptorok hiányoznak, vagy túl kevés van, ezért nálad sem hat a kortizol, ugyanúgy mint a testépítőknél.

Ilyenkor az izom könnyen növekszik terhelés hatására.

De ez is csak tipp, lehet más oka is. Ha még eszembe jut valami lehetséges ok, majd leírom.

2008. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lóf******szt. méghogy nem tudsz izmot veszíteni, nyugi tudsz, ha ez nem így lenne nem lenne pl emésztésed. Sőt menszeszed sem.


Rosszak az arnyáaid, éééééés??? kit érdekel? nem tudsz rajta változatni, ha meg igen akkor meg hajrá, tudod a dolgot!!!

2008. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valaki igazán válaszolhatna az én kérdésemre is :)
2008. jún. 2. 20:24
 9/9 anonim ***** válasza:

A fenékformálásra sztem legjobb a biciklizés.Nekem nagyon bevált.

:)

2008. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!