Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kamaszkori elhízás ellen?...

Kamaszkori elhízás ellen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kiskoromban hajszálvékony voltam, most 18 éves vagyok, és az elmúlt hónapokban eléggé meghíztam ( kb félév). Ahogy nézegettem a régi képeket kb 12 éves korom óta rakódik rám a zsír... Lehet pajzsmirigy probléma? ( fáradtság idegesség...)
2013. jan. 15. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nézd, valószínű hogy kenyereket eszel, édességeket, tejtermékeket (csupa olyan dolgot, ami csak probléma a tested számára).

Elhízás kezdődhetne 60 éves korodban is, ezt sosem lehet előre tudni.. nálad most jött el. Ha most megtanulsz normálisan enni, akkor nemcsak hogy visszafordítható lesz az állapotod, de az elhízással együtt rengeteg betegséget elkerülhetsz.


Akik nem kezdenek el hízni, és biztonságban érzik magukat, mindent összeesznek, mire eszmélni fognak hogy nem kéne már rég komoly betegek lehetnek (cukorbaj, autoimmun betegségek, rák stb..)


Fogyassz zöldségeket és húsokat, minél kevesebb gabonát, tejterméket, édességet. Ennyit mindenki megtehet magáért.

2013. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jézus :) válasza:

Lehet ahelytelen táplálkozás is. Túl sok cukor kávéba, teába,sok cukrosüdítő, sok só, kevés folyadék bevitel.

Kevés mozgás. Égyszóval milyen az életstíslusod.

2013. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Édességet abszolút nem eszek... a csokit utálom csak a milkat vagyok hajlandó megenni, aztis maz szulinap, ha kapok. Chipset havi max 1x.... Az életemben nem történt étkezés és mozgás szempontjából változás amióta menstrualok ez van:S

Amit eszek: napi 1 zsemle, sonkaval zöldséggel reggelire, ebédre ha viszek akkor előző napi főtt étel vagy szendvics. Vacsorára ( kb 6 körül eszek) rántotta, hal, sultcsirke fozelekek, rizs

2013. jan. 15. 11:07
 4/16 A kérdező kommentje:

Édességet abszolút nem eszek... a csokit utálom csak a milkat vagyok hajlandó megenni, aztis max szulinap, ha kapok. Chipset havi max 1x.... Az életemben nem történt étkezés és mozgás szempontjából változás amióta menstrualok ez van:S

Amit eszek: napi 1 zsemle, sonkaval zöldséggel reggelire, ebédre ha viszek akkor előző napi főtt étel vagy szendvics. Vacsorára ( kb 6 körül eszek) rántotta, hal, sultcsirke fozelekek, rizs

2013. jan. 15. 11:07
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Ezt párosítsuk azzal a tudással, hogy a zsemle, rizs, kenyér (amiket eszel) mind keményítő források, a keményítő ugyan úgy cukorrá bomlik le emésztés közben, mint a csokoládé szacharóz tartalma. Tehát olyan mintha reggelire édességet ennél, vacsorára édességet ennél.


Ez a sok zöldség, hús, gyümölcs étkezéstől távol áll. Zsemle helyett salátát, káposztát lehetne enni, lehet ilyen zöldség szendvicseket készíteni.


A kenyerek glutén tartalma bárkinél előidézhet pajzsmirigy problémákat, ha már ezt a kérdésedbe is belevetted.

2013. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Heti 1x eszek rizst. Ha van főtt étel mindig más a körét. Krumpli, rizs, parolt zöldség. Persze a hús is változó, vagy sült hal, sült csirkemell, havi 1x rántott hús, vagy főzelék 2 tojással, 1 virslivel, tehát főtt étel szempontjából elég változó mit eszek. A reggeli zsömle meg kisebb koromban sem volt másképp, így nem értem a hirtelen változás okát.
2013. jan. 15. 11:18
 7/16 anonim ***** válasza:

"Az életemben nem történt étkezés és mozgás szempontjából változás amióta menstrualok ez van:S "


Aha! Itt a titok nyitja. Csak hogy tudd, az bizonyos szintig természetes, hogy ahogy elkezdesz serdülni/kamaszodni, kicsit zsírosodsz is (nők eleve zsírosabbak ,mint a férfiak és ez önmagában nem is baj). Úgy látszik, a kevés (mert szerintem keveset eszel)kaja miatt a szervezeted még inkább ráállt a raktározásra.


Egy tanács: Vegyél egy füzetet. Keress a neten kalóriaszükséglet kalkulátort (többet is nézz meg, ne csak egyet), magasság, életkor, aktivitás és súly alapján megmondja, hogy mennyi az alapszükségletet, aminél kevesebbet NEM szabad enni. Ez mondjuk legyen 1400 kcal. Előkeresel egy konyhai mérleget, leméricskéled a kajákat, amiket eszel, netes kalóriatáblázatokból megkeresed, miben mennyi szénhidrát, fehérje és zsír van. Abba a bizonyos füzetbe szépen vezesd, hogy mit ettél reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, vacsorára. Írd oda a kcalt, fehérjét, szénhidrátot, zsírt. Na, ha az jön ki, hogy megettél 900 kcalt egy nap, 140 gramm szénhidrátot, 10 gramm fehérjét és 50 gramm zsírt, akkor meg is van a probléma forrása :D


Próbálj minél több fehérjét fogyasztani (sovány húsok, tojás, sovány túró, sovány sajtok), kevesebb szénhidrátot (teljes kiőrlésű kenyér, krumpli helyett rizs, zabpehely, zöldségek), kevesebb zsírt (olajos magvakat egyél nyugodtan 1 maréknyinál naponta többet ne - párizsit, panírozott és olajban sült dolgokat meg sütiket kerüld).


Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt (ezt estére már ne), és igyál sok folyadékot (3 liter vizet naponta). Teát kávét igyál nyugodtan, de cukor nélkül.


Ha vezeted a füzetbe, miből mennyit ettél, rögtön látni fogod, miből van túl sok/túl kevés. Nem kell tizedes pontosságra mindent kiszámolni, csak kb. tudd, hogy miből mennyi volt.


Mozogj minél többet. Gyere ha a suliból gyalog (ha messze van, pár megállónyit), lift helyett lépcsőzz, otthon végezz erősítő gyakorlatokat (fekvőtámasz, hasprés, szabályos guggolás vagy jógázz). Olyan mozgásformát válassz, amiben örömödet leled. Én pl. nem szeretek futni, se dvd-re tornázni (tökmindegy, hogy ugrálni kell vagy pilatesezni), viszont nagyon szeretek jógázni és súlyzózni :D (Nem, nem túl nagy súlyokkal.)


Ja és a kajáidat próbáld így elosztani: délelőtt szénhidrát, délután kevés szénhidrát-több fehérje, estére fehérje.

2013. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Történik változás. ÖREGSZEL. Egy idő után belebetegszik a tested a gabonákba, a beteges táplálkozási szokásokba. Írtam, ki 60 éves korára, ki 5 éves korára, ki 18 éves korára. Normálisan kell enni, célszerű egészséges edzéseket végezni, ezekről tudok írni pár tanácsot..
2013. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 11:55

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :)))


TaplalkozasHarcmuves válasza:

Túlzol. Úgy csinálsz mintha, csokit ennék fehérkenyérrel, vacsora este 10 burgerking. Szerintem annyira nem gáz a táplálkozásom. Tény, hogy több gyümölcsöt/zöldséget kellene ennem .

2013. jan. 15. 13:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Igaz is. Elfelejtettem hogy nem panaszkodsz hízásra. Bocs.
2013. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!