Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így rendben van?

Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Január 4-én kezdtem fogyókúrázni, illetve nem is kúra, mert életmód váltást szeretnék elérni.

Étrend minta:

Reggeli: zabkása (1 dl tej 1,5%-os + 1dl víz + 50 gramm zabpehely) gyümölccsel, pl meggy, alma, áfonya

Tízórai: 2dl ananász lé vagy egy alma vagy 2 db mandarin

Ebéd: csirkehúsi grillezve párolt zöldségekkel vagy csirke szárny sütve, liszt mentes főzelékkel, vagy pulyka hús zöldséggel. Az adag 120 gramm nyersen mért hús + 200-250 gramm párolt, főzött zöldség.

Uzsonna: na az nincs, mert nem fér bele a napomba, 3-kor ebédelek.

Vacsora: hal+ saláta (tegnap hekk sütve + pritamin paprika, cseresznye paradicsom, fejes saláta). Ez az adag valamivel kisebb, mint az ebéd adagom, sajnos nem mértem le.


Szóval ezeket eszem, 65,5 kg-ról indultam, múlt hét pénteken voltam 62,5 kg. Ma reggel kíváncsiságból ráálltam a mérlegre és 62,9-et mutatott.

A kérdésem, hogy ez a 40 dkg súly ingadozás bele fér, normális? Vagy változtatnom kell valamin?

Napközben az ananászlén kívül csak vizet, mentes vizet iszok, se cola, se szörp, se semmi cukros lötty. Nem eszek semmi féle kenyeret és csak nagyon ritkán eszek tejterméket, nem szeretem a tejet.

Az álom súlyom az 50 kg, nagyon szeretném nyár elejére elérni, de ha nem is ezt, legalább az 56 kg-ot.

Mit gondoltok, kedves tapasztaltabb fórumozók ez a pár dkg súly növekedés belefér?

Sportolok is ám: Jógázok minden nap, kick boxozok minden másnap, és pilatesezek azokon a napokon amikor nem kick boxozok.


2013. jan. 22. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

1. 40dkg belefér

2. nem rossz amit csinálsz. Én zöldséget, kolbászt-sonkát reggeliznék zab helyett, egyenletesebb energiát fog adni mint a keményítő. Egyébként a keményítő tejjel fogyasztva a leggyorsabb zsírépítő, és erre a reggel kiváló időszak (reggel magasabb az inzulin rezisztenciánk).



A nap többi étkezésed szerintem igen jó, nem csoda hogy fogysz.

A ritka tejtermék jó lenne (ha tényleg ritka), csak azt írtad hogy általában azzal eszed a reggelit.


A Jóga, Pilates nagyon jók, és intenzív edzésnek a kickbox is. Gratuláció!

2013. jan. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már több mindent reggelire, de ez válik be a legjobban, és én úgy gondolom napi 1 dl tej nem valami sok tejtermék.
2013. jan. 22. 12:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a kolbászt, se az agyon pácolt olcsó vacak sonkákat, a drágát sajnálom megvenni, de majd körül nézek.
2013. jan. 22. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak a tudásom szerinti legjobbat ajánlottam, a reggeli húsfélék csak néhány tipp volt, teljes mértékben megértem hogy olcsót nem akar venni az ember, a drága pedig drága.


Ebben az esetben is a zsiradékon párolt, fűszeres, hagymás zöldség jó megoldás lehet, akár váltogatva az eddigi reggeliddel.

2013. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, körül fogok nézni mindenképp a húsosztályon.
2013. jan. 22. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!