Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki zugevő?...

Van itt olyan, aki zugevő? Meséld el, hogyan, mióta?

Figyelt kérdés

Természetesen azokat kérdem, akiknek fogyniuk kéne.

Én bevallom, az vagyok. Titokban eszem a sok csokit és csipszet a szobámban, amikor senki nem látja, aztán úgy dobom ki a csomagolásokat, hogy senki ne lássa meg. Az édességeket több boltból veszem meg apránként, hogy ne bámuljanak meg a boltban, hogy mennyi édességet veszek.

Szánalmas dolog? Igen, az. Betegség? Nem tudom, talán már az?

Sokat hallunk az anorexiáról, bulimiáról, rendszertelen és rossz étkezési szokásokról, de zugevésről szinte soha. Pedig megmernék rá esküdni, hogy nem csak én vagyok ilyen "szerencsétlen".

Szeretném ha az érintettek írnának ide, talán én is jobban feltudom fogni, ha hallom, hogy nem vagyok egyedül... és talán tenni is könnyebb ellene....


2009. szept. 2. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Csak magaddal tolsz ki, nem mással.
2009. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Ezzel csak magaddal tolsz ki. Miért kell titokban enni a csokoládét? Mi lesz, ha látják, hogy eszed? Nem értem.

Ha fogyni akarsz, akkor ezeket kerüld. Ha meg nem akarsz fogyni, akkor simán eheted, nem kell titokózni.

Közhely, hogy a fogyás agyban dől el. Igaz. Szerintem te nem is akarsz igazán lefogyni. Ha akarnál, akkor nem ennél titokban olyat, amit nem szabad.

2009. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rám nagyon ritkán tör rám az evészet:D mivel nem szoktunk csokit venni megveszem magamnak...a baj csak az,hogy nem tudok ellenállni és megeszem az egészet...Idén 2x volt ez,ma volt a második 3x próbáltam letenni a milkát de nem tudtam:D megettem mindet,így jártam.
2009. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen is ilyen vagyok :D Bár nekem nem ilyen durva szerintem, mert a szüleim előtt nem szégyellem,csak az osztálytársaim és a barátaim előtt.
2009. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem kaptam sem segítséget, sem tanácsot. Nem így ismertem meg ezt az oldalt. Sziasztok!
2009. szept. 2. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy vagyok, ahogy te. És sajnos én nem is igazán tudok leszokni róla.
2009. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, én régen dagadt voltam, és sokat ettem titokban is, mindig vettem a boltokban csokit és egyéb dolgokat. aztán tini koromban lefogytam 25 kilót, mert nem bírtam elviselni a zsírt a testemen. Most lefogyva is imádok enni, de mára már csak cukormentes diétás csokit , lédességeket eszek, mert vigyázok a súlyomra. A párom tudja, hogy ilyen vagyok és ez nem gond.
2009. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

szia!

ne aggodj, nem vagy egyedul! aki soha nem kuzdott ilyen problemaval, es nem tudja, hogy mekkora(szo szerint is) teher, attol ne is vard, h megertse. ez egy psziches problema, az edesseghez fordulsz, valamilyen megoldatlan lelki problema, gorcs, feszultseg miatt. amig ezt nem oldod fel, nem talalod meg az okat, h miert eszel titoban, nem fog megoldodni...hiaba csinalsz a kulvilag fele dietat, hiaba hatarozod el Magad, titokban ugyanugy enni fogsz. akar egy terapiara is erdemes eljarni. csak legyen meg Benned az akarat a valtozasra. nem vagyok pzichologus, de en is sokaig kuzdottem ugyanezzel a problemaval. tudom, h mennyire nehez es mennyi keseru percet okoz, mennyire rombolja az ember onertekeleset. de ki lehet maszni belole. en pl azert csinaltam, mert anyam 8 eves koromtol kezdve fogyokuraztatott(nem voltam kover csak kiskoromtol kezdve tancoltam) es mindennek elmondott, ha megszegtem, ezert elotte mindig betartottam, csak hat elkezdtem akkor enni, amikor o nem latja...erre meg csak sulyosbitott, h egyfolytaban megjegyzeseket tett a kulsomre, bantott, gyalazott, undorito modon...olyanokat mondott, hogy gusztustalan vagyok, korosan elhizott, soha senki ram sem fog nezni, hanyingere van tolem...ebbol egyik sem volt igaz, mert bar nem voltam soha sovany, de mindig volt formam es sok fiunak tetszettem...teljesen lelki beteg lettem anyamtol es a kajaba menekultem...mindig ugy volt, h megprobaltam dietazni, be is tartottam, de aztan tukorbe neztem es az jutott eszembe, h minek, ugyis mindig ilyen ocsmany leszek, barmit is csinalok...igy utolag visszagondolva nevetseges, de nekem borzasztoan megkeseritette a gyerek es tinedzser koromat. anyam nem volt hajlando pszichodokihoz vinni, mert "az ugyis azt mondana, h a szulok hibaja"..barmit csinaltam, sikertelenul vegzodott, es csak egyre koverebb lettem.


akkor oldodott meg a dolog, amikor kulfoldre koltoztem a baratomhoz...azota nincsenek ilyen problemaim, elmult a szorongas es a megfelelesi kenyszer. boldog vagyok, sokkal kiegyensulyozottabb, elkezdtem elfogadni magamat a gyulolet helyett, egeszsegesen etkezek, a kilok pedig olvadnak le.


keresd meg Te is a problema gyokeret, es mindent tegyel meg annak erdekeben, hogy megszuntesd! a problemakkal szembe kell nezni! ne add fel, es ne erdekeljen, mit mondanak masok, nem fogjak megerteni, amig nem mentek keresztul rajta!

2009. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
A boldogsághormont potolod a csokival.Mi is állandoan rágcsálünk valamit a párommal,szépen hizunk is..Kerestük,mi nincs meg,amiért kajával potoljuk az örömet.De boldogok vagyunk minden téren,nem tudjuk,mi a gond.Talán unalom???De igy sincs időnk unatkozni,mindig van mit csinálni!De mihelyst leülünk,már rágnánk valamit..
2009. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, ez ugyanúgy étkezési zavar. Olyan mint a bulimia, csak kompenzálás nélkül. Sajnos nem jut eszembe a neve. Angolul compulsive overeating-nek hívják, pszichológus segíthet.
2009. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!