Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy a mérleg ilyen...

Normális, hogy a mérleg ilyen eltéréseket mutat? Ha igen, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Reggel szoktam magam mérni, evés előtt. Pénteken 65.85 kg-t mutatott, vasárnap már 67.0-t, ma meg 66.40-et. Ez nekem kicsit durva ingadozásnak tűnik, az igaz hogy péntek este kicsit "rossz" voltam és eltértem az előírt étrendemtől, de akkor is csak 1 vacsora erejéig, és korántsem ettem se sokat, se édességet vagy ilyesmit. Azóta meg ugyanúgy csinálom a diétát.

A mérleg új, nemrég vettük, eddig konzisztens volt, de azért vettük mert az előző mérleg is mutatott napról-napra érdekes, akár +2 kilós változásokat is, gondoltuk az nem elég megbízható.

Valami magyarázatot nem tud erre valaki?


2013. febr. 4. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A régimódi fürdőszaoba mérlegek nem pomtosak. Ha pontos mérleget akarsz, csak digitálisat vegyél.Ez is kijön hűrom ezerből. Araníszabál



A régimódi fürdőszoba mérlegek nem pontosak. Ha pontosat akarsz, csak digitálisat vegyél. Az is kijön 3 ezerből. Aranyszabály: a mérleggel mindig pontosan azon a helyen kell mérni minden alkalommal. Ha cipeled, már nem mér pontosan. Mndig ugyanabban a ruházatban kell méredszkedni, még egy bugyi eltérés se legyen! Mindig ugyanabban az időben kell mérni /pld. este hat, reggel 8, stb./ És persze az sem mindegy, hogy evés előtt, vagy után mérsz. Ebben is a pontosságot kell követned.

2013. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első két sorért elnézést; rossz helyre nyúltam...
2013. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még egy javítás: méretszkedni! /siettem, stb./
2013. febr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Semmi gond :)


Amit írsz, mind úgy van... 1 szál bugyiban szoktam, reggeli pisilés után, általában ugyanakkor kelek, digitális a mérleg (azért is írtam 2 tizedesjegyig a kilókat), az előző is az volt (Salter márkájú, nem no name).

Szóval ezért nem értem :( és eléggé elkedvetlenít, amikor sokáig szépen apránként csökken, aztán bedob egy ilyet...

2013. febr. 4. 11:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Amíg a hosszútávú tendencia jó, addig ne problémázz ezen. Másfél kiló súlyingás teljesen normális.
2013. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2 kilós súlyingadozás teljesen normális, és ne aggódj, lemegy. tényleg nézd hosszútávon.

sajnos én is olyan vagyok, hogy szeretem mindig mérni magam, de ez nagyon nem jó, és már én is tapasztaltam ilyen dolgokat. de ezek miatt ne keseredj el, ez nem hizás!

2013. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem 78 és 84kg között mozog.
2013. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindig ugyan azon a helyen legyen a mérleg,ha nincs vízszintbe akkor is eltérőt mutat. Legyen egy helyen és ne mozgasd el.
2013. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nemár, pedig annyira örültem h 55kg-t mutat a hagyományos mérleg.. de ezek szerint ez csak egy tévedés. :( :D

Ez hasznos kérdés volt számomra..


Amúgy kedves kérdező, attól is függ h mennyi kilót mutat a mérleg hogy mennyit iszol.. az elég sokat nyom rajta..

2013. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt is figyeld meg,hogy reggel /éhgyomorra, pisilés után/ mindig kevesebbet mutat, mint lefekvéskor pisilés után. Én a 1-1,5 kilós ingadozást tartom normálisnak. Ha nálam ettől eltér, azonnal visszafogom magam.
2013. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!