Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni nyárig...

Hogyan tudnék fogyni nyárig 10-15 kg-ot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves fiú vagyok, 173 cm, 84 kg. Elhatároztam, hogy nekiállok diétázni. Több sikertelen próbálkozásom volt már, de úgy érzem, hogy most teljesen elhatározott vagyok, meguntam kövérnek lenni. Fogyás után pedig nekiállok edzeni. Úgy hallottam, hogy a kettő együtt nem megy. Tudnátok nekem írni helyes diétás étrendet? Mert a neten nem nagyon találtam. És a diéta mellé testépítést nem nyomhatom ugye?
2013. febr. 10. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyes, egészséges fogyás kulcsa, mint már oly sokan leírták az oldalon, a szálkásító diéta.

"A testsúly, pontosabban a testzsír százalék csökkentésének folyamatát nevezik a testépítésben szálkásításnak. A folyamat célja, hogy az izmokat takaró zsír- és bőralatti vízréteg minimalizálásával a lehető legdefiniáltabb állapotba - azaz legjobban látható, kirajzolódó formába kerön az izomzat.


A szálkásítás első része, a testzsírszázalék csökkentése elsősorban szigorú diétával érhető el. Ahhoz, hogy szervezetünk a meglévő zsírréteget elégesse, ollmódon kell megszorítani az össz-kalóriabevitelt, hogy ez minél kevésbé lassítsa le a szervezet anyagcseréjét. Ehhez rendszeres, de kis adagokban történő táplálékbevitelre (napi 8-10 étkezés is akár), rendszeres de nem túl megterhelő testmozgásra, és a kalória arányában minél magasabb és jobb minőségű fehérje bevitelére van szükség. A folyamat során drasztikusan visszaesik az erőszint, és komoly kitartást követel a szénhidrátszegény diéta betartása."

2013. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben az étrendet kell beállítani. Minimum 160 grammnyi fehérjére lesz szükséged, de ha több az sem baj, a szénhidrát mennyiséget tartsd minél alacsonyabban, 80-100 gramm körül.

Naponta fogyassz húst, sovány fehér húst, halat, gombát, tojás és igyál meg 1-2 adag fehérje turmixot.

Pl ezt: [link]

[link]

Ezeknek nagyon magas a fehérje adagjuk 22 gramm van egy pohárban (2,5dl) és csak 2-3 gramm szénhidrát társul hozzá.

Én ezt iszom edzés után, és lefekvés előtt 1,5 órával, utolsó étkezésként.

Reggel kezd a napot lassan felszívódú szénhidrátokkal, a kulcsszó a glikémiás index, így keresd a neten. Egyél hozzá tojást, 3-4-5 darabot is akár. Majd délelőtt egyél egy kis gyümölcsöt a vitaminok gyanánt, ez is szénhidrát lesz, így figyelj, hogy sokat egyél belőle, 2-3 darab narancs, pár szem kiwi, 2 alma stb. Banán nem.

Ebédre egyél egy jó adag fehér húst, valami zöldségkörettel, délután párolt halat, sovány túrót, és a fehérje port, lényeg, hogy ne egyél, vagy csak nagyon kevés szénhidrátot.

[link] Itt vannak jó étrendek válaszd ki a neked valót.

2013. febr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat! :-)

Utolsó! Néztem már a [link] honlapon az étrendeket, de olyat ami szénhidrátszegény diéta csak olyat találtam ami nőknek van ! :S Vagy azt csinálhatják férfiak/fiúk is???


A fehérje port valamelyik nap elmegyek és megveszem, amúgy vettem egyik nap a BioTechben L-Carnitine + Chrome 70.000mg folyadékot, edzés előtt kell fél órával bevennem. Ez mellé lehet a fehérjeport is akkor ?


Edzésekben mit ajánlasz? Heti hányszor, és mit?

Jelenleg heti 3 súlyzós edzést csinálok, itt az edzésterv : [link]

Mi a véleményed erről az edzéstervről? Jó lesz vagy válasszak megterhelőbbet, ami jobban éget zsírt? Esetleg tudnál segíteni?:)

Bocsi a sok kérdésért, és köszi előre is ! :)

2013. febr. 11. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!