Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelent az átlagos aktivitá...

Mit jelent az átlagos aktivitás a BMI kalkulátoroknál?

Figyelt kérdés

Tegnap próbáltam a kaloriabázison beállítani a célt, és ott elgondolkodtam ezen az átlagos aktivitáson. Gondolom aki iskolába/munkába jár de az sem mindegy, hogy kocsival, vagy busszal, ne talán gyalog.

És ha valaki nem jár sehová, mert itthon van gyereket nevel? Én még itthon vagyok a lányommal és fogalmam sincs, hogy ez átlagos vagy könnyű aktivitás. Mert emelgetnem nem kell, jár ő magától.


2013. febr. 11. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában a teljes aktivitáshiány után a szedentarizmus következik, ez az ülőmunka. Ezt követi a könnyű fizikális munka, majd a mérsékelt és végül a nagyon aktív, avagy nehéz fizikális munka.


A te napi aktivitásod könnyű aktivitáshoz sorolnám, nem az átlagoshoz, mivel az átlagos az mérsékeltet jelent, amely csak egy fokkal van a nehéz fizikális munka alatt, ezért több aktivitást feltételez, mint amelyet te végezel otthon ülve ( kivételt képez persze az, ha otthon tornázol, akkor már beszélhetünk átlagos/ mérsékelt fizikai munkáról ).

2013. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kalória bázis így hozza: ülő munka, áltagos munka, könnyű fizikai munka és nehéz fizikai munka.

Azért nem érzem ülő munkának, mert ugye azért megyek a gyerek után, megyünk boltba, főzök, takarítok és este még tornázok is 60-80 percet. Az étrendem: szálkásító étrend (napi 125-150 gramm fehérje, max 50 gramm szénhidrát).

De nem érzem átlagosnak sem, mert nem kell rohannom a busz után munkába menet, nem járok el itthonról szinte sehová, nem csinálom azt a fajta pörgést amit egy dolgozó ember végez.

2013. febr. 11. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy vagy könnyű fizikai munkához vagy sorolható, vagy átlagos fizikai munkához, a többi kizárva. Ez a kettő közti különbség nem olyan nagy. Én is tudom miből áll egy ilyen kalkulátor, ha könnyű f.m.-re rakod akkor kiad mondjuk 1400 kcal-t, ha átlagosra rakod akkor kiad 1500/1600 kcal-t. Van némi eltérés az energiaértékek között, viszont eltérés van a mindennapi aktivitásban is. Lehet, hogy hétfőn ( az általános mozgáson kívül ) egy alaposabb háztakarítást is végzel mondjuk, ez már egy eltérés, tehát ha vasárnap mondjuk 200 kcalóriával többet eszel, akkor azt hétfőn úgyis ledolgozod. De persze ezt ilyen hajszálpontosan nem kell nyomon követni, mert a szervezet nem úgy működik, hogyha te a napi 1600 kcal helyett 1620-at eszel, akkor attól már hízol.


Hasznos a szigorúság, de azért túlzásokba nem kell esni.

2013. febr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!