Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti mennyiből jöttök ki kajaügy...

Ti mennyiből jöttök ki kajaügyileg kb.1 hétre?

Figyelt kérdés

Még ballagáskor kaptam egy nagyobb pénzösszeget. Nyáron is költöttem, most tanév kezdetekor is. (elkezdtem főiskolán tanulni, albérlet stb..)


És jó része elfogyott ennek a pénznek, a szüleim pedig a padlón vannak anyagilag... nem részletezném.

Hogy tudok kajából kijönni olcsón? Ezeket csinálom:


- igyekszem Tescoban, Lidlben vagy ehhez hasonló áruházban vásárolni

- a tojás sajnos nagyon drága... így ha joghurtot veszek az jó? a natúr joghurt pl 49 forint a Lidlben

- tésztákat, ilyesmiket kerülöm, magos zsömlét/kiflit/rozsosat szoktam venni

- a zöldségek is drágák, pl 1 kg paradicsom 500-600... de múltkor 190 forintért vettem a tescoban kínai kelt

- húst is szoktam, bár óvatos vagyok vele ha gyanúsan akciós

- gyümölcsök közül csak almát szoktam venni (egyrészt kevés benne a fruktóz pl banánhoz képest másrészt meg olcsó)

- szoktam mirelit zöldséget is venni pl brokkoli mirelitben olcsóbb mint ha frissen veszem


egyéb tippek? miket éri meg venni? sajtokat nem ismerem (nem szeretem őket, mozarellát sem szoktam)


ti hol vásároltok olcsón? És miket?


2013. febr. 15. 21:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a fő kérdés: nektek csak a kaja mennyi egy hétre?
2013. febr. 15. 21:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mi mennyit költünk, nem nézzük.


Az akciók jól tudnak jönni, itt speciel a falusi Coopban felére áraznak még teljesen jó gyümölcsöket is, ha épp jön új készlet, azt megéri venni. Persze oda kell figyelni, hogy tényleg jó legyen. Ha akciós a narancs, abból veszünk többet, ezek elég logikus dolgok.

Én nem tartom drágának a tojást, mivel laktató, értékes (tartalmazza az összes eszenciális aminosavat) és sokoldalúan felhasználható. Nem kell tucatszámra enni, de szerintem sokkal többet ér, mint azonos árban a legtöbb dolog, amit az emberek, akik a tojás árára panaszkodnak, meg szoktak venni. Csak házi tojást veszek, többnyire olyan tyúkok tojását, akiket látásból ismerek s tudom, hogyan tartják őket. Az sokkal jobban megéri.

Paradicsomot ilyenkor még én se veszek, drága és eléggé vízízű. Ha nagyon rámennék a pénzre, zöldségbevitelem nem apró része lenne házilag csíráztatott mag, a retek remek dolog, bármily meglepő, retekíze van. A csírák jó dolgok.


Ha nekem kéne meglennem olcsón, több rizst ennék, mert az roppant laktató adagonként, ez lehet, hogy a Te táplálkozásodba nem illik, de nekem éhesen egy zöldséges rizs lenne a legolcsóbb és legjobb opció, igen kevés étel van, amivel jóllakom és nem gabona.

Én ki nem hagynám a lenmagot, olcsó, sokoldalú, értékes kis mag.

A változatosság fontos, 1-2 más fajta gyümölcs, zöldség, mint a legolcsóbbak, beleférhet. De néha olyan is van, hogy nagy csokor gyönyörű, szépséges hónapos retek 180 ft-ért, napokra feldobja kettőnk táplálkozását, sok íze nincs, de roppanós és piros, pazar.

Nekem nagyon megéri mirelit borsót venni, a legtöbb márka, amivel találkoztam, zsenge, akár nyersen is ehető, s ha levesbe dobsz egy igen keveset, roppantul feldobja, vizuálisan és ízt tekintve is :)

Persze lehet nagyon más az ízlésünk és táplálkozási elveink, de én így indulnék neki :)

2013. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri piacra járni zöldségért gyümölcsért, olcsóbban szebb árut lehet találni mint a hiperekben. Télen ajánlom a céklát, répát, fekete retket mert mindegyiket igen olcsón megkapod, jobban jössz ki egy sült cékla körettel mint a mirelit zöldséggel. Valamint ott van a képosztva párolva vagy savanyítva is remek és olcsó. Gyümölcsből szerintem alma mellé mehet a narancs is az sem kerül sokkal többe, és legalább változatos.
2013. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan 4-5000 Ft-ból ki lehet jönni, ha nagyon muszáj volt, akkor 3000-ből is sikerült már.


A rizst én is ajánlom. Nálam 1 kg 4 főzésre elég, és azok is több napig tartanak.

A natúr joghurt jó, de nem a tojás helyett. Ha nem is minden héten, de próbálj meg időnként azt is enni.

Fél kg natúr zabpehely kb. 200 Ft, két hétig biztos kitart. Ezt lehet joghurttal is keverni, ha neked ízlik, akkor vízzel és kis fahéjjal/kakaóporral stb. is eheted, de tejből is elég egy adagra 1-1,5 dl.

Van 200 Ft-os tömör kocka tk kenyér is, az is legalább egy hét. Összességében olcsóbb, mint a magos zsemlék.

Gyümölcsből azokat szoktam venni, ami le van árazva. Annyi a bajuk, hogy kicsit meg vannak ütődve, szépséghibásak, de rögtön fele annyiba kerül.

Ilyenkor télen a sárgarépa, káposzta, nagyon olcsó. Egy fej jégsaláta is több alkalomra elég. Sokkal tömörebb, mint a fejes saláta. Nem árt, ha mindig van otthon hagyma, az szinte minden húsos kajához jó.

A máj, csirkecomb, szárny is jó csirkemell helyett.


Próbáld ki, hogy egy hétre megtervezed nagyjából az étrendet, összeírsz hozzá egy bevásárlólistát, és akkor kiderül, mennyiből tudsz kijönni.

2013. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 °:Amigo:° ***** válasza:

Ez eléggé egyénfüggő, nem gondolod ?

Elsősorban a cél határozza meg. Erről nem írtál semmit.

Gondolom egészséges étkezést szeretnél kevés pénzből megoldani.

Ez sajnos lehetetlen.

Oda kell figyelni az akciókra és a beszerzési forrásokra.

Ha van fagyasztód, rendelhetsz baromfihúst nagykerből havonta 1x, vagy multinál bevásárolsz akcióban ha van.

Este járok Tecsóba, a leértékelt zöldségek mindíg külön pultba ki vannak rakva. Sajnos ezek 1-2 napot bírnak már csak, így viszonylag gyakran kell járni, de nekem útba esik.

Naponta fél kiló tojásfehérjét eszek, ezt is lehet olcsón szerezni, kilója olyan 700 körül van (ez 36 tojásnak felel meg kb.)

[link]


Tejet otthon lehet készíteni, legolcsóbb a zabtej de mák, mandula, kókusz is jó. Receptek a neten dögivel, piacon 500 forint 1 kiló zabpehely, 850 a mák.... nem vészes.


Hogy a kérdésedre válaszoljak.... hát sajnos olyan 30 e. körül van egy héten, de én speciális eset vagyok ne ebből indulj ki :-)

2013. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én nekem sincs sok pénzem ami kajára maradna, ezeket szoktam venni

zabpehely 200ft

egy kg narancs 200ft ez elég akár 5-6napra is ha mindennap 1db-ot eszek zabkásához

fahéj 40ft ezzel ízesítem a zabkását

500g joghurt a lidlbe 200ft ezt beosztom 5 reggeli étkezéshez 100g naponta


ebéd

rizs 200ft vagy 1kg krumpli 200ft

csirkecomb 5db 500ft vagy 1kg máj 500ft hagymával lesütve

párolt lencse, sárgaborsó, bab olcsó

zöldség káposztasalátam céklasaláta, répasaláta


vacsora

paradicsomos hal 200ft

zsírszegénytúró 200ft

2db főtt tojás répasalival 150ft

2db csirkecomb sütve séklasalival kb 250ft

hagymás rántotta 200ft


nasi répa, alma

2013. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. febr. 17. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!