Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyókúrázzam, ha olyan...

Hogy fogyókúrázzam, ha olyan szinten kívánom az édességet, hogy idegbeteg vagyok, ha nem ehetek?

Figyelt kérdés

Ez biztos valami függőség... Visszavezethetném, hogy anyukám 100 kg, és sosem foglalkozott azzal, hogy egészségesen éljünk, ezért mindig azt ettem, ami volt vagy amit akartam, ittam a cukros üdítőket, vizet pedig soha, és minden nap volt otthon édesség, és én minden nap ettem is.


Ez volt huszoniksz évig. Most már külön élek, férjnél vagyok, és igyekszem diétázni, de egyszerűen a csokoládé olyan szinten hiányzik, hogy elmondani nem tudom. Van, hogy sikerül 2-3 napig, 1 hétig is akár megállni, hogy egyáltalán ne egyek édességet, de akkor olyan feszült, rosszkedvű és boldogtalan vagyok, hogy rettenetes.


2 és fél hónapja csinálom azt, hogy napi 2 és fél litert iszom (zömmel sima vizet, ha nem azt, akkor light kólát vagy diétás szörpöt - amúgy ezt is baromi nehéz volt megszokni, hogy nyomni kell magadba a vizet), nem eszem köreteket (krumpli, rizs, tészták), hanem húsok mellé párolt- vagy nyers zöldséget eszem, esetleg savanyúságot, sült almát, meg persze sok főzeléket és levest. És fogytam is 5 kg-ot, de az ár, amit fizettem érte...? Nem tudom, megéri-e a leadott kilókat az állandó feszültség. Persze, örülök a fogyásnak, évek óta nem voltam ilyen csinos, de ez a konstans rosszkedv meg csokoládéhiány...?


Mit tanácsoltok? Ha minden nap, reggel ennék valami édességet, az még beleférne? Nem vicc, minden nap igényelném. Persze általában délutánra meg estére kívánom meg a csokit, de talán reggel is elég lenne. Vagy mit csináljak? Légyszi ne mondjátok, hogy egyek egy almát, ha édességhiányom van, mert az nem édesség. És épp elég gyümölcsöt eszem így is (uzsonnára és/vagy tízóraira).


Amúgy heti 2x sportolok, 27/N, jelenleg 61 kg.


2013. febr. 16. 21:05
 1/8 Mirk ***** válasza:
89%

Köretelhagyás helyett inkább gyakorolj egy kis önuralmat. Mindenki szereti a csokit és mindenki megenne egy egész táblával naponta.

Én régen volt, hogy 2-3 tábla csokoládét ettem egy nap. Szerinted nekem nem hiányzik? Dehogynem. Mégsem eszem. Nem azért van rossz kedved, mert szükséged van a csokoládéra, hanem mert nem bírod megállni és nyafogsz.

Mindenkinek el kell döntenie, hogy falni akar, vagy jól kinézni és egészséges lenni. A kettő együtt nem megy.

Ami megy, az a mértékletes édességfogyasztás. Nem kell extrém diéta, csak "zöldség+hús" meg ilyen butaságok, egyél mindent amit akarsz, de ésszerű kereteken belül.

Én ma ettem kenyeret, sült krumplit, süteményt, füstölt sajtos baconos tejszínes csirkemellet. Minden nap eszem valami édességet. Minden nap eszek szénhidrát dús, lisztes dolgokat. Annyi a titok, hogy számolom a kalóriákat.

Folyamatosan fogyok, havi 3-4 kilós ütemben. Heti 6szor sportolok.

Csokoládéval is lehet fogyni, ha odafigyelsz arra mennyit eszel. Nincs ebben semmi varázslat, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, fogyni fogsz.

2013. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű (mondom én, aki egyik percről a másikra leszoktam a cigarettáról napi 2 dobozról, se Szilveszter, se semmi), hogy nem veszel a boltban és nincs otthon...

Ennyi segítséget tudnék adni, akaraterő kell hozzá..

Na meg a 61kg az nem lehet olyan sok, azért az még látatlanba is belefér. (Ez nem feloldás a csokoládé evés alól!)

2013. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha ehetsz édességet is, TELJESEN nem kell lemondani róla. De minden nap ne egyél. Tarts mértéket. Ne egy tábla csokit vegyél magadnak, hanem mondjuk három naponta egy Kinder tojást, vagy egy szelet Marsot, vagy mit tudom én. Tehát egy kisebb valamit, amit megeszel, és utána nincs, elfogy.

Ennyinek bele kell férnie, én is eszem néha, meg sütit karácsonykor, tortát szülinapokon... Mégis sikerült lefogynom. Neked is menni fog, de a mérték nagyon fontos.

2013. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő a témában, azt előre megmondom... De ötleteim, véleményem van.

Én is erősem kötődöm a csokihoz, de leginkább csak a kakaótartalmához. Nem tudom, le tudnék-e róla szokni, sosem próbáltam.

Nos, ha egyébként fegyelmezetten és kiegyensúlyozottan táplálkozol, szerintem valószínűleg nem okoz gondot kis mennyiségű csoki. Én személy szerint minőségi étcsokit választanék, az tapasztalataim szerint sokkal hatásosabb, én ugye a kakaót kívánom, nem egy csomó cukrot és miegymást.

De a kakaóhoz még csoki sem kell. Zabkása (én vízben főzöm) kakaóval, mazsolával, pici mézzel, avagy kakaós-diós-mazsolás nyersbonbon, ilyet is lehet enni egy keveset, ez jobb, mint egy általános csokit kibontani.

Ha pedig súlyosan kiakaszt, ha nem csokizhatsz, akkor ne kínozd magad, az egészségtelen is.


Az 5 kilóhoz gratulálok, sajnálatos, hogy gyötrelemmel járt :( Én az életvitelszerű s szinte magától végbemenő változásokkal szimpatizálok (egy igaz hedonista nem fogyózik és nem erőlteti magát nagyon :)), de az lassú eredményeket hoz. Viszont a gyötrő fogyókúra nagyon megviseli az embert lelkileg, nagyon könnyen bedobhatja a törölközőt, s ugye ott van az abbahagyáskor a jojó-effektus... De gondolom, tisztában vagy vele, hogy nem térhetsz vissza ahhoz a táplálkozáshoz, amitől híztál. Mondjuk nekem a mostani is túl fogyókúrásnak tűnik (a light kóla rész pedig hulladéknak), de ehhez nem értek, én teljesen máshogyan táplálkozom, kampányszerűen pedig sosem.


Az első két hozzászólóval nem értek egyet. Van önuralmad, ha végigcsináltad, amit leírtál. Úgy tűnik, túl sok is. S ezt nem azért mondom, mert nagyságrendekkel több, mint pl. nekem, hanem mert odáig mész, hogy súlyosan megsínyled lelkileg/érzelmileg, ami az erősen korlátozó fogyókúráddal együtt rossz kombó.

2013. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy miért pont reggel akarod enni a csokit? Neked nincs olyan, hogy ha elkezdesz valamit, akkor azt folytatni akarod a nap folyamán?

S írtad is, hogy nem akkor kívánod...

2013. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám növelni az összetett szénhidrát mennyiségét is, lehet, hogy hiányolja a szervezeted és azért is vagy feszült. Csak egy tipp. De gondolom, ezen a ponton nagyon durván és hirtelen megváltoztattad a táplálkozásodat...
2013. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Azt en is kikerem magamnak, h nincs onuralmam...? De van, hiszen fogytam mar 5 kg-t csak eppen:

1. Nagyon megvisel

2. Azert el-elcsabulok. Nem mindennap, de megesik.

Azt hiszem, tenyleg tul szigoru vagyok magamhoz, es neha, ha nagyon kivanom, ehetek keveset. Kis kiszerelesu etcsokit fogok venni. Nagy tablaval nem szabad, mert akkor rajarok, mig el nem fogy.

Irtatok azt is, h ne tartsak itthon edesseget. Ezt nehe kivitelezni, mert nem egyedul lakom. Ha ugy lenne, meg tudnam oldani, de igy nem. A ferjemnek meg nem akarom megtiltani, h vegyen csokit, ha epp arra vagyik.

2013. febr. 17. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem veszel, az úgysem megoldás, hisz írtad, meg tudod csinálni, hogy nem eszed, csak ez nagyon megvisel.


A mások csokija engem nem zavar, mert nem eszem meg a másokét, ignorálom teljesen. Az elv, nem önfegyelem :D Kár, hogy a párommal közös a csokink, de szoktam hagyni neki :) De én csinálni is tudok itthon, önmagában nem az igazi, de azért ehető cucc. Ez jó, mert nem kell csokihiány esetére csokit vennem (egy érző szívű hedonista nem teszi ki magát a lehetőségnek, hogy hirtelen csoki kell és nincs, a legközelebbi bolt pedig 5 km, gyalog), ami az első nap elpárolog, hanem ott a lehetőség, ha igazán komoly a helyzet. Bár nekem a kakaó elég jól pótolja a csokit, így tágabbak a lehetőségeim.


De már megint magamról írok túl sokat, bár próbáltam nem unalmasan tenni. Mindenesetre sok sikert :D

2013. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!