Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alig ehetek valamit, mit...

Alig ehetek valamit, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok és nem ehetek meg bármit, sőt igazából nagyon sok mindent nem! Alig marad pár étel, amit megehetek. Nem akarok hízni és nem tudom így hogyan diétázzak :(

Nem ehetek friss zöldségeket, tojást és tejtermékeket.



2013. febr. 9. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi van a hússal és a gyümölcsökkel ?
2013. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok eleresztve pénzügyileg, így csak ritkán tudok húst venni/enni.... gyümölcsöt eszek, de azt is megpucolva, mert már attól is félek... :S
2013. febr. 9. 18:14
 3/13 anonim ***** válasza:
akkor egyél párolt zöldséget
2013. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszból írom, de azért ne dramatizáld el ennyire a helyzetet. Ha allergiás vagy akkor semmi különleges nem lenne abban, hogy kikéred az orvosod tanácsát arról, hogy mégis mik azok az ételek, amiket ehetsz, vagy ha konkrétan vizsgálatokat csináltál és megvannak az eredmények akkor azok kimutatják, hogy pontosan mire vagy allergiás és azokat kivonod a választási lehetőségek közül, és a maradékból válogathatsz.


Nem csak te vagy ilyen helyzetben, a cukorbetegnek sem ehetnek akármit, a lisztérzékenyek sem, stb.- De megoldani mindent meglehet, csak kicsit talpraesettebben kell hozzáállnod.

2013. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mosolyogj! ***** válasza:
keressz változatos recepteket, ezekből a hozzávalókból. pld: mindmegette.hu... van elég sok fajta
2013. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Semmi ilyesmiről nincs szó, csak érdekel, hogy kinek mi a véleménye és milyen megoldást tudna javasolni.


Voltam orvosnál, nem is egynél...voltam legalább 3 vérvételen két hónapon belül... felírtak egy rakás gyógyszert, amik csak enyhítették a tüneteket, de nem gyógyultam meg! 1 éve szenvedek, nincs pénzem, mégsem nyivákolok, mint egy hisztis p*csa, úgyhogy TE engem ne oktass ki, hogy talpraesettebnek kéne lennem!

Nem izzadhatok, mert be van gyulladva a bőröm és így is fáj, nemhogy ha még meg is izzadok....


Párolt káposztával bepróbálkoztam 3 napja, aztán még mindig nyögöm a hatásait :S

Azokat a zöldségeket nem eszem, amik valamilyen formában érintkeztek vegyszerrel vagy műtrágyával.


Szoktam csinálni sárgaborsópürét, amitől szerencsére nincs semmi bajom :)

2013. febr. 9. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Ki írta, hogy úgy nyivákolsz, mint egy hisztis p*csa ?


Amúgy csak arra akartalak rávezetni, hogy ez a " már attól is félek " megjegyzésed nem igazán hasznos a te helyzetedben, ugyanis nem félned kell, hanem gondolkoznod.


Gondolkozz, hogy mik azok az ételek, amelyek közül választhatsz, de nyilván logikátlan elvárnod tőlünk, hogy ezt mi mondjuk meg neked, ha még te sem vagy tisztában vele.

Valamint arra még mindig nem adtál választ, hogy az orvos milyen ételeket AJÁNLOTT neked, mert nem arra voltam kíváncsi, hogy milyen gyógyszereket íratott ki.

2013. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem te is félnél 8 hónapnyi fájdalmas betegség után olyat enni, amitől esetleg mégjobban fog fájni.... úgyhogy amíg nem élted át, addig ne köss bele!


Az orvos nem ajánlott semmit, mert nem tudta megmondani, hogy mire vagyok allergiás! "kerüljem a nehéz, zsíros, szénhidrátdús ételeket..." eddig is ezt csináltam -.-


Nem megoldást várok, csak ötleteket, véleményeket, esetleg olyan válaszát, aki hasonló cipőben jár.

2013. febr. 9. 18:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kötöttem beléd, de ezt hagyjuk.


A " zsíros, nehéz és szénhidrát dús " ételek, illetve a " friss zöldségek, tojás és tejtermékek " közé nem tartoznak például a grillezett húsok, sem a gyümölcsök, sem a gabonafélék egy része mondjuk, de még az olajos magvak vagy a konzerves zöldségek ( ezek nem friss zöldségek ) sem. Így kapásból írtam neked 4-5 fajta ételt, amely egyik kikötésedbe sem ütközik még bele. Ha ezekre is allergiás vagy, akkor csinálhatunk egy nagyobb szűrést.

2013. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Húst, gyümölcsöt, magvakat eszek, eddig jó! :)

Konzerves zöldségek közül a csicseriborsó és a kukorica lenne szerintem jó, mert pl nem tudom, hogy a zöldborsót mivel kezelik mielőtt leszedik.

2013. febr. 9. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!