Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kg leadása után kezdtet...

Mennyi kg leadása után kezdtetek el "stagnálni? " Mi segített átlendülni a holtponton? Kb. meddig tartott ez az időszak?

Figyelt kérdés

Eddig minden gond nélkül lement 6 kg, de még rengeteget kell fogynom. Kb. 45 kg-t. Most még az elején minden "könnyű". Szűk egy hónapja csinálom, de már előre félek a stagnálástól. Honnan tudom eldönteni, hogy most éppen stagnál a súlyom, vagy valamit rosszul csinálok, esetleg már nem elég az, amit eddig tettem?

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 3. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elkezd stagnálni annak általában 2 oka van:

Csökkent a súlyod ezért amennyi tápanyagmennyiségtől vagy kalóriától fogytál az a jelenlegi testsúlyodnak a súlytartó szintje, ilyenkor érdemes újraszámolni a tápanyagbevitelt/kalóriát, az étrendtervező kalkulátorok jellemzően testsúlykg/g tápanyagban adják meg.

A második ami valószínű hogy túl gyorsan akartál fogyni és a szervezeted "túlélő üzemmódba" kapcsolt, belassult az anyagcseréd.


Na meg még valami az elején több fogyást mutat a mérleg, de azt tudni kell hogy ez nem zsír, hanem vízveszteség.

2013. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát 45 kiló súlyfeleslegnél még nem kell félned szerintem stagnálástól, ha odafigyelsz arra, amit az előző is mondott, hogy ha már nagyobb súlyt leadtál (mondjuk 10 kg-t), akkor újraszámolod, hogy mennyi az új energiaszükségleted és deficited.

onnan tudod majd, hogy mást kell csinálni, hogy pl szigorú diéta betartása esetén sem fogysz. de mondjuk ez 2-3 hét, mire ki lehet mondani, hogy nem oké. akkor ált. az edzést kellene változtatni (pl. több intervallumos vagy másfajta mozgás), vagy pl a szénhidrát mennyiséget felülvizsgálni stb.


én is stagnáltam, de én azért, mert egy időre hanyagoltam és súlytartó tartományba vittem a kajálást. de megnyugtató, hogy nem jött vissza semmi :) úgyhogy indulhat újra, már várom a következő eredményt :)


kitartás!!

2013. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök infója hasznos volt!
2013. márc. 3. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!