Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség!?!?! : letettem a...

Segítség!?!?! : letettem a cigit és elkezdtem hízni, pedig egyáltalán nem eszem többet, mint korábban! Mi lehet a gond és mit tehetnék, kérlek adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés

Amúgy nagyjából normálisan táplálkozom: fehérített/finomított alapanyagok minimalizálva, kevés kenyérféle/szénhidrát, kiegyensúlyozott tápanyagbevitel stb. A mennyiségekkel sincs gond, meg a táplálkozási alapszokásaimmal sem.

Tornázni viszont nem tudok, mert az asztmám miatt nem bírom a kardio-t, úszni nem jutok el, fogalmam sincs mit kezdjek, hogy megállítsam az elhájasodási-folyamatot :(

172 cm vagyok és az általános súlyom kb 10 éve(most 31 vagyok) 70-71-72 kiló. Szültem két gyereket, szerencsére akkor sem híztam el, bár a kötőszöveteimen meglátszik sajna, de súlyra nem változtam emiatt.

És most két hét alatt 4 kiló felugrott hirtelen, amióta nem cigizek. ÁÁÁÁ :( :( :(


2013. márc. 6. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
rágó:D rágózz sokat (: apa is ezt csinálta amikor leszokott a cigiről vagy cukorkák mindig volt nála vagy ez vagy az :D de amúgy ő miattam szokott le róla mert allergiás lettem rá szóval előtted is az legyen hogy a gyerekekért csinálod (: és ne egyél csak azért mert "unatkozol" vagyis érted:D ha épp az van benned hogy rá akarsz gyújtani csak tereld el a figyelmed valamivel
2013. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem is hiányzik egyenlőre és nem eszem pótlásként sem.

Lehet, hogy a rágózást megpróbálom, bár korábban sose rágóztam, úgyhogy eleinte biztos furi lenne, meg hát amikor dolgozom nem lesz kivitelezhető.

2013. márc. 6. 14:31
 3/10 anonim válasza:

Én is egy hónapja tettem le.

Rengeteg rágó fogy, és nagy mennyiségű gyümölcsöt és zöldséget eszek.

A csokit és társait a cigivel együtt száműztem a lakásból.

Emellett, amikor rámjön a késztatés, hogy rágyújtsak, kimegyek a lépcsőházba, és addig járom a lépcsőket le-föl, amíg ki nem fáradok.


Így az egy hónap alatt 1-2 kilo ingadozik rajtam.

2013. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szervezeted így reagált a hirtelen elvonásra, nem kell aggódni. Ha tényleg nem ettél többet, cukorkát, sem semmi mást, és nem ettél másfajta ételeket, akkor idő kérdése, és a szervezet le fogja adni azt a négy kilót. Viszont figyeld a súlyod, ha tovább hízol, és nem tudod miért, akkor keress fel egy szakembert.
2013. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig valami mozgás mindenképp kell, nekem is az jött be, mikor letettem a cigit. Próbáld meg a biciklit, az nem olyan megerőltető, mint mondjuk a futás, azt bírni fogod szerintem.
2013. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nem lehet hízni a cigitől, ha lerakod én se híztam, sőt, 3-4 hónapja tettem le. Bár lehet emberfüggő...

Sétálj minél többet, minél gyorsabban, estére semmi komoly CH csak zöldség, mellé husik.

Nézd meg mit iszol egy nap, mert ha nem csak vizet ott is be tud csúszni felesleges cucc.

2013. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak azt hiszed, hogy nem eszel többet, de valójában többet kajálsz. Az orális kényszer megszűnéséhez sokkal több idő kell, a rágó nem éppen jó megoldás, nagy mennyiségben hashajtó hatása van.
2013. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A rágó csak akkor jó, ha "rádjön" a nikotin-hiány. Elhízás megakadályozásában szerintem nincs szerepe.

Én egy év alatt fokozatosan vontam meg magamtól a cigit, ezért semmi elvonási tünet, stb. nem volt.

Tavaly husvétkor (ápr. 8.) szívtam el az utolsó szálat, június közepén már rajtam volt plusz 5-6 kg többlet. Csak abból vettem észre, hogy a nyári ruháim nem jöttek rám.


Azt mondták, hogy ez természetes, egy év alatt leginkább 15-20 kg plusz megy rá az emberre. No ettől kiakadtam.

Elkezdtem én is ilyen-olyan-amolyan fogyók (almaecet, kínai kapszula, zöld-tea stb.), az eredmény az volt eddig, hogy az a plusz 5-6 kg nem szaporodott.


Most kezdtem, hogy akkor legyen kevesebb kalória-szénhidrát-bevitel, és több mozgás = napi rendszerességgel d.e. és d.u. gyalogolok. Futni, egyéb edzések egyebek nálam sem jöhetnek szóba, marad az intenzív gyaloglás.

Azt mondják a "hozzáértők", hogy a napi 1 órás intenzív gyaloglás és a fogyókúrás étrend előbb-utóbb meghozza az eredményt is.

Csináld te is, csináljuk együtt, vagyunk még egy páran, akik ilyen gondokkal küzdünk, segítsük egymást.

2013. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jó ötlet, hogy támogassuk egymást, benne vagyok, Jószomszéd! :)

Lehet, hogy megpróbálok majd bicóval járni melózni (bár kicsit gázos lesz kifulladva érkezni és kezdeni a napi hajszát), a szabadnapokon meg majd igyekszem valamit kitalálni amivel mozoghatok. Bár pl ugye van két kisgyerekem, gyakran táncolunk meg tornázunk együtt délutánonként, az elég intenzív :) és a melóm szintén, szóval nem vagyok eltunyulva cseppet sem ha azt nézzük. Ráadásul a 6.-on lakunk, a lift tizedannyit jó mint rossz, szóval lépcsőzöm is felpakolva eleget stb... nem csak tespedek.

Van valami étrend-kiegészítő esetleg, ami nektek hatásos volt valamennyire? Nemtom, valami anyagcserserkentő vagy akármi ami bevált?

2013. márc. 7. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Vacsora előtt egy csésze zöld-tea, az segíti az anyagcserété, a napi 2,0 liter víz megléte is segít ebben, bármennyire hihetetlen is.

Egyéb "segítőkben" már nem hiszek. Kismilliót kifizettem pl. a Csala Zsuzsa-féle fogyókúrás teákra, nálam az sem használt, egyéb, gyógynövényben kapható teákra, kínai kapszulásra, stb. stb. Persze, a pénztárcám az soványabb lett.

Ha nálad megvan a rendszeres mozgás (az sem semmi, ha naponta felmégy gyalog a hatodra!!), akkor viszont az étkezésre figyelj oda:

- szénhidrátos kaják (kenyér, tésztaféle, krumpli, bab, rizs, hasonlók) minél kevesebb, és inkább a reggeli-délelőtti órákban

- legyen kellő fehérje-bevitel minden nap (ha nem is hús = csirkemelle, de akkor tojás, kefír, túró hasonlókból)

- azon kívül zöldség-gyümölcs, ezeket már inkább este

- azért a napi egyszeri főtt ételt is add meg a szervezetednek.


Ha van valami jó kis recepted akár párolt zöldségekre, akár olcsó, minimális szénhidrátot tartalmazó főtt kajákra, azt szívesen veszem.


U.i.: a belsőségeknek van a legkisebb ch-tartalmakmuk (máj, zúza-pörkölt, pacal, ha szereted), olcsó még a csirke-csontos. Utána jöhet a többi húsféle pénztárcádnak megfelelően. :))))

2013. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!