Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki? 13/l

Segítene valaki? 13/l

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, mert sorra jönnek a kilók fel. Valami konkrét étrendet ajánlanátok? Annyi mindent olvasok a neten, hogy nem tudom, hogy most már mit is egyek. Édessédet nem nagyon eszem, kenyeret is csak nagyon ritkán, de a kiflit azt szeretem. A müzliről azt olvasom valahol, hogy egészséges, valahol nem. 5 kg- ot kellene leadnom. Kiszámoltam BMI indekben. Segítenétek? Sportolni nincs nagyon időm, de egy héten egyszer elmegyünk a haverokkal focizni egy órára, és amikor az időm engedi görkorizok. Előre is köszönöm.

2013. márc. 12. 18:24
 1/10 dieta ***** válasza:
Az egészséges étrend 55% szénhidrát 15% fehérje 30% zsír.Étkez változatosan mert így kaphat meg minden szükséges elemet a szervezeted.A fogyókúra nem diéta a cukrot sem a fogyás érdekében kel minimálisra csökkenteni hanem azért mert egészségtelen.
2013. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Az egészséges étrend inkább kb 10-30% szénhidrát, 50-60% zsír, 15-20% fehérje. de persze ez változtatható, a lényeg h sztem a zsír a legfontosabb.

szóval ezek fontosak: hús, hal, tojás, zöldségek, zsírok (kókuszzsír, vaj, állati zsírok), kókusz, magok pl: mandula, mák, lenmag, stb.., gyümölcsök.

ha nem eszel mást (gabona,tej,cukor) akkor tök jó leszel:)

inni pedig csak vizet vagy teát, de ne cukorral v mézzel édesítsd, inkább ne is édesítsd v eritrit v stevia.

én ezzel szálkás vagyok, szóval a zsír nem hízlal:) sőt:)

2013. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen meglepődtem utolsó!
2013. márc. 12. 19:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Na de akkor most kinek van igaza?
2013. márc. 12. 19:19
 5/10 anonim ***** válasza:
sztem nekem:DDD én amúgy paleózom és ez mostani kutatásokra, tanulmányokra épül. tényleg nem kell annyi szénhidrát, sőt, a szénhidrát nem is esszenciális tápanyag, elő tudja a máj állítani. amúgy nem sportolok sokat, szóval nem a sport számít, hanem tényleg az, hogy mit eszel. husik, zöldségek, gyümölcsök, magok és kész, nem kell más. tojás is mehet bőven, meg bacon ilyesmik, ha nem szereted a húst:)
2013. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te sem vagy normális... A zsír mióta egészséges? Változatosan se muszáj enni csak minőségit. Napi 5-6étkezés

Szénhidrát: Rizs, barna kenyér, zabpehely(nem műzli, hanem cukor nélküli zabpehely)

Fehérje: Csirke comb/mell, Sovány túró(ez szokás lefekvés előttre), Tojás, Hal

Zsír: Omega3, Lenmagolaj

13évesen nem lehetsz olyan elfoglalt, hogy ne tudj elmenni heti 4*40percet futni.

2013. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ideális elosztásra visszatérve pedig inkább 40% fehérje 40% szénhidrát 20% zsír. A zsír pedig nem a nagy csülköket jelenti hanem a lenmagolaj, omega3 és az olajos magvakat, meg persze a sovány húsokon lévő nagyon minimális zsírt.
2013. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én lefogytam egy hónap alatt 5 kilót, nem is jött vissza. Szerintem irkálhatják a százalékokat, meg zsir szénhidrát vagy fehérje stb, a barátom is mindig erről magyaráz, biztos fontos tudni, de nekem ez nem segített. Fontos, hogy szoktasd hozzá a szervezeted, hogy mikor eszel, pontosan (pl 9h, 12h, 18h)egyél rizst, vegeta levest, káposzta levest, örölt lenmag, búzacsira, párolt zöltség, gyömöl, müzli, puffasztott rizs + egy csomó kitartás és lemennek a kilók :)
2013. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dieta ***** válasza:

A netten sok infó található .Az egymásnak ellentmondó oldalak között leginkább úgy tudod eldönteni melyik tartalmaz hasznos infót és melyik ami inkább a tulajdonosa által forgalmazott termék reklámja , hogy keresel egy hiteles oldalt és összeveted a többivel.Jelen esetben úgy gondolom " Dr. Martos Éva előadása - Országos Élelmezés- és táplálkozástudományi intézet" ilyen .

Link: www.oeti.hu/download.php?fid=470

2013. márc. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pedig de, lehetek olyan elfoglalt... Hétköznapokkor fél 6kor kelek, 7től suli. 2ig ott vagyok, mert annyi óránk van. Ha focizunk 3ig. 3 ig ebédelek, picit pihenek. 4-6 ig tanulok (ha nem tovább). Utána eszek az egy olyan fél óra. Mire összekészülődnék futni az 7 óra, de olyankor általában már kedven sincs. De amikor szünet van akkor hetente 3x el szoktunk menni a barátnőmmel futni. Ha el hiszed ha nem, ez így van. 7végén ha az időjárás engedi görizek. Köszi a válaszokat.
2013. márc. 13. 08:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!