Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3 hétben lényegesen kevesebbet eszem, de nem éheztetem magam. Kerülöm a cukros dolgokat, fehér kenyeret egyáltalán nem eszem, ha kenyeret eszem, akkor teljes kiörlésűt. Inni vizet iszom, néha zöld teát egy pici citromlével de cukor nélkül, és alkalmanként tejet. Azt tudom, hogy nem iszom eleget. Hetente 1x úszom, 3x végzek súlyzós edzést (kb 1-másfél óra alkalmanként, persze ebben vannak pihenők, de tisztán olyan 40perc jön ki) és heti minimum 4x ellipszis trénerezem (min 40 percet), de van olyan, h 1 nap többször is. Sok felesleg van rajtam (30 kg minimum). Nem azt várom, h ez varázsütésre eltűnjön vagy, hogy hetente lemenjen rólam 4-5 kg , de az, hogy ezalatt max 1 kg-t,ha fogytam, az sztem kevés. Mi lehet a gond?
2013. márc. 13. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A 'viszonylag' kevés tej de főleg a kenyér (glutén) fenntarthatja a kóros anyagcsere működést, ami miatt nemigen megy a fogyás.
2013. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
próbálok a lehető legkevesebb kenyeret enni, és azt hiszem jó úton haladok (2 hónappal ezelőtt kb, még jóval több, és fehér kenyeret ettem), de mit ehetnék "helyette"? abonett, puffasztott rizs? ezek jók helyette? vagy ezek is gondot okozhatnak?
2013. márc. 13. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is. Igazából azzal járnál jól, ha zöldségeket ennél kenyér helyett.

De mivel a fogyást úgy is meg lehet csinálni, hogy kevesebb szénhidrátot eszel.. ennek egy korlátja van, ha gyulladás miatt hormonproblémád van, talán ismered a pajzsmirigy betegségeit. Ilyen betegséggel (bármilyen súlyos is legyen) nehéz fogyni. Ez viszont nem azon múlik, hogy mennyi kenyeret eszel, a kenyérben van glutén, az pedig gyulladást okoz. A heti 1 falat ugyan úgy, mint a mindennapos kenyérevés.

Tehát legjobb lenne a zöldség, de bizonyos szempontból a puf.rizs már jobb mint a kenyér. Persze ez csak egy tipp, sokaknál előfordul és eléggé jól magyarázná hogy miért nem ment 3 hét alatt a fogyás.

2013. márc. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igyál legalább két liter vizet egy nap, az nagyon fontos!!Pláne, ha sokat edzel is.
2013. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek. lehetséges, hogy szimplán a kevés folyadék áll a háttérben? ennyire tudna az is hátráltatni?
2013. márc. 14. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Én is keveset ittam, volt, hogy napi egy litert is alig! Mióta rávettem magam az ivásra, azóta több energiám van, legalábbis jobban érzem magam, és mintha könnyebben mennének le a kilók is.

2013. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!