Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyre kevésbé érzem az ízeket,...

Egyre kevésbé érzem az ízeket, ezért egyre többet fűszerezek. Most nekiálltam fogyókúrázni és ezen is változtatni szeretnék. Mennyi idő után szokik vissza a szervezetem az ételek rendes ízére?

Figyelt kérdés
Eddig azt csináltam, hogy pl. megvajaztam egy zsemlét, megsóztam, tettem bele sajtot és szalámit, de így sem éreztem az ízeket, ezért még több sót vagy ételízesítőt tettem bele.
2013. márc. 23. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen állj le a fűszerezéssel. Mert így tényleg semmi értelme, hogy egyre jobban nyomod magadba a sót és a fűszereket. Pár hónapot bírj ki így... aztán próbálj olyat ételeket főzni amiben kevés fűszer van. Ha érzed az ízét akkor helyreálltak az ízlelőbimbóid, ha nem akkor folytasd tovább a fűszer nélküli életet... egy idő után hozzá lehet szokni, csak az eleje lesz nagyon rossz.
2013. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használd a fűszereket. Legalább annyira nem lesz bajod a sótól, mint egy kis (sok) oregánótól.


Ha zsemlét eszel, akkor nem fogyókúrázol.. a húsokat, zöldségeket fűszerezd nyugodtan. Finomak nyersen és fűszerezés nélkül is, persze, de sózva és fűszernövényekkel is kiválóak. Ízfokozót kerüld egészségügyi okokból.

2013. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne leszoknod a fűszerezésről? Bazsalikom, oreganó, kakukkfű és társai kifejezetten illenek úgy a húsokhoz, halakhoz, mint a salátákhoz.
2013. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A chilipaprika is egy finom fűszer, emésztést elősegítő, ráadásul zsírégető.
2013. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!