Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet hogy a gyomorban marad...

Lehet hogy a gyomorban marad az étel 6-7 óráig is ha valaki sokat eszik?

Figyelt kérdés

Azt tanultuk bioszból, hogy az étel típusától függően eltérő ideig tartózkodhat a gyomorban.

p. a gyümölcsöket fél-1 óra alatt emésztjük

húsokat kb 2-3 óra

ha húst + szénhidrátot pl rizst eszünk egyszerre az emésztés 3-4 óra is lehet


ezek az adatok ugye normális mennyiségre vonatkoznak (tehát 1 tányér rizs + pl. 2 tenyérnyi hús vagy nemtom)

de mi van akkor ha valaki 3 tányérnyi rizst eszik meg (3 nagytányérnyi!) meg kb 7-8 tenyérnyi húst? szóval értitek? mi van, ha valaki egy normál adag 3-4szeresét eszi meg?

(tételezzük fel! csak feltételezés, tudom hogy a legtöbb ember nem enné meg mert eltelne 2 tányérnyi adagtól de csak feltételezés!)


ekkor az emésztés 3-4 óráról megnőne 6-7 órára?


létezik olyan, hogy pl. valaki alig evett 2 napja mert utazott vagy sokat melózott stb és mondjuk nagyon falánk lesz, betöm ennyi kaját? akkor eltarthat a gyomorban az emésztés 6-7 óráig is?


2013. márc. 23. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

1. túl sok kaját kihányja az ember. Szomorú, de ez van :)


2. Van, hogy bizony nagyon hosszú ideig a gyomrunkban marad az étel, nyilván egy része tovább halad... a megfelelő emésztéshez megfelelő étel is kell, ami stimulációt ad a testünknek. Egy rizs, kenyér, kalács nem ad ilyet.. igazából a zsírok teszik (ezért is fontos a zsírok fogyasztása).


6-7 óra túlzásnak tűnik, de akár elő is fordulhat (bár ilyen területen nincs konkrét forrásom ami igazolná hogy az étel 6-7 órán át időzhet-e a gyomorban).

2013. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom hogy te a rizs, kenyér stb ellen vagy...


akkor mondjuk azt, hogy valaki megeszik 4-5 tányér csirkemellet + hozzá zöldköretet, plusz eszik tojást meg nem tudom, többféle dolgot is, szóval érted.

És tegyük fel, hogy az illető nem hányja ki. Csak feltételezés!


Ilyenkor maradhat a gyomorban 6-7 órán át?

2013. márc. 24. 00:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem befolyásolja. A törvényszéki orvostan sok esetben a gyomortartalomból állapítja meg a halál időpontját, ami azt jelenti, hogy egyes ételeknek megvan a szokásos emésztési ideje, ami független a mennyiségtől.
2013. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!