Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igyekszem megfelelően étkezni,...

Igyekszem megfelelően étkezni, és ezért elkezdtem étkezési naplót írni. Leírom egy heti étrendem, tudnátok ötleteket, adni hogy mit változtassak? Mi az amit jól/rosszul csinálok? (a suliban menzán ebédelek, így az adott) 17/L

Figyelt kérdés

2013.03 03.-20.


reggeli: 2 zabpelyhes keksz (házi, barnacukorral és tk. liszttel), 1 zsírszegény natúr joghurt

tízórai: 1 alma

ebéd: ?leves, tökfőzelék+pörkölt, kenyér

uzsonna: 1 málnás könnyű&finom joghurt, 2 db háztartási keksz

vacsi: 2 főtt tojás, saláta


reggeli: joghurt, banán, 1kanál étcsokis müzli

tízórai: 1 alma 1/2 zabpelyhes keksz

ebéd: csontleves, rántott hús krumplipürével, 2 kocka csoki

uzsonna: 1 banán, 2 szelet 'wellness' kenyér light sajtkrémmel, kaliforniai paprika

vacsora: saláta, 1 alma


reggeli: 3. sz. 'wellness' kenyérből piritós, házi lekvár

tízórai: 1 túrórudi

ebéd: paradicsomleves, alufóliában sült csirkemell zöldségekkel és krumplival, 1 sz. almatorta (házi, barnacukorral és tk liszttel)

uzsi: 1 citromos könnyű&finom

vacsi: saláta csirkemellel


reggeli: 2 kis sz. almatorta

ebéd: paradicsomleves, gombás penne

uzsonna: forrócsoki

vacsi: saláta csirkemellel


reggeli: 1/3 'fitt rúd', light sajtkrém

tízórai: 1 alma

ebéd: kelkáposztafőzelék, 2 virsli, gyümölcssali

uzsi: 2 szelet 'wellnes' kenyérből pirítós, sajtkrém+ketchup

vacsi: saláta tonhallal


reggeli: joghurtos zabkása gyümölccsel

tízórai: 1 alma, 1 kocka csoki

ebéd: raguleves, túrós tészta

uzsi: 3 abonett sajtkrémmel

vacsi: 'libériai saláta', 2 főtt tojás, 1 citromos könnyű&finom


reggeli: joghurtos zabkása banánnal

tízórai: 1 alma

ebéd: rántott leves, spagetti

uzsonna: 1 kocka étcsoki

vacsora: keleti grill zöldségkeverék, cottage cheese


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 21. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos tényleg az ebéddel vannak problémák. Ha azon nem tudsz változtatni, máskor egyél kevesebbet )pl ne almatortát, forrócsokit, kekszet)
2013. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A vacsik jól néznek ki. Az uzsonna gondolom otthon van, szóval ezeket tudod változtatni. Javaslom, ha csokit eszel (jó hogy étcsoki és pl. 2 kocka nem sok) azt reggel edd, így tuti hogy elégeted!

pl. az alma legyen uzsira, a csoki meg tízóraira. :)


Az ebédnél menzán én mindig trükköztem: pl. ha virsli volt főzelékkel + süti, akkor megbeszéltem a bnőmmel hogy odaadja a virslijét cserébe megkapja a sütimet!

így jóllaktam, a sütit viszont odaadtam a bnőmnek (ő őrült is neki!) és nekem nem volt csábítás hogy sütit egyek!


sajnos, ha tészta van az nagyobb baj..:/ ilyenkor volt hogy 2 adag levest ettem (cseréltem 1 tányér tésztát még egy levesre) de volt hogy nem tudtam skippelni.. :/


málnás könnyű&finom joghurt, -> próbálj meg light yoghurtot enni ami 0,1 %os zsírtartalmú.


amúgy jó az étrend, nekem tetszik!

2013. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,+ tippek a menzához:

- főzelékhez soha ne vegyél kenyeret!! kérd meg a konyhásnénit (mosolyogj rá szépen:D )hogy adjon + 1 virslit vagy ha nem ad mástól is kérhetsz

- túrós tésztánál ne kérj szalonnát rá! nekünk mindig az volt menzán megkérdezte a konyhásnéni porcukorral vagy szalonnával: na én egyiket sem kértem volt hogy csak túrót kértem rá, tejföl cukor meg szalonna nélkül

- levesnél, ha van bent tészta azt ne edd meg próbáld csak a levét + zöldséget megenni

- ha pl. sóskához van krumpli + tojás is, a krumplit hagyd meg, csak a tojást edd meg!

2013. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Számomra nem világos a kérdésedből, hogy szeretnél-e fogyni, vagy csak súlyt megtartva egészségesen étkezni. A menzai kajával az lehet a baj, hogy nem tudod, mi van benne. A kelkáposztafőzelék ugyan egészségesnek hangzik, de nagyban függ attól, hogyan van elkészítve. A virsli nagyon egészségtelen, csupa ízfokozó, tartósító szer és nem is akarom még tudni, mi minden keveréke, ami ráadásul még kalóriákban is bővelkedik. A háztartási keksz helyett javaslom inkább a Győri korpás kekszet, a forró csoki rendben van, ha zsírszegény tejjel készíted és nem fél litert iszol meg belőle és osztom az előttem szólók véleményét: inkább délelőtt fogyaszd!Uzsonnára esetleg beiktathatsz egy kis marék olajos mag (nem sós, nem pörkölt mandula, dió, tökmag, napraforgó mag, kesudió, paradió) és aszalt gyümölcs keveréket, nagyon finom és el is telít, ráadásul a magokban fontos töbszörösen telítetlen zsírsavak vannak, amikre szükséged van. Uzsonnára én gyakran eszem még kefirt, sült almát fahéjjal és mandulával és egy kis házi lekvárral, házi túrókrémet vagy nyers zöldségeket (uborka, paprika, retek, répa). Emellett fontos a megfelelő vízfogyasztás (nepi kb 1,5-2 liter) és rendszeres testmozgás. Nem kell lefutni a Maratont, elég ha minden nap sétálsz egy félórát például. Persze még egyszer hangsúlyozom, attól függ, mi a célod. Sok sikert!

2013. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) A menzás témához még annyit, hogy gondolkodom rajta, hogy váltok otthoni étkezésre, mert egyre gyakrabban rossz a kaja... szeretek is főzni, csak az a baj hogy nem mindig lenne időm rá...plusz messze lakom a sulitól (így a napi séta bőven megvan :D) ezért a délutáni óráim előtt nem tudnék hazamenni enni, az meg nem ideális ha négykor ebédelnék :/ szóval ezt még ki kell találnom hogy legyen :) A napi másfél-2 l folyadék megvan, de abból legalább egy liter az édesítetlen gyümölcstea, az is jó?
2013. márc. 24. 16:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Az a helyzet, hogy egy 4-5 kilót már leadtam hasonló étrenddel+mozgással (szobabicikli, sok séta) de van rajtam még egy kevés felesleg, főleg comb-tájékon...viszont a hasam, a felsőtestem meg elég vékony, és félek ha valami fogyókúrát, vagy kicsit intenzívebb diétát kezdenék akkor a 'maradék' mellem is eltűnne :) De emellett az is a célom hogy minél egészségesebben éljek :) ha meg tökéletesítek az étrendemen (meg persze mozgok mellette) akkor előbb-utóbb az a kis felesleg is eltűnik reményeim szerint :)
2013. márc. 24. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!