Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez hogy lehetséges? Más a...

Ez hogy lehetséges? Más a súlyom reggel és este.

Figyelt kérdés
Este is mértem a súlyom, meg reggel is (először csak kíváncsiságból, azóta viszont azért, hogy jól láttam-e). Ha este 58 kg voltam, akkor reggelre hogy lehetek 59 kg? Ugyanaz a mérleg, egy falatot sem ettem, se nem ittam, a kettő közt kb. 6-7 óra telt el. Ráadásul nem egyedi eset, már 3 napja ez van. Nem értem.
2009. szept. 18. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
A mérlegek nem óramű pontosságúak
2009. szept. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
51%
Mert reggel még nem voltál kakilni.
2009. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Voltál mérés előtt WC-zni? Az nagyon sokat számít mert ha nem is székelsz, akkoris benned van egy csomó víz és ha kipisiled máris könnyebb vagy.
2009. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

előző: nem számít hogy volt-e wc-n, mert ha éjszaka nem evett semmit akkor valószínűleg nem teremt benne kaja, mitöbb, folyadékot sem szívott magába az ágyból tehát a súlya ugyanannyi (kicsit kevesebb) mint este volt.

Az, hogy mérleg mást mutat az a mérési hiba, és ez régebbi rugós mérlegeknél (meg a digitális kijelzősöknél is mivel alapvetően többnyire azok is mechanikai úton működnek) amiatt lehet, mert más a hőmérséklet reggel a helységben ahol a mérleg van!

2009. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt az előzőek, vagy akár ez is igaz lehet: Pl. egyik nap keveset ettél. Aztán mondjuk éjjel kimész pisilni. Reggel megméred magad, és könnyebb vagy. Majd aznap többet eszel, mint előző nap, attől több gramm van benned.
2009. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Nyílvánvaló, hogy nem termett benne étel az éjszaka, de az éjszaka folyamán akkoris felgyűlik benne széklet és vizelet, amit ha reggel kiürít, annyival is könnyebb lesz mint este!!
2009. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Nyílvánvaló, hogy nem termett benne étel az éjszaka, de az éjszaka folyamán akkoris felgyűlik benne széklet és vizelet, amit ha reggel kiürít, annyival is könnyebb lesz mint este!!"


Ez a nyilvánvaló butaság. Ha ez így lenne az ellentmondana a fizikának. Gondolkozz kicsit és rájössz miért. A megoldás a mérleg mérési hibája, mivel a valószínűleg hidegebb idő miatt a rugó merevsége nagyobb, így jobban forgatja meg a számlapot és így nagyobb értéket mutat. Ezért célszerű ugyanabban az időben mérni magad

2009. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Ezek szerint te reggel soha nem pisilsz és soha nem kakálsz? Orvos látott már? Mert ez szerintem komoly betegségekre utal.
2009. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mérleghiba. Milyen mérleged van? A mechanikus mérlegeknek valóban a rugójával lehet a gond.

Próbáld meg digitálison, mondjuk azok drágábbak.


Aki szerint a reggeli kaki miatt van: az az esti kaja, este amikor lefekszel a gyomrodban van kajaszerű állagban, attól hogy kakiállagú lesz nem nő meg a súlya.

Ugye az anyag nem vész el (és nem is nő meg a tömege) csak átalakul.

(Esetleg ha valaki alvajáró és éjjel tudat alatt fellegeli a hűtő tartalmát)

2009. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Úgy látom nem értitek mire akarok kilyukadni. Akkor megírom mégegyszer, hátha.


Este megvacsorázik az ember, megissza a kis tejét, vizét, teáját, megfürdik, megméri a súlyát, és lefekszik aludni.


Éjszaka megemésztődik az étel-ital amit mérés előtt magához vett vacsoraidőben. Ha reggel felkel és WC-zés nélkül áll rá a mérlegre, akkor csak annyival lesz kevesebb, amennyit elégetett az alvásával (500-1000 kcal/éjszaka, súlytól függően).


DE ha mérés előtt még elmegy WC-re akkor az esti étel ital kijön belőle, úgyhogy azzal is könnyebb lesz az estéhez képest!!!!!!!


Az meg mindenkinek egyértelmű hogy több nem lehet, az a mérlegnek a hibája.

2009. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!