Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggel vagy este mozogjak?

Reggel vagy este mozogjak?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen írják azt hogy mozogj reggel, utána egyél... Ha este mozgok ugyan olyan hatásos mintha reggel mozognék? És még annyit szeretnék hogy szobabiciklin mennyit tekerjek? Kb fél éve nekiálltam, minden este 15-20percet tekertem, az is hatásos volt, de elég?
2008. jún. 12. 10:32
 1/4 anonim válasza:

Állítólag azért hatásosabb a reggeli, evés előtti mozgás mint a többi,mert olyankor az elraktározott (zsírt) bontja le a szervezet, nem amit akkor ettél.

Azt neked kell érezned,hogy mennyi mozgás elég. Hogyha kevésnek tartod egészítsd ki másfajta mozgással.

2008. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező reggel, az csak ajánlás, este is jó, de ha épp egyik időpont sem jó akkor nem dől össze a világ, ha napközben nyomod, jobb, mintha nem csináltál volna semmit aznap, és ha egy olyan 40-60 perc között tekersz az mégjobb.
2008. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel állítólag dupla olyan hatásos, de én soha nem tudtam reggel futni/tornázni... Szóval ha "becsületesen" csinálod, akkor jó este is, legalább jól fogsz tőle aludni :)
2008. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha reggel csinálod, egész napra felpörgetheted az anyagcserédet, több kalóriát égetsz vele.

De senkinek ne hidd el, hogy üres gyomorra kell edzeni.

Aki ilyet ír, annak semmi köze a sporthoz. Ha nem eszel reggel, akkor a szervezeted nem a zsírból fog energiát nyerni a mozgáshoz, hanem az izomból bont le fehérjét. (azért, mert éjjszaka éheztél és a zsírt ilyenkor tartalékolja, mint hosszútávú energiaforrást.

Mindenkit emlékeztetnék arra a tényre, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés a nap folyamán.

Ha reggel edzel, bontsd ketté a reggelit: edzés előtt inkább fehérjét egyél (pl.tojás) edzés után pedig jöhet a szénhidrát a fehérje mellé.

2008. jún. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!