Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tejet lehet inni diéta alatt?

Tejet lehet inni diéta alatt?

Figyelt kérdés

Turmixokat szoktam inni (pl. reggelire banánturmix, kivi turmix, stb.)

Meg néha egy-egy pohár tej jól esik. :)


2013. ápr. 5. 15:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
Attól függ, hogy melyik diétát nyomod. Pl: paleo nem engedi a tejet.
2013. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Mindent lehet, csak számos dolgot bizonyos okoknál fogva nem ajánlott. Igazából amit törvény nem tilt, azt mindent 'lehet'.


Ami azt illeti, még fogyni is lehet tejjel. De minek károsítani az egészséget, lassítani a fogyást, ha nélküle jobb? Jólesni meg sok minden jólesik, ebből kiindulva étrendünk szerves része lenne a csokitooorta :)

2013. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha csak megszoktad és jólesik meg turmix, akkor megpróbálhatod a gyümölcsturmixot (amiben víz van egy kevés, de kókusztejjel is lehet) és a langyos kókusztejet, nekem nagyságrendekkel jobban esnek, mint a tej...


Szerintem érdemes megpróbálni.

Elég azokat a nem egészséges dolgokat meghagynod, amiket nem tudsz kikerülni vagy annyira pótolhatatlanul odavagy értük, hogy rosszabb lenne kihagyni, a káros lelki hatás miatt :D

2013. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet. 30 éve (vagy több) azt hallgattuk hogy a tej milyen jó,most valaki kitalálta hogy mégse,nah én ebben nem hiszek. D-vitamint honnan szedsz? jah a napsütésből (az elmúlt 5-6 hónapban aránylag kevés volt) én is iszok de a 1.5%-ost és nem mindennap.
2013. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát én erre csak annyit mondok, hogy amíg tejtermékeket fogyasztottam és sok tejet ittam, mert hogy az milyen nagyon egészséges és jó, addig nem fogytam egy dekát se! amiót elhagytam, azóta eltelt 2 hónap és lement -10 kg! ennyit a tejről!
2013. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

D-vitamin? Tojás, olajos hal, de UVB sugarak még télen és borult időben is vannak, heti pár óra azért ott van a szeren olyankor is... Ezek kellenek is, nem mindenki iszik napi 1-2 liter tejet...

Nehéz infókat szerezni, ha valaki tudja, hogy akkor most a házi tejben van-e D-vitamin, szóljon, szeretem tudni az ilyesmit :) De a szabadon tartott tyúkok tojásainak tápanyagtartalma is érdekel, az még érint is.

2013. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen divat lett dicsérni a tojást amit eddig szidtak a magas koleszterin szint miatt. :D egyetek sok olajos halat meg egy pohár finom egészséges olajat is rá.
2013. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Senki sem írta, hogy a halkonzerv szójás repcés olaját szürcsölgeti..


Igen, van a tejben D-vitamin, mert a borjú csontjaiba is segíti a kalcium beépülését. De számunkra az édes kevés.


Igen, d-vitamin kell, télen kabátban vagyunk, és valóban vitaminhiányunk van. De akár nyáron is, ha valaki irodai munkát végez.

De erre nem igazán megoldás az, hogy egy kevés d-vitamint juttatunk be orálisan (rossz hasznosulás) közben pedig az immunrendszerünket a tej fehérjéivel terheljük, ez még ellentétes hatású is lenne.

Nem, inkább NAGY mennyiségű d-vitamin kellene, ha már szájon át visszük be, és igazából minél kevesebb fölösleges kóros irritáció, autoimmun folyamatokat okozó fehérje az immunrendszerünknek..

2013. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7: Eszem olajat, de abban nincs D-vitamin. Az olajos halat azért írtam, mert abból van olcsó, de nekem sokkal szimpatikusabb a lazac, csak azt oly ritkán eszem, hogy keveset szól bele a D-vitaminomba, az a helyzet. De ez nyilván legtöbbünkkel így van.

A koleszterin sosem érdekelt, nem tehetek róla, hogy mindenféle érdekes dolgokat terjesztettek róla és a tojásról. A jóféle házi tojás remek dolog és kész. Ma is ettem párat :)

2013. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat titeket nem győztetek meg,most is ittam egy pohár tejet és jól esett. Ja és 1.5 alatt 10 kilót dobtam le. Bár mondjuk egyszerűbb a zöldség+hús variációt szajkózni 0-24,csak ott a gond hogy nem robotok hanem emberek volnánk na ez az egyoldalú táplálkozás,dehogy válaszoljak is IGEN lehet inni :D
2013. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!