Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hánytattam magam? Miért csak...

Hánytattam magam? Miért csak gyomorsav jött? További lent!

Figyelt kérdés

14éves(L)vagyok, 171cm, és 74 kiló. Elegem van a testemből, h kövér vagyok. Ráadásul, ha valaki megtudja, h ennyi vagyok, akkor kinevet majd.(mert nem nézek ki 74 kilósnak). Mivel nincs időm elmenni mozogni, otthon mozgok minden nap 25 percet.(futás, felülés...)+ csak ebédelni szoktam, meg néha 1-2 gyümölcsöt megeszem. Már csinálom egy ideje, de semmi eredmény nincs, így úgy döntöttem,h a hánytatáshoz fordulok. Ma hánytattam magam, először, de semmi nem jött ki, csak valami vöröses izé(nem vér)....és nem értem, h miért nem kaja jött ki!??

Kérlek segítsetek! :)



2013. ápr. 16. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is : NE HÁNYTASD MAGAD ÉS NE ÉHEZTESD MAGAD!! (ez nem kiabálás a félreértések elkerülése végett!:)

Másodszor: Jól teszed, hogy mozogsz, de az a 25 perc mozgás nagyon kevés. A zsír kb fél óra után kezd el égni, és hogy tökéletes eredményt kaphass meg kell küzdened és 1-1,5 órát edzeni. Én mindig 30 perc futással kezdek, aztán bicikli, majd kitörések és a többi. Az, hogy hánytatod magad és nem eszel nem megoldás. Lehet, hogy fogysz az éheztetéssel meg a hánytatással, de beteg leszel nagyon komolyan. Egyél napi 4*, de sose tömd magad tele, igyál sok folyadékot is mellette napi 2-3 liter ásványvizet vagy zöld teát. A zöld teáról tudni kell, hogy a legerősebb antioxidáns hatású növény, segít az anyagcsere fokozásban, nagy a koffeintartalma és cikkekben is megjegyzik, hogy segít a fogyásban. Én kozmetikus ként inkább a mozgást, a változatos értrendet javaslom és a megfelelő folyadékfogyasztást. De semmiképpen se hánytasd magad! 20/L

2013. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hánytatást felesd el de rögtön. A gyomorsav nagyobb károkat okozhat és nem biztos hogy fogyni fogsz tőle.. Arról nem is beszélve hogy a hányadék jelentősen rontja a fogakat is (ha rendszeres) A szájszagról nem is beszélve.. Nagyon buta lehetsz ha ettől remélsz csodákat.

Azt se értem hogy 14 évesen hogy hogy nincs időd mozogni. Ilyen nincs, ez csak kifogás. Tudom mert 37 évesen én is ezt mondtam. Nincs időm 9-12 óra munka mellet, majd bevásárlás, főzés és takarítás után arra időm hogy sportoljak. EZ NEM IGAZ! Ma is 9 órát dolgozom, bevásárolok, főzők, takarítok és mégis este el tudok menni 1- másfél órát az edző terembe kardiózni..

Mégis te mit csinálsz 14 évesen hogy nincs időd??


Nem hánytatni és kifogásokat kell gyártani, hanem az étrendedet megváltoztatni (mert bizony az se jó hogy naponta csak kétszer eszel) és tessék sportolni. Ezek nélkül semmi eredmény nem lesz..

2013. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is hánytatástól nem fogysz le, csak tönkreteszed magad. Másodszor, a testmozgást vedd komolyan, napi 25 perc semmi. Ha tudsz menj valami közös edzésre a spinninget nagyon tudom ajánlani én imádom, vagy a zumba, úszás stb. Ha van keret, akkor szerezz be egy pulzus mérőt, és figyeld, nem jó ha túlságosan felpörgeted a szíved és levegőt kapkodva zuhansz össze 25 perc után. Ha valahova pl suliba elérnél fél vagy háromnegyed órán belül akkor menj gyalog, ne liftezz hanem lépcsőzz, próbálj tempósabban sétálni, minden számít.

Aztáán az hülyeség, hogy csak egyszer eszel, ettől úgy belassul az anyag cseréd, hogy nem csoda hogy nem fogysz. Eleinte én se hittem el, hogy 3 óránkénti kis adag az kevésbé hízlaló mintha naponta csak párszor eszek, de tapasztalat, hogy igen két hónap alatt 6-8 kilót dobtam le. Persze az se mindegy, hogy mit eszel, a tésztát hanyagold, egyéb köretet minimalizáld és próbáld meg a salátákat, húsok közül a sovány húsokat részesítsd előnyben, számold a kalóriát max 1500kcal/nap kenyérből tk és felvágottnak sonka. Amikor én fogyóztam akkor kb ez volt a mintaétrendem:

R: 2 sz toast tk kenyér sonkával

T: joghurt/gyümölcsök/magvak

E: kevés olajon csirke mell (vagy akármilyen hús) rizzsel vagy salátával

U: joghurt/gyümi/magvak

V: túró/2 tojás zöldségekkel/zabkása

Ez kb 6órára esett, így ha éjfél után feküdtem le, akkor még 8-kor megettem valami keveset. Heti fél-1 kilót ledobtam így. Szerintem próbáld ki mert azzal amit most tervezel azzal nem mész semmire.

2013. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem fogsz, napi 1 evéssel nagyon lelassult az anyagcseréd.

Szerinted miért nem ételt hánytál? Hmm? Mert nyilván üres volt a gyomrod, ez még nem jutott az eszedbe?

Naponta legalább 4-5-ször kell enni, viszonylag kis adagokat.

2013. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
1. ha éhezteted magad anorexiás is lehetsz a végén 2. ne hánytazsd magad abba bele lehet nagyon csunyán halni!
2013. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!