Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány ember semmit nem mozog és sokat eszik, és mégis tökéletes az alakja, nekem meg hónapokon keresztül güriznem kell, hogy lemenjen pár kiló?

Figyelt kérdés
Majdnem egész életemben egészségesen éltem. Viszont volt egy év, amikor egy picit többet nasiztam (11 éves voltam), de a nagyim szerencsére megmentett az elhízásól. Azok a plusszkilók hálistennek lementek, mert soha nem nasizhattam a hízás után. Most 14 éves vagyok (lány) 159 cm magas, és 56-57 kg. Nem eszek egyáltalán sokat, de mindennap tornázok. Már elkezdtem fogyni, de akkor is elszomorít, hogy más meg se mozdul, és mégis szép az alakja.

2013. ápr. 24. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Sokan nem hiszik el, de tényleg genetika.

Van egy barátnőm, két hétig laktam nála valamelyik nyáron, 100 kg felett van, ráadásul a lábára, csípőjére hízik. Feleannyit evett, mint én, nem nasizott, ráadásul rokontól kap rendszeresen házi zöldségeket, gyümölcsöket, abból süt-főz. biciklivel jár vagy gyalog a kisvárosban, ahol él.

Tényleg sok mindent kipróbált és alig fogyott.

Érdekes, hogy míg nála voltam és a kajáján éltem, fogytam-pedig eleve vékonyabb vagyok. Ő meg nem...:/

2013. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
59%

Sajnos,ez tenyleg genetika.

Mi ketten vagyunk lanytestverek.Edesapam vekony alkatu volt,akarmit evett es akarmennyit,nem latszott meg rajta.A hugom ugyanilyen.

Szinte mar mar modell alkata van.

Anyukam hajlamos a hizasra,en sajna ezt kaptam:/

Valami hizlalot eszem es mar kusznak is fel a kilok...

2013. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Csúnyán fogalmazva, aki hízékony, jó a "takarmányhasznosító képessége". Régen az ínséges időben ez nagy előny volt, kevés kajával beérték az ilyenek, ha disznót tartunk, akkor is ez a jobbfajta. Sajna én is ilyen vagyok, 172 cm 125 kg , most próbálkozom a fogyással. Az igazsághoz tartozik, hogy kb 40 éves koromig nem voltam ennyire hízékony, 30 évesig egyáltalán nem kellett figyelnem mit eszem. Most 57 vagyok, és elhíztam. Remélem le tudom adni. :-) Igen, nagyrészt genetika, de keservesen az is le tud fogyni aki ilyen, csak sohasem ehet egy jót. :-(
2013. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Bizony genetika. Vannak verziók.

A párom sem ehet akármennyit, de ő a kalóriaszámlálás illusztrációja lehetne, amint kevesebbet visz be, azonnal fogy, ha többet, hízik.

Én stagnáló típus vagyok. Nagyon nehéz fogynom (igaz, sosem próbálkoztam olyannal, amit nem élvezek), viszont híznom is. Évi max. egy kiló megy fel, azt hiszem (sosem volt mérlegem). Amikor napi többóra gyaloglás jött be az életembe enyhén hegyes környezetben, semmi, amikor elhagytam a kenyérféléket, a tejterméket, a cukrot s a keményítőtartalmú ételekből is kevés volt, semmi... Most a szénhidrátot építem le (végre rájöttem, hogyan tudom megcsinálni, gyanítom, hogy ez az adakály), sok fizikai munkával, eddig remekül bevált, jól érzem magam, nem kívánok sokat enni, de az tele van zsírral, mert energia kell :) El is kezdtem fogyni, de ez még oly kevés kiló, hogy véletlen is lehet, bár kalóriadeficitem már bőven van...

Gondolom, sokaknak megvan az a módszer, ami segít, csak még nem találták meg.

2013. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

En nagyon nem hiszek a genetika dologban. Mondom ezt ugy, hogy anyai agrol husos, apai agrol pedig karcsu csaladbol szarmazom. Anyukam csaladjaban minden no olyan 80-120 kilo kozott van, de nem azert, mert genetika, hanem mert egyszeruen sokat es rossz kajakat esznek. Csak epp nem veszik eszre, vagy nem akarnak rola tudomast sem venni. Apukamnak vekony alkata van, de nem is lattam soha sokat enni, mindig elvolt egy tanyer levessel vagy egy fel adag vacsoraval. Sajnos en az anyukam taplalo finomsagain nottem fel, es felnott koromat 70-80 kilo korul kezdtem en is, amit persze folyamatosan probalok leadni, de ha nem figyelek, rogton visszajon. A nem figyeles pedig arrol szol, hogy elkezdek ossze-vissza enni, csak nem veszek rola tudomast.


Mindenki, aki genetikara hivatkozik, az sajat maganak hazudik. Aki kover, az sokat evett elotte, hosszu ideig. Az, hogy a 100 kilos baratno fele annyit evett egy hetvege alatt mint a karcsu baratnoje, az nem azt jelenti, hogy o mindig is gyerek meretu adagokat evett, hanem inkabb azt, hogy hosszu evek alatt minden nap jollakott tobbszor is, es valoszinuleg ravette magat a dietazasra, csak nem merte bevallani.


Aki elhiszi azt, hogy valaki "sokat eszik, nem mozog megis vekony" es "alig eszik, sportol, megis 100 kilo", az sajat magat csapja be. Aki sokat eszik es nem egeti el a plusz kaloriakat, az sulyt gyarapit. Aki eleget mozog, az ehet barmit, nem fog hizni. MOZGAS! Honnan tudod, hogy valaki "sosem mozog", hiszen nem tudod, mit csinal, amikor nem latod. Amig te a TV meg a szamitogep elott ulsz, addig o lehet lemegy kosarazni a baratokkal, vagy setalni egyet a parkba. Ezek is rengeteget szamitanak.


Lanyok, ne alltassatok magatokat, tundermesek nincsenek, aki elhiszi, az megnezheti magat kesobb.

2013. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
#5: Tündérmesékben Te hiszel, nem mi, aki láttunk már egysmást. Családon belül is, évekig, évtizedekig. Nem egyformán reagál az emberek szervezete ugyanarra. Ez van.
2013. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Én 14 évesen 42 kg vagyok! és 160 cm! amikor kisebb voltam én is ducibb voltam! szerintem sporolj! én is azt teszem!
2013. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért 42 kiló nem szeretnék lenni 160 centivel :O.
2013. máj. 3. 15:14
 9/13 A kérdező kommentje:
Inkább 52 kg! :)
2013. máj. 3. 15:15
 10/13 anonim válasza:
59%
Pedig genetika. Saját tapasztalat, a legjobb barátom ilyen. Annyit eszik mint egy ló de mindent nem ilyen divatos egézséges szarokat és mégis ugyanolyan mint általános 7-8-ban. Sportolni sem sportol leginkább gépezik és mégis vékony a kö**ög :D
2013. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!