Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le?

Hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kövér vagyok ( enyhén túlsúlyos ) próbáltam minden nap kevesebbet enni. Ezért elkezdtem egyre több zöldséget, gyümölcsöt enni... de az a baj, h volt olyan, h elkezdtem egy nap és a másik nap megint visszaestem. Szóval tudnátok valamit ajánlani, tanácsolni? Már többen mondták h négy óránként egyek keveset. Ez tényleg hatásos?


Segítenétek összeállítani egy napi étrendet amit variálhatok más napokon is. (ebédhez fogásokat is írnátok? leves, főétel ... hogy melyik egészséges és jó)


U.I. De lécci ne keverjetek bele ilyen szénhidrát, KCal, kalóriás dolgokat, mert ezeket még nem nagyon értem. Már többször kérdeztem, hogy mit hogy kell számolni, de mindig linkeltek (azokat nem értettem meg) vagy próbálták néhányan megmagyarázni, de az sem volt túl világos. :S


Előre is köszi mindent :)


2013. máj. 10. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig a lényeg ezeken van, kalória, szénhidrát, stb.

Ajánlom a [link] oldalt, az majd számol helyetted, bár nem tudom, mit nem értesz rajta.

Minden tápanyagra szükség van, csak mértékletesen. Kell szénhidrát is, mondjuk próbálj meg napi 150 g-nál nem többet enni. Kell zsír is, fehérje is, minden.

Kerüld a fehér kenyeret, tésztát, csokit, cukrokat, cukros üdítőitalokat.

És kezdj el mozogni rendszeresen.

50 kiló súlyfeleggel indultam, a fenti oldal segít nekem nyilvántartani, mit eszek és mennyit. Mindent eszek egyébként (nagyjából, a tiltottakon kívül), csak kevesebbet és mértékkel. Soha nem éhezem, ha éhes lennék, eszek valamit, de csak keveset, egy almát, egy natúr joghurtot, stb. Kb. háromóránként próbálok enni, este hat után már semmit, vagy ha mégis úgy érzem, hogy kell, savanyúkáposztát, kígyóuborkát, paradicsomot eszek, ezekben kevés a kalória.

2013. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért de soha nem értettem igazán a Kcal kifejezést és a kalória számolást... Tényleg.. Aki próbálta megmagyarázni nagyon túlkomplikálta és nem értettem meg... És nem szerettem volna századjára kiírni :S :D

(pl. amire nincs ráírva, hogy miből mennyi van egy élelmiszerben, honnan tudjam hány g. szénhidrát meg ilyenek vannak benne? :/ )


Amúgy köszi a válaszod! Megpróbálom :) 25/L

2013. máj. 10. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Amire nincs ráírva, azt tudja a kalóriabázis. De tényleg, még a fürjtojásos békacombpörkölt is rajta van. És egy idő után csuklóból fogod magadtól is tudni - ránézel egy kajára, és menni fog. De az oldal számolja azt is, hogy mennyi fehérjét, zsírt, szénhidrátot fogyasztottál, neked nem kell észben tartanod, csak azt, hogy mit ettél. Szeretni fogod, meglátod.


És megcsináljuk. :)

2013. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:)
2013. máj. 10. 18:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Sokan használják ezt az oldalt?
2013. máj. 20. 09:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Bevált neked?
2013. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát.. próbálgatom :DD
2013. máj. 29. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!