Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem ezt...

Valaki elmagyarázná nekem ezt a glikogénraktár, ch újratöltés dolgot? Miért van erre szükség? Ki találta ezt ki?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 09:58
1 2
 1/14 poiu ***** válasza:
35%
Vitatott dolog. Akik pártolják, azzal érvelnek, hogy aerob sportolás közben főleg cukrot égetsz, ami a glikogénraktárból szabadul föl. Ez tény. Ezt a szervezet igyekszik pótolni, és ha nem jut szénhidráthoz, akkor fehérjéből (bizonyos aminosavakból) csinál cukrot. Eszerint ha nem pótolod a glikogént, akkor izomből veszítesz. Ez vitatott, pontosabban a mértéke vitatott.
2013. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

A cukrot a testünk raktározza, zsírból hirtelen nem jutnánk elég energiához. A máj és az izmok a raktária, innen jut hirtelen sok energiához a testünk. Ha nincs elég ch, glikogént tud szintetizálni a szervezetünk zsírból és fehérjéből is, csak ehhez több idő kell.

Ha ez a raktár kiürül, a testünk igyekszik feltölteni, ezt vagy fehérjéből, vagy zsírból fogja megtenni, ennek a mértéke valóban kutatások tárgyát képezi, mennyi ez az arány.

2013. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most kicsit nem értem. Tehát, ha időnként nincs meg a ch utántöltés, akkor a test a fehérjékből, zsírokból fog raktározni, illetve izmot fog leépíteni?
2013. máj. 13. 10:58
 4/14 anonim ***** válasza:
az MCT-vel mi a helyzet? abból könnyebb energiát termelni az izmokhoz? ketonokat nem tudnak használni ezek az izmok? bocsi, hogy én is kérdezek, de mi van, ha mégis tudnak ch-n kívül ketonokon is menni?
2013. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Fölösleges. Az ember nem cukorevő, nem keményítőevő.


Túlhaladott téma, élni kell az életet, keményen (vagy kevésbé keményen, ahogy tetszik) edzeni és rendesen enni. És fura mód nem fog senki eszébe jutni hogy ÚR ISTEN vissza kell töltenem a szénhidrát raktáraimat.

500 gramm cukor, akár ennyit is szintetizálhat a májunk egy nap alatt. Visszatöltődik a glikogén mindenképpen, nem kell rettegésben élni hogy nem.

2013. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hirtelen energiafelhasználásra a glikonégraktárakkal tud a szervezet reagálni. Ha ez kiürül, elfogy az energiád, fáradtnak érzed magad, erőtlennek. Két dolgot tehetsz: eszel ch-t és akkor egyből feltöltöd a raktáraidat és meg sem kockáztatod, hogy az izmaidból származó fehérjét használd fel a raktárak feltöltésére, vagy vársz és majd feltöltődik.
2013. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Ezért jellemző a cukorevőkre a kicsattanó energia, a cukormentesen táplálkozókra pedig az állandó fáradtság?
2013. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor tehát nem tanácsos egy napos rizskúrát tervezni, mert hosszú távon is vissza tudja magát tölteni a szervezet alacsony ch tartalmú ételekkel(zöldség). Ha jól értem.
2013. máj. 13. 14:31
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Rizskúrát a rizs mint gyógynövény hatásai miatt szoktak tartani.


Nem értek a gyógynövényekhez, tehát a rizs ilyen hatásairól sem fogok én írni, nem tudom sem ajánlani sem kerülendőnek mondani..


Rizst enni csak szénhidrátbevitel miatt szerintem értelmetlen, de ha valaki mondjuk testépítő akkor úgyis enni fogja, tehát függ a célodtól a dolog. Edzés, sport mellé igazából fölösleges, de ezt lehet is tapasztalni a saját testeden.

2013. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én edzés utánról beszélek, bizony akinek nincs elég ch bevitele, edzés után igen sz@rul van. Általánosságban a lowcarb táplálkozás több energiával lát el, de abba nem tartozik bele egy kemény erőedzés. Ha nincs utána ch, fáj a fejem, gyenge vagyok, szédülök, minden bajom van, akkor szükségem van ch-ra, amúgy nincs persze.
2013. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!