Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy nem azért kívánom...

Lehet, hogy nem azért kívánom és szeretem a kész ételeket (pl. háztartási keksz), mert finom, hanem mert tele vannak ízfokozókkal?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ízfokozók nélkül nem is enném meg őket?
2013. máj. 22. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó irány, kicsit rossz végkövetkeztetés. De elvi síkon majdnem igazad van.


A háztartási kekszben nem ízfokozó van, de tényleg azért kívánod mert természetellenes függőséget okoz.

Függőséget okoz a cukor, majdnem ennyire a keményítő, a babonáknak meg még olyanjuk is van hogy pszichoaktív hatóanyagaik. Ezért van összefüggés a gabonafogyasztás és bizonyos pszichés betegségek (skizofr. borderl. és egyéb személyiségzavarok) vagy épp csak egy kis migrén.. között. Függőséget okoz, ez nem újdonság.


Más feldolgozott élelmiszerekkel hogy vagy? Mert a keksz az olyan mintha cukros kenyér lenne, igazából a kenyér is ugyan így függőséget okoz. Milyen egyszerű kaja, mégis mennyire finom, ugye..

2013. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tápi, nem, szerintem a kenyér nem finom. Sosem szerettem. A spenóttal töltött péksütik vagy a pizzás csigák már más lapra tartoznak... Még jó, hogy spenótot és pizza fűszert glutén nélkül is tudok enni.


De a cukros dolgokat valóban meg lehet szokni. Ha lesz gyermekem, tuti nem szoktatom hozzá a túrórudihoz és csokihoz 2 éves korára... :( Az olyan... tragikus, hogy bolt, akkor csoki, ebéd, akkor csoki, uzsonna, akkor csoki... A testünknek nincs is szüksége csokira, minek kialakítani káros függőséget?


Amúgy a mai háztartási kekszek egész finomak. Plusz ropognak, az számomra pl. igen fontos (de inkább vennék ropit, az legalább csak glutén és nem cukor, de igazából NAGYON erősen kerülöm a glutént. a bolti termékek nem jönnek össze az életmódommal :)), de amitől addiktív az emberek számára, az bizonyára a benne levő különféle szénhidrátok, amiket megszokott a mai ember.

S azt vettem észre, hogy ha az ember nem hagyja el ezt a megszokott, szénhidrátban s nem megfelelő szénhidrátban gazdag táplálkozást, akkor vágyni fog még több szénhidrátra, ez egy ördögi kör.

Amikor elhagytam a kenyeret és a lisztet, megszűnt a csokivágyam. Ha jóllakom nem szénhidrát alapú, értelmes dolgokkal, nem vágyom nassra. Nem lassan szűnik meg a vágy, hanem a jó táplálkozással azonnal, legalábbis esetemben így működik.

2013. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!