Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » TaplalkozasHarcmuves, vagy...

TaplalkozasHarcmuves, vagy bárki más, aki egy bizonyos véleményen van és azalapján étkezik! Leírnád, hogy szerintem milyen egy megfelelő napi étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Életmódot szeretnék váltani (már alig eszek cukros ill. fehérlisztes ételeket). Egészséges szeretnék lenni és fogyásra is szükségem van.

Tehát:


Reggeli

Tízórai

Ebéd

Uzsonna

Vacsora


Ha nem eszel napi ötször, akkor is írd le kérlek. Nekem mondjuk muszáj ötször ennem, mert az iskolában nem bírom máshogy agyilag.


Köszönöm! :)


2013. máj. 22. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tudná bárki leírni, ha csak annyit tudunk rólad, hogy iskolába jársz?
2013. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy mások hogy esznek! Nem azt kérem, írd/írják le NEKEM, hanem a SAJÁT napjukat.
2013. máj. 22. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Atkins/Paleó kombinációját csinálom:

Reggeli: Kávé tejszínnel (30%-os tejszín), 2 nagy bögre

Ebéd: Vörös hús, vagy hal, vagy baromfi nagy tál zöldsalátával (öntet: fokhagymás olívaolaj vagy majonéz)

Vacsora: Főtt tojás, camembert sajt, kéksajt, kolbász, füstölt szalonna, téliszalámi, retek, újhagyma, uborkaszeletek

2013. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Ezt a kérdést nem úgy kellet volna kezdeni hogy: TaplalkozasHarcmuves

Mert lehet hogy igaza van néhány dologban,de én sokmindenben nem értek vele egyet..és nekem is lenne ötletem

2013. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Reggeli: 2 tojásból rántotta, sonka, zöldség, kávé, mate tea

Tízórai: sonka zöldséggel, vagy egy marék mandula

Ebéd: hús vagy hal, jó sok, saláta ecetes öntettel, lenmagolajjal

Uzsonna: ugyanaz mint a tízórai

Vacsora: fehérjeturmix

23 L 173/62

2013. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: 6 körül, kenyér vagy zsemle megvajazva, rá sajt, sonka, zöldség, ami épp van itthon. Vagy ehelyett gabonapehely, kukoricapehely tejben. Mellé tea vagy gyümölcslé.

Tízórai: 10-11 között, mikor hogy van lyukasórám. Péksütemény (croissant stb.) vagy saláta, gyümölcsök, kefir, joghurt, szendvics stb.

Ebéd: 14 körül, általában ugyanaz vagy valami hasonló, mint a tízórai, mert ilyenkor még suliban vagyok.

Uzsonna: 16-17 körül, főtt étel, leves, mellé hús+köret vagy főzelék. Mindenből annyit eszek, hogy jóllakjak, nem számolgatok semmit.

Vacsora: 19-20 körül, tükörtojás, lágytojás, gyümölcs, saláta, virsli stb.


Ja, és napközben általában csapvizet iszom, szénsavas dolgokat sose, mert nem szeretem.


Emellett suliba biciklivel járok, nem tudom, kilométerben mennyi, de oda-vissza összesen kb. 1,5 óra az út, ezt mindennap letekerem, és kb. havonta egyszer pár órára eljárok uszodába, ennyit sportolok. 160 cm és 47 kiló vagyok.

2013. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja értelemszerűen amiket felsoroltam, nem mind egyszerre eszem, hanem ami épp van itthon :)
2013. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

18:04-es! Olvasd el mégegyszer a kérdést!


A többieknek köszönöm szépen! :) Még mások is érdekelnek, szóval írhattok még! :)

2013. máj. 22. 19:17
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Én felpontoztam 18:04-es válaszolót, mert az hogy nem ért velem egyet azért még nem egy 0%-os válasz.


VÁLASZ


Elvben tartom, hogy nem kellene 5x enni egy nap, de egyébként én is eszem ennyiszer. Kiderül hogy nem vagyok tökéletes, de szeretném ha mások minél inkább azok lennének, helyettem is.


Egy ötlet egy napra


Reggeli 3-4 tojás rántottának vagy tükörtojásnak, ruccolával, salátával, paradicsommal, uborkával esetleg egy kis szalonnával.. ami jólesik csak lehetőleg ne feldolgozott, adalékos hústermék legyen.


Alternatív ötlet a gyümölcsevés, bár szerintem nem olyan jó, de van aki sokkal jobban kívánja.


Tízórai már inkább gyümölcsös nálam, 1 pohár narancslé (nem kell a rossz szokásaimat követni) egy alma vagy banán, jobb mint a gyümölcslé. A gyümölcslé nagyon koncentrált, 1 pohárban több gyümölcs cukortartalma is benne van. Ez nem biztos hogy nagy mennyiségben kellene.


Ebéd: legyen jó fokhagymás sült cékla, sült zeller.. ezeket serpenyőben össze kell pirítani, hagymával, fehér borssal, korianderrel igen ízletes. feltét.. káposztából pörkölt vagy gomba pöri. Még csak hús sincs mert elfogyott.. Jah, ma konkrétan egyébként karalábé volt, majdnem főzeléknek csak nem volt úgy szétfőve, leturmixolva. Kaprosan, mint a tökfőzelék kis karalábé kockák, ízletes volt.


Uzsonna: egyértelmű hogy sárgarépa kellene neked suliban, én szezámmagot kanalaztam és teáztam, így lájtosan mert aztán tartottam 'önvi.' edzést.


Vacsora. Még nincs is késő hozzá, kis zöldségeket keresek, egy falat szalonnával.. inkább inni kéne, lehet nem is kellene már igazán enni.. lassan elrágcsálok valamit. Szerintem jó lenne zöldségekkel jóllakni vacsorára, talán ez lesz a cél a jövőben. Talán nem és ketogén módon valami zsíros dolog, de ha zsírosan eszik az ember akkor meg talán kevesebb étkezés kellene, hogy a zsírt megfelelően tudja emészteni az ember (legyen hozzá elég epe).

Ezt még megszülöm, a zöldségek vacsorára biztosak. Gyümi ne!

2013. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én csak azért pontoztam le, mert nem adott hasznos választ, ráadásul direkt írtam, hogy más is válaszoljon...


Tápi (bocsi a hülye becenévért :D), neked is köszönöm, hogy leírtad! Igyekszem minél több zöldséget fogyaszani és igazából a reggeli volt kérdéses, mert azt olvastam, hogy nem egészséges a zabpehely...

2013. máj. 22. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!