Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nap csak 3 alkalommal...

Egy nap csak 3 alkalommal tudok enni. Lehet ettől hízni fogok? Baj ez? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen csak egy ebédszünet van. Bekapni nem nagyon tudok semmit se. Eddig is csak 3-4 alkalommal ettem egy nap de félek hogy ez így nem lesz jó. Reggel eszek, délben és este. Nem sokat, sőt, mostanság elég keveset eszem de elégnek érzem. Hosszabb távon gond lehet ez?


Valamint szeretnék kb. 3 kg-ot fogyni, de semerre sem mozdult eddig a súlyom már évek óta. Télen 61 kg voltam, most 59 de ez sem változik jelentősen. Tartok tőle hogy így viszont visszajön az a pár kg is ami lement, mert főleg este tudok főtt kaját enni, reggel és ebédre valamilyen kenyeres dolgot tudok vinni, sőt, néha pékárut mert néha olyan helyen vagyok ahol nincs hűtő, és csak ez jutott eszembe ami nem romlik meg. Valamilyen erre az esetre is jó ételötleteket is szívesen vennék :)


2013. máj. 25. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Az ember a történelme nagy részében elég kevésszer evett egy nap. Mert vagy leölt egy állatot, vagy nem mert elfutott, és csak kis ezt- azt lehetett csipegetni, gyűjtögetni. Ráadásul nyilván csak nappal, tehát pirkadattól-alkonyatig, amíg látunk.


Most miért lenne baj, ha 3x eszel?

Egyébként többször nem is tudnál enni, mert kell jó pár óra míg elég epe termelődik a jó emésztéshez. Ezért gyakrabban enni teljesen értelmetlen, inkább divatos.


Ha nem fogysz, de lenne miből az inkább azzal a pékáruval van összefüggésben :(


Írhatunk kaja ötleteket, amiket magadnál tudsz tartani egész nap és jó minőségűek.

2013. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak mert sokan az 5 étkezést javasolják. Mondjuk sosem ettem ennyiszer.Jól jönnének kajaötletek. Sajnos 40 fokba főttet sem vihetek, felvágottat sem stb. még néhány zöldség, gyümölcs is ehetetlenné válhat ha a napon felejtem ha esetleg ilyen helyre kell mennem. Amúgy nem eszem sok pékárut. Eszek kenyeret ha nincs jobb de már jelentősen csökkentettem. Kizárni egyelőre nem tudom sajnos. Lenne min javítani de már nem jelentősen. Köszönöm, azért megnyugtattál hogy ez a 3 étkezés nem baj :)
2013. máj. 25. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
TáplálkozásHarcművésznek igaza van, felesleges 3-nál többször enni! Én pl. kétszer eszem, és nem vagyok többször éhes, meg nem is hízom.
2013. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyers zöldségek: káposzta, paprika, retek, uborka, hagyma, saláta.. melegben minden megpunnyad kicsit, de az ilyen esetekre találták ki a harcosok étrendjét /Warrior's diet/ mivel nap közben nem mindenki tud rendes ételeket enni. Gond egy szál se, alkalmazkodni kell a helyzethez.
2013. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Reggelire nem nehéz elhagyni a kenyeret, tudsz enni gyümölcsöt (ha neked az elég), zabkását, rántottát/tükörtojást (ahhoz sem kell feltétlenül kenyér), virslit (valami jobb minőségűt, ami húst is látott), szóval van néhány lehetőség. A munkahelyedre is vihetsz gyümölcsöt, a déliek tuti nem lesznek ehetetlenek. Egyébként zablisztből, vagy egyéb alternatív lisztekből készíthetsz valami egyszerű lepényt/muffint, ha van időd, én például kókuszból szoktam. Ha nem lesz ennyire meleg, a tojássali is jó megoldás, vagy a fasírt. Remélem, tudtam segíteni.
2013. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előzőt folytatom. Az avokádós csokikrém is jó megoldás, mert az avokádó laktatóbb a többi gyümölcsnél a zsírtartalma miatt (persze egészséges). Csak összepépesítesz egy avokádót, ízlés szerint keversz bele édesítőt (xylit, szacharin, sztívia...) meg kakaóport és kész is.

Az étkezéseid száma miatt pedig ne aggódj, a szervezeted jelzi, ha szüksége van valamire, mégpedig ÉHSÉGGEL. Én is hülyeségnek tartom a napi 5x-i étkezés divatját, ezt azok találták ki, akik egész nap gyorsan felszívódó CH-t esznek és ezért állandóan ugrál a vércukorszintjük (bár te úgy tűnik kivétel vagy, ha csak 3x vagy éhes naponta). Erre nem ám csökkentenék a CH bevitelt, hanem kitalálták, hogy az a normális, ha az ember állandóan éhes és állandóan zabál.

2013. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én, amikor életmódot váltottam, próbáltam 5x enni, mert mindenhol azt olvastam, hogy ez a jó, de nekem nem jött be..igazából nem is voltam ennyiszer éhes, elfelejtettem, meg csak a gond volt belőle, hogy nem mindig volt módom ennyiszer enni, plusz olyan érzésem volt, hogy egész nap eszem. Végül megmaradtam a napi 3-szori étkezésnél és így fogytam 23 kilót, szóval nem hinném, hogy rossz lenne.
2013. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, inkább csúszni szoktam az ebéddel és azért vagyok éhes, meg mikor jövök haza de akkor már szerintem csak a tudat. Én gyümölcscsel nem lakom jól sajnos, de azért igyekszem kiegészíteni zöldségekkel is az étkezéseket. Hát, majd kipróbálgatom az ötleteket :)
2013. máj. 25. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!