Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet még belőlem normális nő?

Lehet még belőlem normális nő?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron elkezdtem fogyózni(pontosabban egészségesebben étkezni, aminek hatására lementek a felesleges kilók). A menstruációm mindig napra pontos volt, sosem késett az életmódváltás alatt. 9 kilót leadtam.

De amikor a suli is elkezdődött(rohanás, pörgés, nagyon sok stressz, + a változatlan rengeteg mozgás és hogy a hosszú hétköznapok miatt nem tudtam normálisan étkezni), leadtam még 11 kilót(TELJESEN VÉLETLENÜL ÚGY, HOGY ÉSZRE SEM VETTEM!) Akkor tűnt fel, hogy valami baj, van, amikor 2-3 év után először kimaradt az egyik hónapban a menstruációm. Gondoltam biztos csak a stressz miatt, egyszer belefér. Azonban már 1 éve(!!!!) nem jött meg :(

és már melltartót sem hordok, mert eltűnt a mellem is. Egy 12 éves gyereknek nagyobb melle van, mint nekem.


Az elvesztett kilókból eddig 5-öt vissza tudtam szedni március óta. De mellem még mindig semmi, ahogy havim se.

Lehet, hogy soha többé nem fogok tudni melltartót hordani, vagy gyereket szülni? :( mit csináljak?

Nem akarok, de nem is tudok visszaállni arra az étrendre se, amivel formátlan voltam, mert akkor fél évnyi szenvedés mind hiábavaló lett volna. Nem visz rá a lélek, hogy ismét a számba vegyek egy fehér lisztből készült zsömlét, vagy parizert...

De mégis mit tehetnék? Még agyban sem vagyok rendben..

Voltam orvosnál is, vérvétel, pszichológus 2 hónapig stb, de semmi.



2013. jún. 3. 18:07
 1/4 A kérdező kommentje:
18/L
2013. jún. 3. 18:07
 2/4 A kérdező kommentje:
*javítás: mármint nem teljes egy éve nincs havim, hanem 2012 szeptember óta.
2013. jún. 3. 18:11
 3/4 anonim válasza:

Egyrészt teljesen megértelek, hogy félted az alakodat.

Viszont meg kell értened, hogy ahhoz, hogy újra egészséges legyél, normálisan kell étkezned.

Mit eszel, mennyit, és mennyit mozogsz ehhez?

"Kicsit" anorexiagyanús ez nekem.

2013. jún. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem kell feltétlenül fehér lisztből készült zsömlét vagy parizert enned! Egészséges, kiegyensúlyozott étkezés a kulcs!

A menstruációval kapcsolatban: hasonló problémám nekem is volt fogyás, anorexia miatt. Végül - nagy nehezen - elmentem nőgyógyászhoz. Kaptam hormont, visszatért a vérzés. Viszont ez egy hosszú folyamat, mert nekem ez kb. 1 éve volt és azóta sem állt vissza a rendes 28 napos ciklus.

2013. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!