Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hosszú távon tartható diétát...

Hosszú távon tartható diétát keresek -20 kg-hoz? Nem egyszerű a helyzet?

Figyelt kérdés

30 vagyok, és hormonproblémáim vannak. Ennek "hála" évente 2-3 kilót hízok, ha fejre állok, akkor is. Mostanra kb. 40 kg felesleg van rajtam. (90 kg.)

Egészségügyi okokból jó lenne fogyni legalább 15-20 kg-ot.


Sajnos most írtak fel fogamzásgátlót (hízást tapasztaltam), és vérnyomáscsökkentőt (szintén lassítja az anyagcserét).

Most endometrózist is diagnosztizáltak nálam. Kialakult egy csomó, illetve lehetnek összenövések is. Fájdalmas amúgy is, terhelés (testmozgás, fizikai terhelés, emelés, stb.) hatására a fájdalom erősödik.

Tehát röviden a tornázás kizárva. Munkám során napi 9-10 órát gyalogolok, szóval nem fog segíteni egy kis tempós séta. :)


Nyáron (augusztus) műteni fognak. Emiatt (meg a vérnyomás miatt) akarok fogyni. A teljes túlsúly leadásáról már nem is álmodok. :(

Addig jó lenne annyit fogyni, amennyit sikerül, és később is tartani, amíg legalább 70-75 kg-ra nem megy le a súlyom, és ezt tartani további diétával.


Tehát nem jó az olyan villámdiéta, ami hiánybetegéshez vezet.

Próbáltam a 90 napost: nem fogytam torna mellett sem, az alakom változott kicsit.

Próbáltam kalóriát számolni: folyamatosan csökkenteni kell a bevitt mennyiséget, 1400 kcal körül már egész nap éhes vagyok, ingerlékeny, és hullik a hajam, törik a körmöm, stb. A család röviden úgy jellemez, hogy inkább legyek kövér, mint elviselhetetlen. :( Vitaminok és ásványi anyagok pótlásával sem jobb a helyzet.

Így kb. havi 2 kg-ot tudok leadni.


"Villámdiétákkal" tudok fogyni (Level, tojás, 12 napos, stb.), de ezek tarthatatlanok, hacsak nem akarok még betegebb lenni.


Mi segíthet?


Gyomorgyűrű, ballon és egyéb őrültségek nem érdekelnek.



#fogyás #hormonbeteg
2013. jún. 5. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd át ezt, majd google-ban keress rá a "gulténmentes táplálkozás"-ra, amit találsz azt is olvasd át.


Egy doktornő írását olvastam valahol, hogy aki minimális mértékben is lisztérzékeny, de csak olyan szinten, hogy még e tekintetben nem orvosi eset, annál is valószínű, hogy a búza, stb. lisztből készült ételekben található glutén az oka. Ezek az emberek általában képtelenek a különböző, akár önsanyargató diéták mellett sem tudnak fogyni.

No én is így vagyok, bár nem ilyen mértékben.


Tehát nem fogyózni, hanem az étrendből valamit végleg kihagyni, és valami mást helyette berakni.


Odáig eljutottam, hogy glutén-mentes lisztek:

- kukoricaliszt, (ezt ajálják leginkább kenyérsütésre. Net-en találsz rá receptet.)

- rizsliszt: napi sütés-főzés, rántás stb.

- van még a hajdina-liszt, ami glutén-mentes, láttam belőle kenyérfélét is, és egyéb sütiket stb. stb. neten


Kenyérhez állítólag nagyon jó még a rozsliszt és a grahamliszt, viszont ezek nem gluténmentesek.


Nem vagyok orvos, tehát nem tudom, valójában nálad mi segítene.De ha ennyivel is előrébb jutsz problémád megoldásában, szóval: nem azt mondom, hogy térj át a paleo-ra, én sem teszem!, de amit arról tudni lehet, mint táplálkozási szokás, és amit a glutén-mentes kajálásról tudni lehet, mint táplálkozási szokás, talán összerakva a kétféle ismereteket, előrébb juthatunk.


Van, aki azt írta, hogy egyszerűen elhagyta a kenyér és tésztaféléket az étrendjéből, egyébként mindent ugyanúgy főzött, evett, mint azelőtt, és ő sem tornázott, futott, stb. Nem tudom, nekem hiányozna a kenyér és tésztaféle az étrendemből, ezért keresem, mivel tudnám a búzalisztből készült cuccot kiváltani.

2013. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
keress fel szakembert, mondjuk egy dietetikust. ő biztosan tudja, hogy mit szabad enni és mit nem.
2013. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

AMIG a hormonproblémákat nem kezelik ki, addig akármiylen diétát kezdesz, nem lesz semmi eredménye.

A paleo-val meg csak tönkreteszed a maradekegészségedet is!!!!

2013. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A dietetikus egy barbár állat.

Ott megragadt, hogy márpedig aki akar, az le tud fogyni, és biztos zsírral főzök, sok sót használok, és a pacalpörköltet is leöblítem két liter langyos disznózsírral meg lefojtom két kiló kenyérrel.


Nem szeretnék vele konzultálni, így is épp elég magas a vérnyomásom.

2013. jún. 5. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Dietetikus.. a barbár állat enyhe kifejezés szerintem a többségükre.


Olvass utána a paleo táplálkozásnak. Lehet a hormonproblémát, a vérnyomást mind új megvilágításba helyezné. Nem linkelek oldalt mert nem reklámozok, de tele van szakirodalommal is ÉS jó cikkekkel is az internet. Paleo + endometriózis. paleo + pajzsmirigy..

2013. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A dietetikus tényleg hülye amúgy.Nekem is azt nyomatta hogy ne igyak cukros üdítőt meg ilyenek...Mondtam neki de értse már meg nem mindenki ettől kövér, soha nem iszom ilyesmit, de persze csak a sablon dumát nyomta.

Emellett azt mondta, hogy a betegségem miatt egy év alatt max 10 kilót fogok tudni fogyni, ehhez képest 5. hónapja csinálom, és mínusz 12 kg-nál járok. Ezt csak arra fel mondom hogy ne légy bizalmatlan, sikerülhet.

Amúgy nekem pajzsmirigy alulmükődésem van, hormont szedek.Mindent kipróbáltam, de egyedül az "egészséges" étkezés vált be.Nem eszem rizset, krumplit, tésztát, kenyérfélét, meg cukrot.És igyekszem olyan kb 1500 kcal-t enni, de nem számolom.Ennyi.Szerintem ez neked is működne, legalábbis nekem nagyon bevált, míg előtte semmiféle bóvli diéta nem. :))

2013. jún. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-estől a 6-osnak!

Szóval valahogy én is ide szeretnék eljutni, csak úgy érzem, ha elhagyom a rizs-krumpli-tészta-kenyér összetevőket, akkor is kell(ene) valami, amivel ezeket ki tudom váltani.


Te mit eszel helyettük?

Vagy milyen fajta lisztre cserélted a búza-lisztet?

Mert én jelenleg azt a helyettesítő, pótló valamit keresem.

2013. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz egyszerű helyettesíteni.


Lehetőségeid:

Update liszt - drága és enyhén mérgező (szója, glutén a fő alkotói)


Kókusz, lenmag, mandula, mogyoró, tökmag stb. lisztek: minőségileg jók, életmódváltáshoz. Olyan kenyeret lehet sütni belőlük, hogy úgy érzed mintha aranyat ennél. Kicsit drága.


A gabonák keményítőtartalmát ki lehet váltani sok zöldséggel + több zsír fogyasztással, de van aki nem emel a zsírfogyasztásán. Konkrétan lehet paprikára tenni a sonkát :)

És hasonló varázslatok, mi így csináljuk. :)

2013. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!