Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek így sokat és...

Szerintetek így sokat és hamar fogyok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyókúrázni, szinte csak almát meg gyümölcsöt eszek (meggy, eper stb), illetve ilyeneket, hogy kefír, tej, tehát fehérjét és kb 400-500kcal értékben naponta. Nem koplalok, mert ebben a melegben nagyon nem kívánom az ételt.

2013. jún. 18. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Alapból nincs olyan hogy sokat és hamar vagyis van de nem szép az eredménye. Amiket írtál azzal pedig szerintem fogyás sincs nagyon.
2013. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Azért egy kis gyenge csirkehusit is egyél, a szervezetnek szüksége van a normális étrendre. Gyümölccsel nem fogsz fogyni, akkor meg nem mindegy, ha mást is eszel?
2013. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tejben és a kefirben alig van fehérje, tehát valamit benéztél. Csúnyán.


Viszont növelik a zsírodat, a cukros gyümölcs is. Egy csomó víz lemenne rólad, meg bélsár. A testzsír arányod meg nőne, vagy stagnálna miközben egyre gyengébb lesz a tested.


Még a nyersvegán gyümölcsevőknek is van annyi eszük, hogy ha már gyümölcsöt esznek (DE SOKAT MERT 500 kcal gyümölcs csak lassú éhhalálhoz elég) akkor nem esznek tejet. De hát ők úgy látszik nem is buta emberek.. De hogy tej, kefir és gyümölcs, ebben így.. semmi logika nincs.

2013. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De, koplalsz, legfeljebb nem érzel éhséget és nincs étvágyad.

Messze túl keveset eszel (szerinted miből tartsa fenn magát a tested, ha éhezteted? miből építse újjá a sejtjeid, hogyan működjön, aminek működnie kell?) s azt sem a legjobb dolgokból. Semmi bajom a gyümölccsel, de ha nem tudnék enni, csak igen keveset, tuti nem azt enném. Cukrot eszel egy icipici fehérjével és zsírral. Rossz ötlet. Inkább fehérjét és zsírt egyél, mert azok kellenek, igaz, én extrém pici szénhidráttal sem érzem magam jól, de arra vannak a zöldségek. 4-500 kalória még a minimálisan szükséges fehérjére és zsírra sem elég... S ugye, más dolog is kell a testnek, nemcsak a makrotápanyagok.

Ja, fontos az időtartam. 1-2 napig csinálhatsz ilyeneket, nagy bajod nem lesz, persze különösebb fogyást se fogsz elérni, úgyhogy nem tudom, minek... A fogyitársam nyom néha almanapot, ha kezd több lenni a súlya (inkább csak súlyt tart, nem kövér :)), de az egyetlen nap, utána folytatja a változatos és kellő mennyiségű táplálkozását.

Ha nem akarsz rosszul lenni és izmot veszteni, zsírosabbá válni, egyél fehérjét (hús, tojás, ha már tejtermék, akkor sajt, másban is van, csak ezekben a legtöbb), zöldséget, valamennyi zsírt. Olívaolajos saláta hússal vagy tojással vagy sajttal. Elég könnyed és sokkal értelmesebb étel, mint amiket most eszel.

2013. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 poiu ***** válasza:

Muramista! cm/kg?

A fogyáshoz lehet gyümölcsöt enni, de csak keveset. A tej fölviszi az inzulint - ehetnél helyette cukrot.

Inkább: napi 1500 kcal, zöldség és hús, nassolásra kis zöldség, a tejet add a macskának, ha nem kívánsz enni, hagyd ki a reggelit. Én ma megittam kb. egy liter hideg levest (a hétvégén csináltam egy nagy adagot aprólékból, zöldségből) - gondolom, bevittem a szükséges tápanyagot és jól is esett a melegben. Egyél vagy legalább igyál.

2013. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

167cm/59-60kg

Azért kezdtem el így fogyózni,mert anno ilyen 8.os koromban lefogytam 72kgról 45re ugyanígy,de utána azért híztam vissza,mert orvoshoz jártam anorexiával...Meg olyan volt,hogy úsztam,és nem kaptam levegőt,mert ugye a szívizomzatból ment le így,mivel akkor tényleg koplaltam,3-4hónapig...és betegesen számoltam a kalóriát mindenben,kívűlről fújtam az ételek kalória számát meg naponta 15x mértem meg magam és kiakadta ha 20dekaval többet mutatott a mérleg...plusz azalatt az idő alatt kimaradt a havi ciklusom is,ilyet viszont nem akarok újra...de vékonyságot igen

amúgy már nem azért de van gyümölcs diéta is és én valami olyasmit csinálok,de amúgy meg sajtot is eszek,csak azt kihaytam a listából:D

A tejben amúgy meg hogy lenne kevés fehérje?Ott van benne a kazein...

Igaz,hogy laktóz is,de amennyit mozgok,azt a mennyiséget simán feldolgozza a szervezetem...

Viszont ilyet,hogy kenyér,illetve bármiféle édesség vagy péksütemények abszolút nem eszek...

Azért akarok amúgy gyorsan fogyni,mert

1.az a mániám,hogy mindenki daginak lát

2.egy szemét fiú osztálytársam állandóan beszólogat ezzel is,meg,hogy ronda vagyok meg béna stb...

3.mert nyár van és nem őszre akarok vékony lenni bár persze,akkor sem akarok disznó lenni

Edzőterembe akarok elsősorban járni,de az majd csak 24.-e után fog összejönni,mert érettségizek.:) Utána pedig majd rendszeresen járok,mert azt nagyon szerettem...

2013. jún. 18. 18:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen precíz vagy, akkor számszerűsítsd: hány gramm fehérje van 100g átlagos tehéntejben (felőlem bármilyen zsírtartalmút írhatsz). Ne azt írd hogy kazein van benne, én tisztában vagyok a szarvasmarha tej alkotóival és az alfa kazein immunrendszerünkre gyakorolt brutális hatásával (lásd tej és autoimmun betegségek).


Nem tudom ha valaki olyan precíz hogy számos élelmiszer kalóriatartalmát fejből tudja/tudta, akkor hogy kerülheti el egyébként sok hasonló mániákus ember figyelmét az, hogy a legmagasabb kalóriatartalmú tápanyag (zsírok) fogyasztása nem okoz elhízást az embernél, ugyanis lényegében nem vált ki inzulinválaszt a szervezetünkből ám egy kisebb mennyiségű akár zsírszegény tehén tej képes elérni azt a hatást mint egy jó tömény cukros csokitorta, akkora inzulinválaszt kap. Azaz a vérünkben lévő tápanyagokat a sejtekbe, a zsírsejtekbe szállítja. Ezek után te számolod a kalóriákat/vagy keveset eszel, de a tejet azt megtartod?


Mondják sokféleképpen lehet fogyni, ez igaz. Csak nem mindegy, hogy közben egy életre károsodást okozol a testedben. Bár neked lehet mindegy.


A gyümölcsdiétáról fenntartom továbbra is, hogy akik komolyan csinálják és átgondolják egy kicsit is, azok vagy 30 banánt megesznek egy nap, így rengeteg tápanyaghoz juttatva a szervezetüket. Lehet, hogy nem a legváltozatosabb tápanyagokhoz, lehet hogy sokkal jobban is lehet enni mint ők, DE még mindig jobban ellátják a testüket és kevésbé károsítják mintha egy kevés gyümölccsel koplalnának és mellette mutatóba még tejet innának.


Egyél gyümölcsöt. De akkor sokat! Ennek is megvan az oka hogy miért működik. Sok erős ember követi ezt, lehet csinálni. De a te utadról nincs biztosíték, hogy bárkinek is működött.. miért akarod olyannal kockáztatni az egészségedet, amire van bevált és biztonságos mód is?


A kötözködő osztálytársadat leüthetem. Ettől még az érzékeny lelked ugyan úgy érzékeny marad, és akad majd új sérelem amin fennakadsz. Lehet magadon kellene változtass. Aki a saját testét képes felemészteni fogyásért és ezzel még nem megy el orvoshoz segítségért, annak a lelkén is nagy hézag tátong.. persze hogy lesz valaki betalál és bántani tud egy ekkora seben át.. és nem biztos, hogy ezért az ő karját kell eltörnöm, talán te is megerősíthetnéd a lelkedet kicsit a külvilággal szemben. Ez a testi egészséggel indul, azzal pedig úgy látszik te eléggé hadilábon állsz.


Sajnálatos.. az ilyen mindig sajnálatos mert nagy veszteséget jelentenek a hozzád hasonlók a világnak.. lehet nem is kellene nagy segítség neked és a hozzád hasonlóknak, csak egy kicsi útmutatás, biztatás.. Bárcsak a magamfajta ezt megadhatná, de attól tartok nekem elég nehézséget okoz hogy önmagamon segíteni tudjak..

2013. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Márpedig a tejben nincs sok fehérje. SOK tejben sok van, de Te nem iszol sokat. Ha a kalóriabeviteled csak tejből lenne, akkor sem lennél sehol a legvisszafogottabban becsült szükséges fehérjeminimumodtól... Ha mindenfélét tanulmányozol a táplálkozásban, miért nem tanulod meg, hogy mi az, ami kell és mennyi? Persze erről nincsen egy adott álláspont s amúgyis összetett dolog, de azért kellő kutakodással rá lehet jönni, hogy úgy nagyjából mi a jó és egészséges...

S ne akarj idióta beszólogatóknak megfelelni. Olyanokra mindig lesz esélyed, ha fejreállsz is.

2013. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy nem kéne így hallgatnom rá,de állandóan ezt fújja,és ez kb olyan dolog egy lánynál,mint amikor egy fiúnak azt mondják,hogy kicsi a pénisze...:D
2013. jún. 18. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Csakhogy én egészséges és kiegyensúlyozott emberként tisztában vagyok vele, hogy nem kicsi.


Pedig még egészséges és kiegyensúlyozott sem vagyok. Fejben kell rendet tenni, utána nem számít mások szerencsétlen próbálkozása hogy megbántsanak. El kell érni ezt az állapotot, és a porbafingó kis idióták sértései semmit sem fognak jelenteni. Eleve csoda hogy megtanult beszélni, lehet azzal sincs tisztában hogy mit mond neked :D


Amúgy leírom mi a helyzet. Tetszel neki, és így tud csak kommunikálni veled, ennyi. Fiatalok.. Te meg komolyan magadra veszed.

2013. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!