Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ebben a melegben van étvágyato...

Ebben a melegben van étvágyatok? Visszajön az így leadott súly?

Figyelt kérdés

Napi 1x, 2x eszem, mert nincs étvágyam. Van,h egyszerre vagyok szomjas és éhes, ilyenkor elöször iszom, de akkor elmúlik az étvágyam, később viszont nem akarom visszaszedni a dupláját...

Annak, aki már járt így,h melegben fogyott visszajött a kilója?



2013. jún. 20. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem adsz le semmi súlyt, azért nem vagy éhes, mertha kint 37 fok van, akkor szinte semmit nem kell fűtened, hogy tartani tudd a 37 fokos testhőmérsékletet, azaz nem kell annyi energia, nem kell annyit kajálni. A hűtés, izzadás pedig gyakorlatilag nem fogyaszt energiát.
2013. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kevesebb, de van étvágyam, éhséggel ugyanez. Túl egészségmániás paranoid vagyok ahhoz, hogy ne egyek, persze tudom, 1-2 napig akár még koplalhatnék is, nem történne semmi :) De úgyis sokkal hamarabb megéhezem.

Amikor visszaesik az étvágyam és ezt kihasználva lelkes vagyok és vigyázok, akkor jóval kevesebbet eszem (tegnap alig voltam 1200 kalória fölött becslésem szerint, ez nálam kirívóan kevés :) de ennyivel már nehéz tápanyaghiányosan enni, ha vigyázok, hogy rendes ételeket vigyek be, ilyenkor tipikusan kevesebb zsírt, mert elvenné a helyet a többi, szintén fontos dologtól), fogyok és dehogy fogom visszahízni :) Elég jó életmódom van ahhoz, hogy ne tegyem. Következő reggel éhes vagyok, picit többet eszem, majd minden visszatér a helyes kerékvágásba.

2013. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1: A puszta létezésünk igényli a legtöbb kalóriát, amit elhasználunk (a sokat edző embereket leszámítva), melegben pedig egyesek ennek a szükségletnek a töredékét viszik be az étellel. Teljesen logikus, hogy többnyire fogynak. (S ami engem illet, csak mert meleg van, edz az ember, elmegy 16 km-t bevásárolni, kapál, követ tör, ezek is ott vannak azért :))
2013. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 a puszta letezesed jo resze a testhomerseklet fenntartasa ;) igaza van az elsonek
2013. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Hmmm... De voltakeppen ez mindegy is. Telen is melegben vagyunk a szobaban, nyaron is (bar egyes munkahelyeken nyaron jelentosen huvosebb van, mint telen), mi a nagy kulonbseg?

Én nyáron is szinte mindennap ugyanannyira vagyok éhes és hasonló mennyiséget eszem, mint télen... Érdekelne, valójában mi a helyzet s mi mennyi energiát igényel.

Azt elhiszem, hogy egyfolytában fagyban lenni megdobja az energiafogyasztást, de az emberek többségét ez nem érinti.

2013. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azonkívül... Van ugye a normál, számunkra pont kellemes szobahőmérséklet. Úgy gondolom, már ott sem kell extra energia fűtésre, hiszen a testben zajló szükséges folyamatok hőt termelnek s épp azért érezzük kellemesnek az adott hőt, mert az optimális fűtés-hűtés szempontjából. Ha kánikulában sokkal melegebb a környezetünk, akkor termikus stressz ér minket, épphogy hűteni kell a testet, nem kevesebbet fűteni, úgyhogy nem nyerünk semmit.
2013. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, de nem is bánom:)
2013. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!