Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol tudnék venni kókusztejet?

Hol tudnék venni kókusztejet?

Figyelt kérdés
vagy milyen tej a legjobb?

2013. jún. 30. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Lidl szokott leni
2013. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

és kb mennyibe kerül?

coopban lehet kapni?:/ (falunk/kis városban lakok és csak ez van + penny)

2013. jún. 30. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:

A kókusz jó.

Boltban (komolyan). Sokan használják a sűrű cocomas kókusztejszínt, nos nem rossz ez bár kicsit gumiarábikumos, ami nem biztos hogy az egészséges táplálkozás legfontosabb alapja.

De vannak kókusztejek is, 'árgép.hu'.


Otthon is készíthetsz: olcsóbb, tiszta, és csak recept kell hozzá meg némi alapanyag és egy kis idő ^^

2013. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

receptet tudnál írni? mert neten elég sokféle van ugyanennyi véleménnyel.. :)

pl valaki írta hogy kókuszreszelék + víz .. és írták hogy ez nem jó/nincs íze de valakinek meg jó volt..

2013. jún. 30. 21:11
 5/10 A kérdező kommentje:

erről mit gondoltok?:)

A kókuszreszeléket egy edénybe tesszük, melyet felöntünk vízzel ízlés szerint (én mindig csak épp annyi vizet öntök hozzá, hogy keverhető legyen,de sűrű).Alágyújtunk, felforraljuk, majd elzárjuk és pihentetjük fél óráig. Ezután én szűrőn át szoktam leönteni egy üvegbe, közben erősen kinyomkodva kanállal, de Édesapám például a krumplinyomóval sajtolja ki belőle az utolsó cseppet is. Ezután a kókusztej mehet a hűtőbe, a reszeléket pedig bedobjuk a sütőbe egy lapos tálon jól eloszlatva kb. 140°C-ra és addig szárítjuk, míg kellően száraz. Kb. 30-40 perc. Ezután sötét, hűvös helyen egy dobozban eláll 5-7napig. Addig használjuk fel. A módszer kikísérletezése Édesapám érdeme.

(forrás: [link] )

2013. jún. 30. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Petike, ez nem az a hely.


Menj trollkodni a Szex részlegbe, mert itt (nálam legalábbis) a hozzászólásoddal nem érted el a kívánt hatást (esetleges nevetést, elmosolyodást, vagy hasonlót).

2013. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves Péter!

A válaszod kókusz tejes válaszod igaz!

Kipróbáltam!Nagyon fincsi!

:D

2013. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mennyi vicces ember.
2013. jún. 30. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:

A pocakpannás recept szerintem jó.


Hogy kinek mi jön be: ízlés. Ez szubjektív..

2013. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is teljesen egyformák a kókuszreszelékek, némelyikből nekem sem ízlik a kókusztej, de a többségből igen :) Én kétszeres (vagy kevesebb) mennyiségű forró vízzel öntöm le a megdarált kókuszreszeléket, kis hűlés után turmixolom, majd leszűröm. Na így remek tartalmas tejet kapok, ha nem kétszeres volt a víz, hanem jóval kevesebb, az inkább tejszín szint és nagyon édes. Azt szoktam lefagyasztani, nem a híg verziót :) A kókusztej eléggé romlékony s frissen a legfinomabb. Nekem nagyságrendekkel jobban ízlik, mint a rendes tej (házit is beleszámítva), s a testemnek is jobban esik. De ízlés dolga, valóban.
2013. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!