Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pick quick zöld tea?

Pick quick zöld tea?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, napi 1600 kalória mellé anyukám vett nekem pick quick zöld teát. Mennyit igyak belőle 1 nap hogy javítson az emésztőrendszeremen , és elősegítse a fogyásom?( nagyon nagyon kevés édesíítő szerel ízesitem és facsart citrom lével

2013. júl. 2. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre ne építs. Ez kevés, hatástalannak fogod érezni. Igyad, de ez nem fog segíteni.

Az étrended a meghatározó, emellett nagyságrenddel kevesebbet számít a tea. Az anyagcserédet, emésztésedet meleg és melegítő hatású ételekkel, csípős fűszerekkel támogathatod. Ez jó szokás. Mellette persze fogyassz nyugodtan teát is.


De mindezekkel együtt a lényeg a keményítő és cukormentes/szegény és tejmentes táplálkozás.

2013. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
megnéztem 2300 az ajánlott kalória bevitel én 1600 at eszem meg. ennek alapból fogyasztó hatással kéne lennie rám. a teát azért iszom hogy a megevett ételt is jobban emésszem meg.... nem 400 kilós vén faszi vagyok 80 kilós 184 centi méter magas
2013. júl. 2. 16:30
 3/8 anonim ***** válasza:

A kalóriaszükségleted csak elméleti becslés, ezt szinte tudománynak sem szabadna nevezni.

Hogy mikor fogysz és hízol a tápanyagbeviteleden is múlik. 1600 kcal cukor-keményítőevéssel nem biztos hogy fogynál. És ezzel elvben meg is dőlt az, hogy 1600 kilokalóriát kellene enned ahhoz hogy biztosan fogyj.


2500 kilokalóriával is fogyhatnál, ha azt cukormentesen viszed be. És mennyivel több tápanyaghoz jutsz, vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz, fehérjéhez, zsírokhoz magasabb kalóriabevitel mellett! Csak mérlegelés végett írom, részemről mindegy persze hogy mennyit eszel :)


A jobb emésztést az segíti ha hőkezeled az ételt, jól megrágod, zsírt is fogyasztasz az étkezéssel, csípős fűszereket használsz.


Most hirtelen a zöld teáról nem ugrik be, ha úgy olvastad hogy segíti az emésztést, nem vitatom! Furi mert egyébként hideg természetű gyógynövény az emésztést pedig általában a meleg dolgok segítik (lásd: hagyma, fokhagyma, csili).

2013. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a zold tea nagyon bevalt! Nem Picj, mert az nem izlik.

Ket eve 87 kg voltam. Most 70 vagyok. Es tartom is. Eletmodvaltassal siekrult ledobnom. Es az eletmodvaltasnal a zold teat bevezettem.


Minden nap 2 bogre zold teat iszom. Reggeli utan es Ebed utan. Van benne koffein es pont eleg. Forron ill melegen, keseruen.


Elonye: ,hogy nem leszek ehes tole. Olyan problemak teljesen megszuntek, hogy gyomoreges, epegorcs, stb...


Hatranya: ezt nem merem biztosan irni mert nem emlekszem a 2 evvel ezelotti allapotra, de talan az, hogy a fogaimon fogko lett. De mondom nem emlekszem, hogy ez valoban ennek a hatasa-e?

2013. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Az a baj ezzel, hogy nem éppen minőségi zöld tea van a filterben. A Pickwick alapvetően jó márka, de nem a zöld tea esetében. Én javasolnám, hogy anyukád inkább a Teekanne termékeket részesítse előnyben, abból is a Zen Chai zöld teát vegye neked, bár drágább mint a fent említett. Bár a legjobb a szálas zöld tea. Viszont én imádom, nekem bevált! Napi 2 csészével igyál belőle étkezés után. Ha azt akarod, hogy a legjobb hatást fejtse ki, akkor ne ízesítsd. Ha raksz bele cukrot/édesítőszert meg citromot, akkor a tea "szerkezete" megváltozik és ront a hatékonyságán, ugyan úgy, mint a gyógyteák esetében. Azok is ízesítés nélkül a leghatásosabbak. Ízesítés nélkül is meg lehet inni, csak figyelni kell az áztatási időre (2-5 perc) és akkor nem lesz keserű.

2013. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és kb hány % al lessz gyorsab az emésztésem zöld tea hatására?
2013. aug. 2. 02:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Az emberi anyagcsere egy fiktív fogalom, ahogyan az anyagcseréhez igazított kalóriabevitel tudatos megválasztása nem tekinthető tudománynak és pontosnak, úgy az utóbbi kérdésedre sem lehet válaszolni. Mivel az anyagcserénk túl sok változó szerint változik, hogy érthető legyen mennyire összetett csak néhány apróság:


- férfi, nő, kor..

- fizikai aktivitás

- izomtömeg, testzsír arány

- táplálkozás: mit, mikor, mennyit

- 'általános állapot' ami kihat az emésztésre, éppen hogyan működünk.


Meghatározhatatlan, mivel konkrétan a kajád amit aznap ettél is befolyásolja, így.. fiktív lesz az anyagcseréről beszélni mint valami meghatározható fizikai mennyiség.


A zöld tea anyagcsere gyorsító hatása pedig mint elv is fiktív.

2013. aug. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hány százalékkal? Ez jó kérdés, nem lehet rá válaszolni, ahogyan azt az előttem író is kifejtette. Egyénileg változó. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le. De ha mégis meg tudnám mondani, hogy hány százalékkal lesz gyorsabb, abból milyen következtetést tudnál levonni? Szerintem semmit. Ne a teára építsd a fogyást, kiegészítésnek jó, de hogy rád milyen hatással van/lesz, azt csak akkor tudod, ha kipróbálod. Ne várj tőle csodát, főleg nem 1-2 nap után, de kiegészítésnek jó.
2013. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!