Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » HELP puffadok de mitől?...

HELP puffadok de mitől? Elegem van.

Figyelt kérdés

Reggel szép lapos a hasam, estére meg mint egy terhes, úgy nézek ki. A héten meg teljesen kikészültem, ma is iszonyatosan felfúvódtam...Gyanítom, hogy a joghurt lehetett az oka, aznap, amikor ettem, estére baromira felpuffadtam. De egyébként is valamennyire mindig puffadok.

Azt olvastam több helyen, hogy akinek gyerekként nem volt baja a tejtől, később már nem tudja megemészteni, nade a joghurttól is lehetek ennyire rosszul? Lehet, hogy laktózérzékeny lettem vagy mi? :/


És elegem van, hogy edzek, mint egy hülye, erre meg ilyen ocsmányul nézek ki este T__T


Tudom, tudom, a paleo mindenek felett, de nekem se pénzem, se lehetőségem nincs rá (családban kitörne a hiszti) hogy csak húst egyek zöldséggel (egyébként szeretem mindkettőt).


Egy napom általában így néz ki:

reggeli: 1 szelet rozskenyér 2 tojással, paradicsommal

tízórai: 2 narancs/alma, 1 banán

ebéd: valami sült hús nagyon kevés rizzsel (vagy néha anélkül) mellé zöldség/savanyúság

uzsonna: málna/tojás/egy marék olajos mag, mikor mi

vacsora: zöldségsaláta (ettől önmagában soha nem puffadtam) konzerv vagy ecetes (ruszli) hallal



Szerintetek min változtassak? :/



2013. júl. 6. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyümölcs miatt lesz. Én is úgy nézek ki mindig egy alma után, mintha 5 hónapos terhes lennék. Órákra felpuffadok tőle, pedig teljesen lapos hasam van.
2013. júl. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
milyen gyorsan eszel?
2013. júl. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Na a gyümölcsre nem gondoltam volna...


2. Elég lassan eszem, nem habzsolok, ha erre gondoltál :)

2013. júl. 6. 02:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy túl sok fehérjét viszel be(ez a ritkább eset),vagy a zöldségek-gyümölcsök héjában található pektin nevű anyag okozza. Én is érzékenyebb vagyok rá,úgyhogy az uborkát,almát nincs mese,meg kell hámozni.:) Esetleg próbáld meg háromóránként elosztani az étkezéseket,akkor is szokott lenni,ha a gyomor nem kap elég időt az emésztéshez a két étkezés közt.:) Sok dologtól függhet.
2013. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Tejcukor, tejfehérje, glutén mind okozhatják, együtt.


Valamilyen mértékben a zöldségek, gyümölcsök is. Ha nem jó az emésztés. Ezért is könnyítjük a zöldségek emésztését párolással, főzéssel, csípős fűszerek és zsír használatával.


A Közepet a HK orvoslás akupunktúrával, masszázzsal és Qigong gyakorlatokkal erősíti, ezek az emésztésnek is jók, csökkentik a puffadást, vagy megszüntetik. Persze ez nem terjed ki a tej/gluténérzékenység tüneteinek enyhítésére szerintem.


Egyél rizst zöldségek és gyümölcsök, húsok mellett.

1. gluténmentes

2. majdnem paleo (primal)

3. erősíti a lépet, az emésztést.


Csak a rizs nem fogyókúrás, na de a joghurt sem. A rizs jó alternatíva olcsó és laktató ételnek, a legkevesebb okozott kárral.


Az étrended egyébként nem lenne rossz, olyan konszolidált. Van benne minden, de nem túl sok.


Változtatáskor ezért komoly változtatás kell, ki kell próbálni a gluténMENTESSÉGet, a tejmentességet hogy megtudd ezektől van-e gond.


Lehet 1 hónap paleo-ketogén mégis jót tenne, utána visszavennéd a gyümölcsöket, rizst meg amiket most eszel és jobban bírnád.


Vagy nem változtatsz a kajálásodon mert úgyis eldöntötted hogy drága lenne (kifogás, mert egyébként megoldható lenne, más is megoldja) de akkor el kell menni qigongozni, akupunktúrás kezelésre. A nyugati orvoslás nem tud semmit kezdeni az állapotoddal, annyit mond hogy kerüld el ezt-azt, illetve lehet van valami gyógyszer, jellemzően ilyeneket találnak ki.

2013. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. Meg szoktam hámozni az almát :) Oka egyszerű: pocsék (régebben héjastul ettem, finom volt aztán egyre sz.arabbak lettek az almák sajnos megrághatatlan héjjal...)



Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 6. 10:48
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem is fel puffad a hasam de nekem való színű attól hogy edzek és rohadt izom lázam van én is úgy nézek ki mint egy terhes csak én egész nap nagyon gáz... ezt írtam is egy kérdésben kicsit feljebb:$bár most ettem két (sima darált húsból)húspogácsát nekem most ez helyettesíti a fasírtot nem laktam nagyon jól de éhes sem vagyok és nem puffadtam fel nem sértés képen de szerintem nálad is az a baj hogy sokat eszel!vagy is inkább olyat amit nehezen tud a szervezeted feldolgozni hiába eszel "egészséges kajákat"próbáld ki hogy úgy eszel hogy nem telítődsz el az első 10-15perceben éhes leszel de utána elmúlik:)bár én nem úgy táplálkozom mint te hogy reggeli, tízórai, uzsonna csak ebéd és vacsora a reggelim 2kv. én most elég jól vagyok :)nem érzem úgy hogy nem bírok mozogni a mert fel vagyok puffadva:)
2013. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ugyanezzel a problémával küzdök, viszont még nem jöttem rá, h mitől lehet. Gondoltam már lisztre, tejtermékekre, volt h hetekig írtam h mit ettem, de akkor minden rendben volt, utána is ugyanugy táplálkoztam és mégis jött du-ra a nagyhas :/
2013. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha bármit eszel és felpuffadsz, kontaminált vékonybélszindróma gyanús. Nem ártana egy Laktulóz/H2 kilégzési teszt a gasztroenterológián.
2013. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!