Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik h. valakinek nem jön...

Nikozia12 kérdése:

Létezik h. valakinek nem jön be a szálkásítás?

Figyelt kérdés

Csak csirkét. tojást,tonhalat, és zöldséget eszem. a napi 30 g. ch-t próbálom tartani, munka napon nem mindig sikerül. (12órás talpalós meló) Heti 4x járok edzeni. Súlyzós edzés + aerob. fehérjém 140g meg szokott lenni. Sokszor semmi erőm nincsen de nem adom fel, mert vannak a testemen olyan helyek ahol még mindig zsíros vagyok és meg sem mozdul. Érdemes játszani a ch-val vagy tartsam ezt?


172/58 kg 23/L Privátban küldök képet is annak aki tényleg ért hozzá. Előre is köszönöm.



2013. júl. 10. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak azt tudom írni, amit olvastam s hallottam, hogy a nagyon sok fehérje sem az igazi, inzulin választ is kivált, állítólag a test sem tud mit kezdeni akármennyivel... Az ennél több zsír és kevesebb fehérje célszerűbb. Ha már úgyis ketogénba hajlóan étkezel, csak a fehérje/zsír arány nem megfelelő.

A szénhidrát szimpatikus, ügyes vagy, én a jövő héttől próbálom újra elkezdeni ezt (addig is igyekszem, de pont evésközpontú programom lesz és nem tudom megoldani).

2013. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Zsírt mivel érdemes bevinni? szoktam diót is enni minden nap.
2013. júl. 10. 22:35
 3/3 Simon0211 ***** válasza:
A képet előre is várom! Először is a szénhidrátbeviteled extrémen alacsony. Te szénhidrátszegény diétán vagy a leírás alapján, nem pedig ketogén diétán!!! Ezt tartsd szem előtt. Egyértelmű hogy fáradt vagy és kimerült, de kapásból ennek egyik oka túl alacsony a ch beviteled és gondolom az sem edzés után jut a szervezetedbe, pont amikor az izmokból elégetett glikogént fel kéne tölteni! A fehérjebeviteled bár soknak tűnhet másoknak, de testsúlyod alapján ideális keretek között van megnövelve. A zsiradékot természetesen telítetlen zsírsavakból érdemes bevinni. Mehet nyugodtan némi olaj mag, de csak óvatosan. Salátákhoz nyugodtan használhatsz oliva olajat vagy a kevésbé ismert de nagyszerű lenmagolajat illetve főzéshez az úgynevezett kókuszzsírt aminek előnyös tulajdonságai még hő hatására se vesznek el mert elég magas a hőtűrése az olívaolajjal szemben. De amennyiben megfelelő szénhidrátbeviteled van a fehérjeforrásokban lévő zsiradék és egy pár csepp olaj salátákhoz fedezni fogja a napi szükségleteid. Egy női test nagyjából 1500-1700 kalóriát éget el naponta átlagos nehezebb megterhelés, sport nélküli napon. Ha nem fizikai munkát végzel akkor edzésmentes napokon próbálj egy 1200-1300 kalóriát megcélozni, edzésnapokon pedig egy 1500-1700 kalóriát (ez a mozgásod intenzitásától és mennyiségétől függ) Az étrend sima napokon maradjon továbbra is 140 g fehérje, a szénhidrátbeviteled legyen minimum 100(-150) g szénhidrát és ehhez igazítsd a zsírbeviteled h 1200-1300 kalória legyen. Sportolós napokon is mehet a 140 g fehérje és csússzon le az a 120-180 gramm szénhidrát és ehhez igazítsd a zsírbevitelt, hogy elérd a kívánt kalóriaértéket. A szénhidrátbeviteltől nem kell annyira tartani, a leírt mennyiség nagyjából ideális a testsúlyodhoz. A szénhidrátbeviteled próbáld meg ciklizálni. Például az 5 étkezésből az 1,3 és 5 étkezéssel viszed be. Vagy délelőtt vagy szénhidrátbevitel délután nincs vagy az edzés időpontját megelőző és a közvetlen edzést követő érkezéskor van csak ch bevitel (ha késő este edzel ez az utolsó nem a legszerencsésebb számodra). De ne feledd az izommunkához kell a szénhidrátbevitel, mert az izmainkat muszáj feltöltenünk glikogénnel az izommunkavégzéshez. Ha kérdésed van privátba írj kérlek. Sok sikert a diétához!
2013. júl. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!