Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek ebben a melegben nem...

Nektek ebben a melegben nem stagnál (vagy kúszik felfelé) a súlyotok?

Figyelt kérdés

Több napja figyelem, mintha a meleggel együtt a súlyom is menne fel. Sajna az a típus vagyok, aki óránként méri magát. :) De nekem ez mondjuk jó, mert van kontroll, már tudom mire kell figyelnem.

Eddig lement 7 kiló 8 hét alatt, most pedig nem igazán megy, mióta ilyen meleg van.

A kajára figyelek azóta is, ma is zöldséget ettem, tempósan sétáltam 2 és fél órát, most délután pedig megint kúszik fel.

Ugye ez csak vízvisszatartás a meleg miatt?


2013. aug. 5. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meleg miatt többet iszik az ember,szerintem azért,télen meg lemegy mert nem iszol annyit és a tested is felhasználja a raktározott vizet,de aztán lehet hogy hülyeséget írtam ...
2013. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fene se érti, de én másfél kilót fogytam 6 nap alatt. Tekintve, hogy kicsit sem fogtam vissza magam, nyaraltunk a Tiszánál, fagyizásokkal, sütizéssel, csokival és miegymással, valamint hogy elég jól tudok stagnálni (de nem is eszem igen keveset sosem, a meleg miatti étvágytalanságban sem, hisz éhségérzet és tápanyagigény van), plusz nem edzek, max. sétálok és elbiciklizek a zöldségeshez, nem teljesen értem, de nem tanúsítok ellenállást :) Bár alapvetően zöldségeztem meg ilyenek :P De máskor fegyelmezettebben nem ment le semmi, nem lehet ezen elmenni...


Napközben nyilván felkúszik, de tudomásom szerint sokaknak a reggeli súly is elég lelkesen vibrál, akár kilókat. Nekem speciel nem, pedig logikus lenne, a test hol visszatart egy kis vizet, más lehet a wc-s aktivitás, miegymás...

2013. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vizet a test nem tud raktározni, csak energiát , zsir formájában
2013. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem most stagnál sajnos.. és ha ez még nem lenne elég, állandóan édességre vágyom, még akkor is ha már ettem az adott napon.
2013. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második voltam.

Végülis nekem biztos segít az, hogy ez az az év, amikor nem akarok a dinnyeszezon végén arra gondolni, hogy alig ettem párszor. Kilószámra eszem a dinnyét, de mivel pici a gyomrom, a dinnye pedig olyan, amilyen, jobban telít, mint amennyire kalóriát ad (azért a hőség nélkül éhes lennék mellette, de jelenleg ez a veszély nem fenyeget :( ), lazán van kalóriadeficitem mozgás nélkül és 10 deka nagyon finom pörkölt kesudió benyomása mellett is :D

Persze attól még tarthatna vissza vizet a testem, de nem teszi, elég van benne alapból, ami fölösleg, az kijön.

2013. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Most elmentem este biciklizni, és ami délután többletként jelentkezett, az lement.

Persze azt tudom, hogy ennek az egésznek köze nincs a tényleges fogyáshoz, mert az nem így meg, csak a számok kellenek a lelkemnek, még akkor is, ha csak a víz miatt ugrál.

Lehet, hogy kevés a reggeli aktivitás, délután is kell valami még.

2013. aug. 5. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha reggel méred magad meg este akkor mindig más eredményt fog neked mutatni a mérleg,mérlegeljed magad csak reggelente.

Erre van több magyarázat is de ezt a tudomány kategoriában érdemes feltenni.

2013. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanúgy reggel mérem magam, és azt írom fel. Csak napközben is ráállok, mert kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul a nap. Már kb. tudom, hogy mi mit okoz, hogy mi várható reggelre.

Tudom beteges, de nekem használ, mert jobban figyelek emiatt.

2013. aug. 5. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!